כשהושק ה'איקי 5' (Xtreamer Aiki 5), טלפון החכם במחיר של פחות מ-1,000 שקל, לא התרגשנו וציינו כי מדובר במכשיר שנותן תמורה למחיר אך לא מעבר. אך מה הייתם חושבים אם חברה סינית הייתה מציעה לכם לקנות טלפון חכם בפחות מ-180 שקל?

JiaYu מכריזה על מכשיר ה-F1 עם תג מחיר של 299 ין, שהם קצת פחות מ-180 שקלים. אך כמו במקרה שי האיקי 5 יש להנמיך ציפיות ולזכור כי לא מדובר במכשיר שיתחרה ראש-בראש במכשירי דגל של חברות מתחרות או אפילו בסדרת המכשירים המוזלים שלהן, אלא בטלפון חכם המיועד לשווקים מתפתחים ללא חסם המחיר הגבוהה.

מפרט המכשיר כולל מסך מגע בגדול 4-אינצ', בעל ברזולוציה של 480×800 עם פאנל מסוג TFT של סוני, מצלמה אחורית ברזולוציה של 5 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית לביצוע שיחות ווידאו ברזולוציית VGA, זיכרון RAM בנפח של 512mb ונפח של 4GB לאחסון עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון. את המכשיר מניע מעבד כפול ליבה של Mediatek במהירות של 1.3Ghz. בנוסף, כיאה למכשיר המיועד לשווקים מתפתחים הוא כולל תמיכה בזוג כרטיסי סים. המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 4.2 ג'לי בין (Jelly Bean).

על-פי האתר GizChina ההשקה של המכשיר צפויה להתרחש לפני פסטיבל האביב בסין, כך שמדובר על התקופה שלפני סוף חודש ינואר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.