מצלמה איפון 7

אחד מהמיתוסים הנפוצים ביותר לגבי iOS הוא שהיא יציבה יותר מזו של גוגל (Google), כך שמספר הקריסות שהמשתמשים חווים פחות באופן משמעותי מאשר באנדרואיד (Android). אולם, נתונים חדשים דווקא טוענים אחרת.

מחקר חדש שפרסמה חברת המחקר Blancco Technology Group אשר בדקה את התנהגות מערכות ההפעלה במכשירים הסלולריים ברבעון האחרון, מצאה נתון מעניין במיוחד לפיו הקריסות ב-iOS נפוצות בהרבה יותר מזו של מערכת האנדרואיד. לפי המחקר, תדירות האפליקציות שקורסות באנדרואיד עומד על כ-25 אחוז בלבד לעומת 63 במערכת ההפעלה של אפל במכשירים שנבדקו. באופן כללי, אי יציבותה של מערכת האנדרואיד נאמדת ב-47 אחוז, בעוד ה-iOS נאמדת ב-62 אחוז.

נתון נוסף עליו מצביע המחקר מגלה כי ככל שהמכשיר "זקן" יותר – כך האפליקציות קורסות פחות. כך, לשם השוואה, נכתב כי באייפון 6 האפליקציות קרסו בסך של 13 אחוז מהמכשירים שנבדקו, באייפון 6s ו-5s בסך של 9 אחוז, ובמכשירי האייפון 5 ו-4s בסך של 2 ו-3 אחוז בהתאמה.

האנליסטים מצביעים כי מערכת ההפעלה iOS 10, היא למעשה הסיבה העיקרית לקריסתן של האפליקציות. דיווחים שונים כבר עלו ברשת מאז ש-iOS 10 הושקה ומשתמשים רבים התלוננו על תקלות, קריסות ואף השבתה של מכשירים.

ומה לגבי מערכת האנדרואיד? הדו"ח מגלה כי "אלופת הקריסות" היא סמסונג, בה נדגם נתון של 11 אחוז, כשמיד אחריה ניצבות להן היצרניות שאומי, לנובו ומוטורולה עם 4, 3 ו-2 אחוזי קריסה בהתאמה. בנוגע לאמינות המכשירים, שם הסיפור כבר אחר לגמרי. מכשיר ה- LeEco Le 2 קרס בתדירות של 13 אחוז כשמיד אחריו ניצבים להם מכשירי ה-Xiaomi Redmi 3s ו-Xiaomi Redm בתדירות של 9 אחוז. במכשיר הדגל של סמסונג, Galaxy S7 Edge, נרשם נתון של 5 אחוז בלבד.

האפליקציות האחריות לקריסות הרבות בשתי הפלטפורמות הן פוקימון גו, סנאפצ'ט, אינסטגרם, פייססבוק ושרותי גוגל במערכת האנדרואיד.