כחודש וחצי לאחר השקתם בארה”ב, מכשירי ה-iPhone 5s וה-iPhone 5c מושקים רשמית בישראל, זאת לאחר שאת המכירה המוקדמת החלו מפעילות הסלולר כבר לפני כשבוע. אורנג’, סלקום ופלאפון העלו אתר ייעודי להזמנה המכשירים ואילו ב-iDigital פתחו את שערי החנויות החל מחצות הלילה.

המחירים בישראל
בישראל הגיעו שני המכשירים כמעט מיד עם השקתו בארה”ב ביבוא מקבילי. ה-5s החל בתמחור גבוה ביחס למחירים כיום (4,799 שקל ) לעומת ה-5c שירד מהר מאוד ל-3,099 שקל. החל מהיום, ישנו יבוא מסודר של המכשירים באמצעות רשתות הסלולר, אשר הן היבואניות הרשמיות בישראל. גם רשת iDigital מוכרת את המכשיר באמצעות חברת פרטנר.

המחירים ברשתות הסלולר מאוד דומים , כך בגרסת ה 16GB, רשת סלקום מוכרת את מכשיר ה-iPhone 5s  בעבור 3,699 שקל ולדגם iPhone 5c  בעבור 2,999 שקל. ברשת פלאפון עומד המחיר על 3,683 שקל לגרסת ה-iPhone 5s  ו-3,099 שקל ל-iPhone 5c . חברת אורנג’ מוכרת את iPhone 5s  ה ב-3,647 שקל (כי זול מבין השלושה) ואת ה-iPhone 5c  ב-3,071 שקל. למחפשים מחיר זול יותר ניתן למצוא זאת אצל הוט מובייל ב-3,600 ל-5s ו-2,900 ל-5c.

עוד בנושא

יש לציין כי המחירים מתייחסים לדגמי ה-16GB בלבד. צבעי המכשיר וזמינותם במלאי משתנה מחברה לחברה. ישנם גם הנחות לרוכשים דרך האתר וכן פריסה לתשלומים והחנויות הפרטיות, בניגוד לעבר, אינן זולות יותר (כרגע) מאשר רשתות הסלולר (עבור דגם ה 5S), אך את דגם ה-iPhone 5c ניתן למצוא במחיר של כ-2,600 שקל.

המחירים צפויים עוד לרדת
מלבד מפעילות הסלולר, בקרוב צפויות להצטרף לתחרות גם C-Data ו-iDigital אשר יקבלו היתר לייבא ישירות את מוצרי אפל בישראל. פרט לאלו, גם רשתות פרטיות נוספות צפויות למכור את המכשיר כך שמחירו רק ילך וירד.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • רוני

  אייפון 5s 16g נמכר ב- ksp אילת ב 3050 ש״ח. שווה מאוד

  • יוסי כהן

   מילה אחת… נקסוס (5)
   הטלפון הזה יספק את כל מה שתרצה איי פעם מסמארטפון.(וכן גם את זה שהוא "עבוד"…) ובהרבה יותר זול.

 • אביב

  בואו אני אתן לכם הצעה למה אפל השיקה את האייפון 5C. אפל נוהגת בכל השקה של אייפון חדש להוזיל את מחיר האייפון הקודם ב100$ ולהמשיך למכור אותו במקביל לדגם החדש. במשך חיי הדגם של האייפון 5 היו שמועות רבות על כך שייצור האייפון 5 הוא מסובך וקשה במיוחד לייצר אותו, סיבוך בייצור המכשיר = עלות ייצור גבוהה, בגלל זה אפל הבינה שהיא לא תצליח להוזיל את מחירו של האייפון 5 ב100$ כבכל שנה והחליטה פשוט להחליף את מארז המכשיר למארז פלסטיק זול (ועם כל הכבוד איכותי הרבה יותר מגלקסי אס 4) ככה אפל הצליחה להוזיל את מחירו של האייפון 5 ותוך כדי, בשימוש במערכת השיווק המעולה שלה לשווקו כמכשיר חדש וצבעוני שיפנה לשווקי יעד חדשים. אם אפל הייתה רוצה לייצר מכשיר זול היא הייתה פשוט עושה את זה הרי אין שום בעיה להכניס את הרכיבים של האייפון 4S למארז פלסטיקי כמו ב5C ולמכור אותו ב200$ פחות (כלומר 450$) ואז באמת להתחרות במכשירים הבינוניים, זה פשוט לא הייתה המטרה שלה…

  • יוסי כהן

   המכשירים בינוניים האלה עוקפים אותם בביצועים ובאיכות…. ראה ערך נקסוס עם כל הכבוד לאפל ולמוצריה הנחמדים מחירם אינו מצדיק את התועלת ובכך נמדד מוצר טוב.