לנובו (Lenovo) הכריזה במסדרת IFA 2013 על ה-S5000, טאבלט 7 אינץ' דקיק (7.9 מ"מ) וקל (246 גרם) במיוחד, שמבוסס על פלטפורמת ה-MT8389 של Media-Tek.

מסך ה-7 אינץ' מציע רזולוציה של 1,280×800 פיקסלים וכן בהירות נאה של 350 ניט שאמורה להספיק כדי לעבוד אתו בחוץ גם בתנאי שמש חזקה. לפי החברה הוא גם תומך בזוויות צפייה רחבות במיוחד.

עם זאת, הטאבלט החדש לא מנצל לחלוטין את היכולות של פלטפורמת ה-MT8389. המעבד מרובע הליבות ממוצב על מהירות של 1.2 ג'יגה-הרץ למרות שה-SoC יכול לתמוך גם במהירות של 1.5 ג'יגה-הרץ. המטרה היא כנראה לחסוך בזמן סוללה כדי לאפשר את הייצור של הטאבלט בעובי שכזה, למרות שגם כך סוללת ה-3,450mAh אמורה להספיק ליום שלם של עבודה בחיבור שוטף ל-WiFi – החברה מתחייבת ל-8 שעות עבודה במצב זה, ו-6 שעות עבודה במצב צפייה בסרטי וידאו.

המצלמה האחורית היא מצלמת 5 מגה-פיקסלים, למרות שניתן היה לשלב גם מצלמת 13 מגה-פיקסלים. המצלמה הקדמית היא מצלמת 1.6 מגה-פיקסלים.ה-S5000 מציע גם אפשרות לתמיכה בקישוריות דור שלישי.

המכשיר מגיע בנוסף עם יישומים ייחודיים שמאפשרים למשתמשים לשתף תמונות, וידאו ומסמכים בקלות, להגן על מכשירים מפני תוכנות זדוניות וכן לגבות ולאחזר נתונים.

ה-S5000 יהיה זמין כבר ברבעון הזה. מחיר עדיין לא פורסם.

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.