ג'וני אייב, המעצב המיתולוגי של אפל בראיון ל'סנדיי טיימס' מדבר על עיצוב, אכפתיות ומה שבניהם, על היחס למתחרים ולא מכחיש את העובדה שבאפל עובדים על שעון חכם משלהם.

סר ג'ונתן אייב, סמנכ"ל בכיר לעיצוב תעשייתי ב'אפל' (Apple), מי שהגה את העיצוב של מכשיר האייפון ומופיע בכמעט כל סרטון פרסום למכשירים של החברה העניק ראיון ל'סנדיי טיימס' הבריטי. אייב מספר על הקשר בין עיצוב לאכפתיות ומספר כיצד סטיב ג'ובס היה מדקדק בפרטים ובחלקים שהצרכן לא היה רואה בכלל, אייב מסביר כי המנטרה של החברה היא "גם אם לא יהיה כל שוני בפונקציונליות, אנו עושים זאת כי אכפת לנו, כי כאשר אתה מבין כמה טוב אתה יכול לעשות משהו, פחות מהטוב ביותר, בין אם רואים את זה או לא, מרגיש כמו כישלון".

"אנו מוקפים בחפצים אנונימיים, מאיכות ירודה, קל לחשוב שלאנשים שמשתמשים בהם לא אכפת, כמו לאלו המייצרים אותם…" לכן אין זה מפתיע כי כאשר אייב מדבר על חברות אחרות שמושפעות מהעיצוב של מוצרי אפל ומציין כי "זוהי גניבה.. לא רק של עיצוב, אל שעות על-גבי שעות של מאבק" הוא אומנם לא נוקב בשמות, אך אנחנו בטוחים שאייב מתכוונת לחברה קוריאנית מאוד מסויימת.

כשאייב נשאל בנוגע למחשוב לביש בכלל ולשמועות אודות שעון ה-iWatch, הוא לא מכחיש, אלא עונה "כמובן שאינני הולך לדבר על כך, זהו משחק שח, הלא-כן?"

וידאו: ג'וני אייב מציג את ה-iPhone 5c

http://www.youtube.com/watch?v=utUPth77L_o

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אין לי ספק שהשעון של אפל יהיה פשוט מעולה. הוא יהיה מעוצב היטב ושימושי.
  דבר אחד בטוח, הוא לא יהיה גרוטאה כמו הסמסונג גיר.

  • דני

   מה זה משנה גם אם זה יהיה השעון הדיגיטלי שתופסים במכונת בובות
   אתה ושאר הזומבים של אפל תקנו אותו
   זה וינטג….

   • HTC One

    עצוב כמה שזה נכון.. בזבוז כסף כל מוצר אפל שאפשר להשיג בחצי מחיר באותו איכות ואפילו יותר טוב

    • בולי

     אני חושב שאתה תאכל את המילים שלך כשיצא השעון. מושקעים שם כמה מאות מיליונים על פיתוח של כמה שנים. זה בטח לא יהיה שעון ממכונת הבובות

    • אפל גרועים – iwatch איכותי וענק זה רק בפנטזיות -תמשיכו לחלום.לילה טוב.

     הנה ,סוף סוף מישהו עם קצת שכל מבין שאפל מייצרת מוצרים גרועים וגם יקרים –
     אפל יודעים שיהיו כאלה טיפשים פראיירים שיקנו את זה -כי זה של אפל .בטח השעון יהיה כמו כל הכישלונות של אפל -רעש ורעש וכספים ופיתוחים ובסוף אכזבה .אתם לא מבינים שלא יהיה מסך גמיש וכל מיני פטנטים מוזרים שמדברים עליהם -זה כנראה פטנטים ל iwatch 2 או 3 או לעתיד הרחוק -ראיתי מלא שמועות מופרכות ולא הגיונית ולא תואמות את האופי הקמצני של אפל בשידרוגים -זה הכל פנטזיות של אוהדי אפל (מדע בדיוני)-בטח כל מיני אוהדי אפל או מפתחים של אפל מפיצים את השמועות האלו כי זה עוזר לאפלבפירסום וגם הם מרוויחים מכל השמועות המטורפות האלו -זה כאילו בונה תדמית חדשה לאפל בעזרת שמועות על מוצרים חדשים -גם האייפון 6 יהיה קטן ועלוב ומעפן ובלי שידרוגים ובסוף מיליוני אנשים יקנו אותו -כמו כל שנה.אפל אפילו לא טורחת לשדרג כי היא יודעת שתמיד יקנו את המוצרים שלה -זה גם חוסך להם ברכיבים -הם קונים רכיבים זולים ומיושנים ומכניסים אותם לגוף מתכת "מושך"
     ו"קסום"