לנובו, חברת הטכנולוגיה האישית המדורגת כיצרנית ה-PC הגדולה בעולם, החלה באחרונה בפרוייקט חדש לאספקת טאבלטים כתחליף למחשב שולחני, בשיתוף עם " מחשב לכל ילד".  לנובו משתפת פעולה כבר מספר שנים עם המיזם "מחשב לכל ילד"  שפועל להקטנת הפער הדיגיטלי ועד היום סיפקה לנובו אלפי מחשבים לילדים מישובי הפריפריה במסגרת הפרוייקטים השונים של העמותה.

פרויקט "מחשב לכל ילד" הוקם כדי להעניק מחשבים, ערכות תוכנה והדרכה לילדים שאין יד משפחתם משגת לרכשם. הפרויקט פועל לסגירת הפערים בחינוך במוקדי התהוותם באמצעות השוואת התנאים הבסיסיים בתחום המחשוב, לרבות הציוד, זמן השימוש והידע בין ילדי השכבות המבוססות לבין ילדי השכבות החלשות. מטרתו של הפרויקט היא לאפשר לילדים מהשכבות החלשות לרכוש מיומנויות שימוש במחשב והתחברות למאגרי מידע.

מי שמשמשת כאינטגרטורית והספק בפועל של המערכות היא חברת נס מט"ח האחראית גם על התקנת המערכות ועל  השירות והתמיכה. חברת נס מט"ח היא שותפה עסקית של חברת לנובו המתמחה בתחום החינוך ובעלת מעבדה שירות מוסמכת מטעם לנובו.

לנובו עתידה לספק במהלך השנה טאבלטים בהיקף של כחצי מליון שקלים, וכחלק מהתנעת המיזם מספקת לנובו בימים אלו כ-200 טבלטים מתקדמים מדגם Lenovo MIIX 2, מבוססי Windows שכוללים את סדרת המעבדים החדשים של אינטל בעלי 4 ליבות QUAD CORE. ה-MIIX2 שהוכרזו בתערוכת CES בינואר, הם שילוב אידאלי בין טאבלט ללפטופ, בעלי עיצוב יחודי, מסך נתיק והם דקים וקלים במיוחד.

*הודעה לעיתונות – פורסמה ככתבה וכלשונה