אף שאפל (Apple) לא חושפת את הנתונים הרשמיים אודות מכירת צמד מכשירי האייפונים החדשים אותם השיקה לפני כחודש וחצי, מחקר שהתפרסם במגזין הכלכלי AppleInsider מעלה תמונה לפיה דווקא מכשיר ה-iPhone 6 מוכר פי שלושה מאשר אחיו הגדול, ה-iPhone 6 Plus.

המחקר, שהובא בצורת סקר עצמאי והתפרסם במגזין, מעלה נתון מעניין לפיו סך מכירות מכשירי ה-iPhone 6 מכלל מכשירי ה-iPhone עומד על כ-68%, בהשוואה ל-iPhone 6 Plus שסך מכירותיו נאמדות בכ-24%. יש לציין כי המחקר נערך ברחבי ארצות הברית בלבד כחודש לאחר ההשקה הרשמית, אך סביר כי הנתונים נכונים גם לשאר המדינות בהן הושקו צמד המכשירים החדשים. נתון מעניין נוסף אותו חושף הסקר, מגלה כי כי למרות שחלפה כבר שנה, וכחודש לאחר שהושקו צמד המכשירים החדשים, מכשירי ה-iPhone 5c/s עדיין המכרים ותופסים ביחד כ-8% מהמכירות מכשירי ה-iPhone.

בשנה שעברה, מגלה הסקר, כחודש לאחר ההשקה תפסו מכירות מכשירי ה-iPhone 5c/s כ-84% ממכירות הטלפונים של אפל. ייתכן שיש לייחס את עלייה בנתח של מכשירי האייפונים החדשים להגדלה המשמעותית של המסך, הגדלה לה חיכו משתמשים רבים. בנוסף, כך מגלה המחקר, קיבולת האחסון הממוצעת עלתה ל-48 ג'יגה-בייט – כמעט פי שניים משנה שעברה. כמובן, יש לייחס עובדה זו לכך שאפל ויתרה השנה על קיבולת ה-32 ג'יגה בייט הפופולרית, וקפצה לקיבולות של 64 ו-128 ג'יגה בייט.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.