ב- 4 השנים האחרונות השמועות על מכשיר אייפון עם רכיב NFC, חוזרות ונשנות כאשר שמועות אלו מגיעות בעיקר בהקשר של שירות התשלומים למובייל של אפל, כאשר המתחרה העיקרית של בתחום זה, גוגל, משתמשת בטכנולוגיית ה-NFC, גם עבור שירות התשלומים שלה: Google Wallet וכן במערכת ההפעלה אנדרואיד כדי לבצע אימות מאובטח בין 2 מכשירים המוכר כפיצ'ר ה- Android Beam כשסמסונג מכנה אותו במכשירי הגלקסי שלה כ-S Beam. אולם נראה כי עד כה אפל התעלמה באלגנטיות מטכנולוגיית ה- NFC והעדיפה על פניה את טכנולוגיית הבלוטות' 4.0 עליה ניתן להלביש את פרוטוקול הבלוטות' LE שידוע גם בתור Bluetooth Smart ומאפשר לבצע פחות או יותר את אותן הפעולות של NFC, אם כי בצורה מאובטחת יותר ובטווחים קצת יותר רחוקים, כפי שהחברה מבצעת עם טכנולוגיית ה- iBeacons, ועוד. אולם השמועות על הגעת NFC במכשירי האייפון חזרו לאחרונה בהקשר מכשירי האייפון 6 ויתכן מאוד שאולי הפעם אפל תוסיף את הטכנולוגיה הזו למכשירי האייפון שלה, כחלק מפיצ'ר הארנק הדיגיטלי.

הדיווחים על הגעת הארנק הדיגיטלי למכשיר האייפון 6 דווחו לאחרונה על ידי האתר The Information, כאשר דיווח זה לצד רישום פטנט של אפל עבור קונספט הארנק הדיגיטלי המשתמש בטכנולוגיית NFC הצית מחדש את השמועות בנושא. אולם כעת נראה כי לשמועות אלו מצטרפות גם עדויות קונקרטיות, כאשר האתר הצרפתי Nowhereelse פרסם בימים האחרונים ברשת תמונה של כביכול הלוג'יק בורד של האייפון 6, בתצורת ה- 4.7 אינץ'. התמונה של הרכיב הועלתה בהשוואה ללוג'יק בורד של האייפון 5s להמחשת ההבדלים. תמונות אלו אמנם לא יכולות לספר על הרכיבים שצפויים להיות מוטמעים על הלוח, אולם ניתן לראות בברור שמדובר בלוח שונה מאוד מזה של האייפון 5s, מה שמעיד על שינויי חומרה ומיקום של הרכיבים, Eric Slivka מהאתר MacRumors בחן ושם לב שנקודות ההברגה על הלוח מתאימות לאזורי ההברגה בפאנל האחורי של האייפון 6, שתמונות שלו דלפו לרשת בשבועות האחרונים.

כמו כן Slivka השתמש בלוחשל האייפון 5s ומיקום הרכיבים עליו, כדי לדמיין את מיקום הרכיבים על הלוח של האייפון 6 וההשוואה היא די מעניינת, כאשר בעוד היא לא מאפשרת וודאות של 100%, כמו בכל דבר הקשור לשמועות וההדלפות לגבי האייפון 6, נראה כי הדמיון רב.

iPhone 6 PCB 2

עד כה אפל הסתדרה טוב מאוד ללא טכנולוגיית ה- NFC כשהיא מציגה פיצ'רים הדומים לאלו המתאפשרים דרך NFC, עם טכנולוגיית בלוטות'. כאמור שימוש זה מאפשר את היכולות של iBeacons, אולם גם את אלו של AirDrop, אותן אפל הוסיפה בגרסה 7 של iOS, כשבגרסה 8 שנמצאת כרגע בשלבי בטא מתקדמים, החברה תאפשר העברת תכנים בין מכשירי iOS לבין מחשבי המק, דרך AirDrop. מה שכן, יתכן מאוד שאפל כן תרצה להשתמש ב- NFC עבור שירות התשלומים שלה, כאשר טכנולוגיה זו תאפשר לאישור נוסף ובהתאם לכך, תהפוך את הפיצ'ר למאובטח יותר, כאשר הוא ישתמש הן ב- NFC, בלוטות' ו- Wifi עבור מעבר הנתונים. בעבר פיל שילר התייחס לנושא ה- NFC וציין כי לא ברור האם הטכנולוגיה היא הפיתרון המתאים לבעיה של כל הארנק הדיגיטלי, אולם לאור העובדה ש- AuthenTech אותה אפל רכשה, עבור טכנולוגיית הזיהוי הביומטרי שלה שאפשר את ה- Touch ID במכשיר האייפון 5s, נהגה בעבר להטמיע רכיבי NFC במוצרים של הלקוחות שלה, מה שאומר שיש לה ידע נרחב בתחום זה.

יש לציין שטרם השקת האייפון 5s רכיבים שדלפו הציגו מקום ייעודי כביכול עבור רכיב NFC וכאמור, שמועה זו התבדתה בסופו של דבר. יתכן מאוד ומשיקולים כאלה ואחרים, אפל התכוננה לכך וברגע האחרון בחרה לסגת מסיבות טכניות כאלה ואחרות, כפי שבעבר היא עשתה עם המצלמה של הדור השני של מכשיר האייפוד טאץ'.

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones.co.il