הערב בסן פרנסיסקו, צפויה אפל להכריז על מכשיר האייפון הבא שלה, ואם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון ובפעם הראשונה בהכרזות של האייפון, אנחנו נראה לא מכשיר אחד אלא שני מכשירים –  ה-iPhone 5S וה-iPhone 5C. השמועות על המכשירים החדשים צצות ברשת מידי יום, וממש לפני ההשקה אנו מסכמים את כל הדיווחים.

iPhone 5S
ככל הנראה, עיצוב המכשיר לא ישתנה בהשוואה לקודמו וכי השינוי הצפוי ב-5S לעומת המכשיר הקודם, ה-iPhone 5 הוא ביכולת העיבוד, בשבב שצפוי להשתנות מה-A6 ל-A7 אשר יספק ביצועים טובים יותר לצד טיפול טוב יותר בצריכת הספק של המכשיר במטרה לספק זמן עבודה ממושך יותר. זמן העבודה אמור ליהנות גם מסוללה מעט גדולה יותר: לפי ההערכות יצוידו המכשירים החדשים בסוללת 1,600mAh לעומת ה-1,440mAh ב-5. זמן ההמתנה, לדוגמה, אמור להשתפר מ-225 שעות ל-250 שעות – תוספת של יותר מ-10%.

כפתור בית חדש: שינוי שיתווסף לכפתור הבית ומעבר לשינוי עיצובי קל שאמור להפוך אותו לעגול יותר, ישנם דיווחים כי הוא יכיל גם חיישן לקריאת טביעת אצבע כדי לספק עוד דרך של אבטחה למכשיר, בעיקר למקרה של אובדן או גניבה, עבור מי שירצה בכך, אולם לא ברור האם לאפל יש תוכניות נוספות לגביו, וישנן השערות כי בזכות יכולת ההצפנה הגבוהה, ניתן יהיה להשתמש בו כדי לאשר תשלומים שמבוצעים באמצעות הטלפון.

באופן מפתיע, אפל בחרה לא לשדרג את גודל חיישן המצלמה ולהשאירה 8 מגה פיקסל, אך היא מצוידת בצמצם f/2.0 ויכולה להקליט וידאו בקצב על 120 פריימים לשנייה, קצב כפול מהקצב מהדור הנוכחי. בנוסף, היא תצויד בפלאש LED כפול.

מבחינת מבנה חיצוני כאמור, ה-5S אמור להיות זהה ל-5, אולם ישנו סיכוי רב כי הוא יוצע במספר צבעים שונים.

iPhone 5C
בפעם הראשונה ישנן שמועות כי אפל מתכננת להשיק מכשיר גם לשוק הבינוני. בראייה לאחור, עד היום אפל נהגה להוריד את מחירם של מכשירי האייפון הישנים ב-100 עד 200 דולר כדי לספק מענה לשוק המכשירים הזולים, אך ככל הנראה תפיסת נתח השוק הגדולה בשוק הנמוך והבינוני של מכשירי האנדרואיד גרמו לאפל לשקול דרך פעולה שונה ולהשיק מכשיר לשוק הבינוני. שלל הדיוווחים שהופיעו ברשת הציגו את המכשיר על שלל צבעיו השונים, ואת עיקר השוני רואים במעטפת אשר השתנתה לפלסטיק במקום אלומיניום. עוד עולה כי הדגם המוזל יגיע עם ערכת שבבים A5, מסך בגודל 3.5 אינץ' ומצלמת  5 מגה פיקסל.

עוד השערות כי האות C בשם המכשיר היא "זול" (Cheap), "סין" (China) או "צבע" (Color), וישנן השערות שאפל מייעדת את המכשיר החדש לשוק הסיני שכן היא תערוך יחד עם ההכרזה בארה"ב גם אירוע הכרזה בסין.

הדבר היחיד שניתן לאמת מכל השמועות, הללו הוא שכל אחד מהמכשירים החדשים יריץ את גרסת מערכת ההפעלה החדשה, ה-iOS 7 אשר הוכרזה לפני כחודשיים ותושק במהלך האירוע. המערכת מביאה עימה שינוי גדול בתחום העיצוב ומעט שינויים בתחום התפעול כמו עיצוב אייקונים שונה, מרכז בקרה חדש, שיפור בממשק ההתראות, מסך נעילה חדש, שיפור במצלמה, עדכונים אוטומטיים של אפליקציות ועוד.

תמונות קונספט: Martin Hajek ו-funkyspacemonkey

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.