ג'לי בין (Jelly Bean), גרסת האנדרואיד (Android) שלוותה במספרים 4.1.0 עד 4.3, היא גרסת האנדרואיד הנפוצה ביותר נכון לכתיבת שורות אלו לפי הנתונים שפורסמו על ידי גוגל (Google) באתר המפתחים של מערכת ההפעלה הניידת מתוצרתה. ג'לי בין, על שלל מהדורותיה, נהנית מ-60.7% משוק מכשירי האנדרואיד בעוד שנתח השוק של קיטקט (KitKat), גרסת מערכת ההפעלה הנוכחית של החברה, עומד רק על 1.8%, ואין ספק שזה אומר משהו על מדיניות העדכונים שמבוצעת בפועל בעולם הזה.

עוד נתון מפתיע הוא שג'ינגרברד (Gingerbeard), גרסאות 2.3.3 עד 2.3.7, תופסת עדיין לא פחות מ-20% מהשוק, מה שאומר שכותבי אפליקציות צריכים לקחת אותה בחשבון אם הם רוצים טווח הגעה מרבי ליצירות שלהם. כמו כן, גרסת חלת הדבש (Honeycomb), גרסה 3.2 שיועדה לטאבלטים בלבד, הולכת ונעלמת עם נתח שוק של 0.1% בלבד. הטבלה אינה מציגה את הגרסאות הקודמות ל-2.2 כי חנות האפליקציות של גוגל (Google Play) אינה תומכת בהן וכן גרסאות שלא הגיעו אפילו ל-0.1%.

AndroidScreens

החברה גם פרסמה נתונים לגבי גדלי המסך וצפיפות התצוגה של מכשירי האנדרואיד בשוק כיום, כשהיא מסתמכת על הפניות לחנות כמו במקרה של מערכות ההפעלה לעיל. גודל המסך הנורמלי הוא הגודל המועדף על 78.8% ממשתמשי אנדרואיד, כלומר בין 3.5 ל-4.5 אינץ'. רק 5.1% משתמשים במסך Xlarge שלפי גוגל מדובר למעשה על שוק הטאבלטים עם מסכי 7 עד 10.1 אינץ' למרות שהפעילות בתחום הפאבלטים הולכת ומתגברת, מכשירים עם מסכים בגודל 4.7 עד 7 אינץ', לא כולל), תופסים רק 8% מהשוק. מבחינת צפיפויות, יש נטייה וכלת וגוברת לצפיפויות של 200dpi ומעלה, עם 66.5%.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • הנתונים האלה נכונים גם לגבי ישראל?

 • א

  והינה ההוכחה לכך שכל מי שטען שאפל מפסידה נתח שוק בגלל מידת מסכים – טעה.

  • א.א.

   רוב המכשירים הללו הם מכשירי low end שבנויים כך משיקולי תקציב ורז', מי שטוען שאפל מאבדת לקוחות בגלל גודל המסך מתייחס לקהל היעד ש מכשירי high end, שם התמונה שונה מאוד.
   בכ"מ, רוב התחזיות צופות מסך שמיישר קו עם הגודל באייפון הבא, אם זה נכון זו ההוכחה הטובה ביותר לנכונות הטענה.

 • פיני

  גוגל חייבת להרגע עם שדרוג המערכת הפעלה כל כמה חודשים. שיוציאו כל שנה ויפסיקו לשגע את כל העולם עם התזזיות שלהם

  • א.א.

   שדרוג משמעותי יוצא בערך אחת לשנה. היצרניות הןאלו שגוררות את הרגליים.

 • א.א.

  מה הופך גודל מסך של 3.5" ל"נורמלי"?

  • 3.5 עד 4.5 אינץ', אני מניח שזה איזושהי הגדרה של התעשייה

  • כאשר הוא מהווה את הממוצע או החיציון, ברמת ההגדרה, הוא הנורמלי, כלומר באמצע הנורמה.

  • יוסי כהן

   האייפון…. הוא בעל מסך 3.5 עד לאייפון 4S.

   ונראה לי שההגדרה לנורמאלי באנדרואיד זה מ3.7 עד ל4.99
   כי לרוב האנשים יש את הGALAXY 3ומעלה HTC ONE X ומעלה LG G ומעלה ונקסוס 5… וכל אלו מעל 4.5 אינץ'