זה לא סוד שמצבה הפיננסי של HTC הטיוואנית לא טוב, בלשון המעטה. החברה רשמה הפסדים רבים ברבעון האחרון (הפסד תפעולי של 101 מיליון דולר) והכנסה שרק הולכת ויורדת. בקצב הזה HTC לא תישאר כאן עוד זמן רב, דבר אשר יהווה פגיעה בתחרות בשוק הסלולר העולמי, אך אולי יש עוד תקווה.

האתר הטיוואני Apple Daily מדווח כי יצרנית המחשבים הסינית לנובו (Lenovo) נפגשה עם HTC בחודש אוגוסט האחרון כדי לדבר על אפשרות של רכישת יצרנית המכשירים הסלולרית. פרטים רבים לא נמסרו, גם לא המחיר אשר דורשת HTC או מתי, אם בכלל, תצא העסקה לפועל.

לנובו כזכור רכשה את חטיבת המחשבים האישיים מ-IBM בשנת 2005 ובראשה סדרת מחשבי ה-ThinkPad. כיום לנובו מיצרת סמארטפונים וטאבלטים בעיקר לשוק המזרח ובניהם סדרת LePhone ו-IdeaPhone, הנחשבים זולים ואיכותיים. על פי הערכות לחברה נתח שוק של 16 אחוז בסין ונחשבת לבין שלושת היצרניות הגדולות במדינה, אולם החברה עדיין לא הצליחה לפרוץ לשוק הבינלאומי וייתכן ש-HTC תהיה המקפצה שלה לצמיחה הדרושה לה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.