הטלפון החכם האחרון של LG, ה-G3, עורר תשומת לב רבה בעולם עם השקתו בשבוע שעבר. לצד כתבות רבות שבחנו את המפרט הטכני ותכונותיו הייחודיות, היו שהחליטו לפרק את המכשיר לגורמים ולבחון עד כמה יהיה קל לבצע תיקונים שונים במכשיר החכם שעליו כולם מדברים. המסקנה הסופית מכניסה את ה-G3 לקטגוריית המכשירים הקלים לתיקון וחושפת לעיני כל כיצד הוא נראה מהצד הפחות מוכר שלו – הצד הפנימי.

את פירוק המכשיר ביצעו אנשי הרשת האמריקנית uBreakiFix, רשת המתמחה בתיקון מכשירים אלקטרוניים. בכתבה באתר האינטרנט של החברה, סוקרים אנשי הרשת את שלבי הפירוק של ה-LG G3 ומתחילים, כצפוי, בפירוק ראשוני של מכסה הסוללה וסקירת הרכיבים שנמצאים תחתיו. יש לציין כי הסוללה היא סוללה נשלפת/ בתוך מכסה הסוללה מתחבא מנגנון לטעינה אלחוטית בעזרת מטען אלחוטי ייעודי.

על הלחצנים האחוריים של ה-G2 דובר רבות בעבר. בתמונה להלן ניתן לראות את מנגנון הלחצנים האחוריים הקיימים גם ב-G3 ואת מנגנון המיקוד האוטומטי מבוסס הלייזר, שסוקר כבר בהרחבה בכתבות אחרות.

עוד מציינים המפרקים כי בהשוואה ל-G2, החברה ערכה שידרוג במבנה לוח האם (בתמונה מטה). בעוד שבמכשיר הקודם, נוסף ללוח האם ניתן היה למצוא כרטיס שליטה שהיה ממוקם לצידי הלוח, כאן יש לוח בת קטן אחד קטן העושה את אותה העבודה בדיוק, ובכך מקטין את הצפיפות בחלק הפנימי של המכשיר ואת הקושי בפירוקו. בהמשך הפירוק נמצאה גם אנטנה פנימית, כזו הדומה לאנטנות העזר שהיו ממוקמות בתוך המכשירים שליוו אותנו לא לפני הרבה שנים. תפקידה של זו, הממוקמת לאורך המכשיר, נועד לקלוט שידורי טלוויזיה, אם כי נראה שהיא תופיע רק במכשירים המיועדים למזרח.

665x464xubif-g3-4-1024x716.jpg.pagespeed.ic.OqT3dD9vNM

לבסוף, מוצג לוח האם בהגדלה יחד עם פירוט של הרכיבים השונים המרכיבים אותו. המרכזיים ביניהם הם: בסגול מוצג שבב ה-WiFi, בתוך המסגרת הכחולה רואים את השבב האחראי לניהול הטעינה וניהול צריכת החשמל של המכשיר ובכתום מוצגת המערכת על שבב מרובעת הליבות Snapdragon 801 שפועת במהירות של 2.5 ג'יגה-הרץ.

665x464xubif-g3-16-1024x716.jpg.pagespeed.ic.kI6RnIlmut

אז נכון שמי שאינם עוסקים בפירוק מכשירים אלקטרוניים כאלה או אחרים, לא יתלהבו ממראה הכרטיסים והרכיבים הצפופים המייושמים עליהם. אך לאחר הפירוק והשוואתו לפירוק טלפונים חכמים אחרים, ניתן לומר בוודאות כי המכשיר נחשב כקל לפירוק, וזהו מרכיב חשוב בעלות התיקון במקרה של תקלה. אתר uBreakiFix העניק למכשיר את הציון 8 מתוך 10.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.