אתמול הושקה בחנות האפליקציות של אפל (Apple) אפליקציה בשם Kimoji שכשמה כן היא – מאגר של אמוג'ים שעוצבו בהשראת הסלבריטאית קים קרדשיאן. מדובר על סדרה של אמוטוקונים וציורים שמאפיינים אותה, בין היתר ישבן ענק, אצבע משולשת לפפראצי, פרצוף בוכה, צילום סלפי, פן, פוזות בעירום, עלה של מריחואנה ועוד.

מחירה של האפליקציה הוא 1.99 דולר (או 6.90 בשקלים), ומתברר שלא מעט אנשים היו מוכנים לשלם עבור אסופת האמוטיקונים הללו, שכן קצב ההורדות הלך וגדל (ואף הגיע בשלב מסוים ל-9,000 בשנייה) עד שבסופו של דבר קרסה חנות האפליקציות של אפל כולה, והורידה עמה גם את השרתים של האפליקציה עצמה.

האפליקציה, כך נראה, לא הייתה מוכנה להתמודד עם עומס ההורדות הפתאומי, ולאחר מספר שעות החלו משתמשים להתלונן על כך שהיא קופאת, לא מגיבה ולא מופיעה בתוצאות החיפוש. לאחר מכן, כאמור, הפילה את כל חנות האפליקציות של אפל, שחזרה לפעול לאחר זמן קצר אך ללא הקימוג'י הבעייתי.

קרדשיאן עצמה הקפידה לעדכן את כל עוקביה בטוויטר בכל הסיפור, החל מהודעה של "מצטערת ששברתי את האפסטור, אפל", דרך "הצוות שלנו עובד קשה", "בקרוב האפליקציה תתוקן" ועד ה"הכל עובד, אפשר להוריד" המיוחל, שהגיע הבוקר.

אם בא לכם לראות על מה כל המהומה, תוכלו להוריד את האפליקציה כאן.