העובדה כי אנו במרחק של כשלושה חודשים מהצגת מכשיר הדגל הבא של אפל לא מונע מהשמועות אודותיו לזרום – ובהמוניהן. הדלפה חדשה של אחת ממפעילות הסלולר בבריטניה, מעניקה לנו מידע אודות התאריך המדויק של השקת האייפון החדש כמו גם מתי יחלו ההזמנות המוקדמות.

על-פי האתר הכלכלי פורבס, מכשיר האייפון הבא (שניהם למעשה) יושק ב-25 לספטמבר (יום ו') ברחבי ארה"ב, כאשר ההזמנות המוקדמות יחלו שבוע לפני כן, ב-18 לאותו החודש, ואילו הרוכשים המוקדמים יזכו לקבלו בתאריך ההשקה. המידע הגיע ממייל ב-Vodafone בריטניה שנשלח אלייה משרשרת האספקה במפעלי Foxconn, מקום ייצורו של האייפון – כך שסביר להניח שלא מדובר בעוד שמועה חברת בסיס.

יחד עם-זאת, על-סמך המידע, טרם ניתן לדעת בוודאות מה יהיה שמו של האייפון הבא, אף על-פי שהשמועות האחרונות מדברות על-כך כי הוא ייקרא iPhone 6S. במייל עצמו שנשלח נכתב בכותרת "מכשיר האייפון החדש" ולא צוין שם אחר כלשהו, ומלבד תאריך ההשקה הצפוי ומכירתו המוקדמת של לא נרשמו פרטים נוספים.

על-פי ההדלפות עד כה, האייפון הבא צפוי להיות השדרוג הגדול ביותר מבין כל הדורות שהושקו לפניו. מלבד הוספת טכנולוגיית ה-Force Touch, הקיימת במחשבי המקבוק החדשים של החברה כך שהמסך יוכל לזהות את עוצמת לחיצתו של המשתמש והמערכת תגיב בהתאם, ייתכן כי דגם הפלוס (הגדול מבין השניים) יגיע עם רזולוציה של 2K, בעוד דגמו הרגיל של האייפון יכלול רזולוציה של Full HD 1080p.

כך או כך, סביר שככל שנתקרב למועד ההכרזה עצמה, נשמע פרטים ודיווחים נוספים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • רון וייצמן

  אפל תשאיר את הרזולוציות מסך זהות. אין לה סיבה לשנות אותם. התצוגה נראית קטנה מידי כבר עם הרזולוציה הנוכחית .

  • Yossi Cohen

   מה קשור גודל התצוגה או האובייקטים על המסך לרזולוציה?

   • רון וייצמן

    טוב אין קשר

   • רון וייצמן

    הגודל מסך נשאר זהה. שאתה מגדיל את הרזולוציה בשביל שעוד חלקים יופיעו בתצוגה אתה צריך להקטין את האחרים כדי שיהיה מקום לנוספים.

    • Yossi Cohen

     זה רק בהנחה ואתה מכניס פרטים נוספים…
     תקח שני טלפוני אנדרואיד, אחד 5 אינץ' אחד 2K ואחד 720P תתקין על שניהם גוגל לאונצ'ר ותאמין לי שבשניהם האייקונים יהיו באותו גודל…
     למה? כי אנדרואיד עובד על דבר שנקרא DPI ובגודל הזה נמדדים האובייקטים ולא בפיקסלים מה שאומר שלא משנה על איזה מסך אתה לדברים יהיה אותו גודל פיזי!
     אנדרואיד וIOS לא עובדים כמו ווינדוס.

     עכשיו IOS טיפה שונה, הדברים שם כן נמדדים בפיקסלים מה שאומר שאפליקציות ישנות(לפני IOS 7) יראו מטושטשות טיפה(כמו במכשירים הישנים) ואפליקציות מותאמות יהיו באותו גודל רק חד יותר כי כך התאימו אותן.
     המפתחים ואפל לא יכניסו עוד פרטים על המסך "כי אפשר" גם כרגע אפשר אבל הם מעדיפים שזה יהיה נוח לשימוש.

     רזולוציה גבוהה יותר רק תגרום לכך שהמסך יהיה חד יותר ופחות תראה פיקסלים כשאתה צופה בו מקרוב(למשל בשכיבה במיטה). בתכנות לקוי כמו וינדוס ואנדרואיד של פעם אכן הכל יהפוך לקטן יותר ויהיה לא שמיש אבל אנחנו כבר מזמן לא בתקופה הזו.

     דרך אגב עוד תופעת לוואי היא שטקסט קטן בדפדפן יראה חד יותר…

     הגיע הזזמן שלקוחות אפל ידרשו את התמורה למחיר!
     אייפון 6 16GB 3200 שקלים G3 32GB עולה 1600 שקלים
     אתה בטח מכיר את המפרטים של שניהם, אז תעשה חשבון לבד…