ב-2007 שחררה אפל את מערכת ההפעלה שלה למכשירים ניידים, יחד עם מכשיר ה-iPhone הראשון. מערכת ההפעלה דגלה בפשטות שאין כמותה, ומצב שני בחוסר משווע של התאמה אישית. היום, שש שנים אחרי, מערכת ההפעלה התקדמה בצעדים קטנים כאשר היא נרמסת על ידי המתחרות מבית גוגל ומיקרוסופט. לדוגמא, השינויים המרכזיים ביותר שנעשו במערכת ההפעלה מאז 2007, הם האפשרויות לבחור רקעים למסך הבית ולמסך הנעילה, לסגור אפליקציות שרצות ברקע, ומרכז התראות – כל אלו דברים שהיו זמינים כבר בגרסא הראשונית ביותר של אנדרואיד.

בגלל (או אולי בזכות) השינויים הקטנים שאפל עושה עם מערכת ההפעלה שלה, גדל עולם הקונספטים ל-iOS. אנשים רבים, בניהם מעריצים ומפתחים, מעלים רעיונות לכיצד יכולה להראות מערכת ההפעלה בגרסא הבאה שלה. חלק מהרעיונות מקבלים במה בעולם ה-Jailbreak, והופכים מקונספט שנראה רחוק – למציאות, כדוגמאת Auxo, וחלק נשארים בגדר קונספט.

מעריץ אפל בשם מוחמד קרוודג' ( Mohamed Kerroudj) פיתח קונספט משלו ל-iOS 7, שתפס פופולאריות עצומה ברשת, וזכה לאזכורים ותשבוחות רבים. את הקונספט הוא מציג בשני סרטונים, אחד למסך הנעילה והשני למסכי הבית. באופן כללי, מבחינה ויזואלית הקונספט מזכיר שילוב של האפליקציות של גוגל ל-iOS ו-Windows Phone, ונראה רב תכליתי. במסך הנעילה ישנה אפשרות להחליק למעלה לשחרור הנעילה, כאשר החלקה שמאלה תחשוף את השעון וקיצור דרך ללוח השנה, דרכו נוכל לראות אירועים ולערוך שינויים ממסך הנעילה. החלקה נוספת תחשוף את כפתור המצלמה שנותן גישה מהירה למצלמה, ואילו כאשר נקבל הודעה כשהטלפון נעול, נוכל להשיב להודעה, לסמן כהודעה שנקראה, ולמחוק אותה – ישירות ממסך הנעילה.

באשר למסך הבית, כאן נעשה שיפור קטן יותר, אך מורגש. ראשית, מראה המעצב את אפליקציית לוח השנה אשר עוצבה מחדש, כאשר פה ניתן לראות בבירור כי קיבל השראה מהצבע הלבן ומהמבנה שמעטר את אפליקציות גוגל השונות. כמו כן, הציג המעצב את כפתורי השליטה על המוזיקה אשר נפתחים בלחיצה על הסטטוס בר. ממרכז השליטה על המוזיקה ניתן להעביר לשיר הבא או לקודם, לבחור שיר אחר מתוך רשימה, ועוד.

יש עוד בערך שלושה חודשים עד לכנס ה-WWDC של אפל, שם צפוייה להיחשף iOS 7, כך שלאפל יש מספיק זמן לשנות ולעצב את מערכת ההפעלה. זהו ללא ספק אחד הקונספטים המרהיבים יותר שראינו ל-iOS ואנו מצפים שאפל לראות יותר שינויים ויזואליים בגרסה החדשה. ספרו לנו בתגובות, מה הייתם רוצים לראות ב-iOS 7? (מקור)