מוקדם יותר היום שחררה אפל את הבטא השנייה של iOS 7 למפתחים כאשר לפי הנאמר במסך העדכון, העדכון כולל תיקוני באגים ושיפורים, אך מסתבר שהוא כולל מעבר לזה. ראשית, ניתן להבחין שאפליקצית התזכורות הקוליות חזרה לאחר שנעלמה מהבטא הראשונה של iOS 7 מה שגרם למפתחים לחשוב שאפל זנחה את האפליקציה (שגם ככה לא שמישה אצל רוב המשתמשים). האפליקציה קבלה מראה חדש, שטוח ועדכני יותר שמזכיר את המראה החדש של שאר המערכת, אך הפונקציונאליות נשארה זהה.

כמובטח, מעכשיו Siri היא (או הוא) לא רק עוזרת וירטואלית, אלא גם עוזר. כעת, לא רק שהיא (או הוא. או הם.) יותר חכמה, התווסף גם קול של גבר. זהו טאצ' נחמד לעוזרת הוירטואלית, שמעכשיו יכולה גם לשלוט בהגדרות המכשיר, דבר לו חיכינו מאז נחשפה לראשונה ב-2011 יחד עם ה-iPhone 4S. שינויים נחמדים נעשו גם באפליקציית ההודעות המובנית, כאשר מעתה ניתן לראות את תמונת איש הקשר לצד בועת השיחה שלו בשיחות קבוצתיות (כלומר שיחה בה משתתפים יותר משני אנשים).

החדשות הטובות ביותר שיש לבטא השנייה להביא לנו – הן התמיכה באייפד שהתווספה. באופן תמוהה, אפל בחרה שלא לשחרר לאייפד את הבטא הראשונה, אך כעת זמינה הבטא השנייה גם לאייפד. בשבוע שעבר העלה משתמש רוסי סרטון ליוטיוב בו הוא מציג, לכאורה, את iOS 7 על אייפד. כעת, כאשר iOS 7 זמינה גם לאייפד, בקרוב מאוד נוכל לדעת את אמיתות הסרטון.

הבטא השנייה זמינה כעת למפתחים בעדכון דרך האוויר, והיא זמינה לכל המכשירים שמריצים את הבטא הראשונה. האקרים רבים כבר הצליחו להגיע לנבכי המערכת והצליחו לדלות משם את תאריך התפוגה של הבטא: 8 לאוגוסט. נכון לעכשיו, פג תאריך התפוגה של הבטא הראשונה ועל כל המפתחים לעבור לבטא השנייה אחרת לא יוכלו להשתמש במכשיר שלהם. הבטאות זמינות רק למפתחים, אך יש דרכים רבות, אותן ניתן למצוא ברשת, לעדכון המכשיר לגרסאות הבטא גם אם אינכם מפתחים. עבור אלו שעדכנו עדכון לא מאושר על ידי אפל (שלא מפתחים) מומלץ שלא לעדכן לבטא השנייה שכן מכשירכם עלול להפגע, יש לחזור לגרסא 6.1.3 (או 6.1.4 אם ברשותכם אייפון 5) ולהמתין בסבלנות לשחרור של הגרסא המלאה לקהל הרחב.

כדי לחזור לגרסה האחרונה יש להוריד את הקושחה שלה, להכנס ל-iTunes, ללחוץ על Shift+Update ולבחור את הקושחה שהורדתם. שימו לב שהנכם בוחרים קושחה מתאימה למכשירכם. כל אחריות בשנמוך הגרסה חלה על המשתמש בלבד.

עוד פרטים על iOS 7 תוכלו לקרוא בסקירה שלנו.