האם לנובו (Lenovo) מתכוונת להשיק מחשב נייד למשחקים תחת המותג ThinkPad? לפי שמועות ולפי רמזים שפיזר סינבטה ליאו שי, מנהל השיווק של החברה, מדובר לפחות במחשב בסדרה הידועה שיספק שני מצבי עבודה: מצב רגיל ומצב ביצועים גבוהים ואף קיצוניים. המעבר אינו אמור להתבצע באופן אוטומטי. כדי לשנות מצב עבודה יצטרך המשתמש ללחוץ על המקשים Fn+Q – כשבעקרון מדובר על לחיצה זו תעביר למצב העבודה הרגוע יותר, השקט.

בדרך כלל משיקה לנובו מחשבים לציבור הצרכני תחת המותג ideaPad, אבל כנראה שהפעם הם החליטו לשים את משקלם המלא מאחורי המחשב, בעיקר בגלל הכוונה לשבץ בו מערכות קירור מתקדמות וקנייניות. כך למשל מערכת סילוק החום תהיה מבוסס על גז, מה שיאפשר לפי שי לשמור על טמפרטורה נמוכה יחסית של המחשב לזמן ממושך יותר, גם במצב העבודה המוגבר.

מעבר לכך המאוור של המערכת יציע 62 להבים. מדובר במספר יחסית גבוה, והמטרה לפי החברה היא שהוא ימשוך פנימה יותר אוויר לקירור בזכות מספר הלהבים הגבוה. המאוור עצמו אמור להיות בגובה של 0.3 מ"מ בלבד וזאת כמובן לשמור על הדקיקות של המחשב.

מעבר לזה לא נמסרו פרטים נוספים על התצורה ולא על מועד יעד להשקת המחשב. עם זאת, שי הוסיף ואמר כי ביקוש הלקוחות ברור, וזו הסיבה שלנובו מתכוונת להשיק בקרוב מחשב משחקים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.