כמידי שבועיים בכל יום שני, אפל (Apple) משחררת את גרסת הבטא החדשה לעדכון הבא של מערכת ההפעלה שלה, iOS 8.

מדובר כבר בבטא החמישית במספר, מה שאמור לפחות על הנייר להצביע על כך שזו כבר גרסה מספיק יציבה לשימוש יום יומי. חלק נכבד מהתכונות שהוצגו במסיבת העיתונאים ב-WWDC כבר מתפקדות במלואן, וייתכן שאנחנו צפויים לראות את הגרסה המלאה מוצגת באופן רשמי בקרוב.

אך עד ש-iOS 8 תושק באופן רשמי, נשאר לנו להמתין לפחות חודש. בינתיים, אפל המשיכה לצייד את iOS 8 במספר מאפיינים חדשים, ובראשם אפשרות חדשה ב-iCloud Photo Drive לניהול שטח האחסון התמונות ב-iPhone. יש למעשה שתי אפשרויות: השארת התמונה בגודלה המלא במכשיר או להשאיר רק תמונה בנפח מוקטן, כשהמקורית תועלה לענן, ובכך ייחסך מקום בשטח האחסון של המכשיר. בנוסף, יש גם ערכות צלמיות חדשות ל-iCloud Drive, Keychain ו-Backup ואפליקצית הבריאות אוספת כעת מידע על ספירומטריה (תפקוד הריאות). יש גם שורת 'בריאות" חדשה בהגדרות פרטיות, שמשם יהיה ניתן יהיה לנהל לאילו אפליקציות תהיה את הגישה למידע הבריאותי באפליקציית הבריאות.

ולהלן רשימת השינויים המלאה:
– אנימציית הפתיחה של Spotlight מהירה יותר.
– התראה קופצת על כך שמכשיר iDevice או Mac מעוניין להשתמש במספר הטלפון בכדי לקבל/להוציא שיחות ולכתוב/לקבל מסרונים.
– צלמיות חדשות למספר דברים באפליקציית הבריאות.
– אפשרות לבצע באמצעות סירי רכישות ב-App Store, iTunes וב-iBooks Store.
– אפשרות להדליק/לכבות את חיזוי הטקסט עבור המקלדת.
– מחוון הבהירות הוסר מהגדרות הרקע של מסכי הבית ונעילה, והועבר לשורת קטגוריה חדשה משלו בהגדרות הראשיות.

iOS 8 תשוחרר לציבור הרחב במקביל להשקת ה-iPhone 6, שעל פי כל השמועות אמורה להתקיים באמצע חודש ספטמבר. המכשירים הנתמכים יהיו iPhone 4S ומעלה, iPad 2 ומעלה ו-iPod Touch 5.

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".