האם אינטל (Intel) עומדת למתג מחדש את מעבדי ה-Core m שלה, וכמו במקרה של מעבדי ה-Core i וה-Atom x, לחלק אותם לשלוש משפחות מזהות ביצועים?

לפי ההערכות זה עומד לקרות כבר בקרוב בהכרזות של החברה ב-IFA 2015 בה אמורה יצרנית המעבדים להציג ארבעה מעבדי Core m חדשים שיחולקו, כאמור, ל-Core m3, ל-Core m5 ו-Core m7. כך או כך, החברה תכריז ככל הנראה על ארבעה מעבדי Core m המבוססים על ארכיטקטורת ה-Skylake החדשה שלה, וזאת לצד הכרזות רשמיות על מעבדים נוספים, כגון ה-Skylake-H לניידים עליהם כבר כתבנו לפני מספר ימים.

ארבעת המעבדים החדשים יחליפו את מעבדי ה-Core m של ארכיטקטורת ה-Broadwell, ובהתאם לכך יגדל המספור שלהם מ-5 כמספר תחילי ל-6, כדי לציין את הדור השישי של מעבדי ה-Core באופן כללי. כל המעבדים מציעים מהירות משופרת לעומת מקביליהם הקודמים, ובעיקר שבב גרפי משופר עם מהירות גבוהה בהרבה, יחסית, לעומת הקודם ששולב ב-Core M.

כל ארבעת המעבדים הם מעבדים כפולי ליבה שתומכים בעבודה בריבוי נימים, כמו קודמיהם, וכן מציעים אותה כמות זיכרון מטמון L3 של 4 מגה-בייט. שיפור נוסף הוא תמיכה בזיכרונות LPDDR3 מהירים יותר: 1,866 לעומת 1,600 מגה-הרץ. גם ה-TDP נותר זהה, 4.5 וואט, אבל ניתן להגדיל אותו ל-7 וואט לפי הצורך. השבב הגרפי בכל המקרים הוא ה-HD515 במהירות בסיסית של 300 הרץ, לעומת ה-HD5300 במהירות 100 מגה-הרץ בדור הקודם של מעבדי ה-Core m.

ה-Core m3, או 6Y30 יפעל במהירות בסיסית של 900 מגה-הרץ ובמהירות טורבו של 2.2 ג'יגה-הרץ, כשמהירות השבב בגרפי ניתנת להאצה ל-850 מגה-הרץ, שהייתה המהירות הגבוהה ביותר של השבב הגרפי ב-Broadwell. ב-Core m5 יוצגו שני מעבדים, 6Y54 ו-6Y57 שהמהירות הבסיסית שלהם היא 1.1 ג'י'גה-הרץ, ומהירות הטורבו הגרפית היא 900 הרץ, וההבדל מבחינת מהירות הוא במצב הטורבו: 2.7 ו-2.8 ג'יגה-הרץ בהתאמה. מעבד ה-Core m7 בהכרזה, או ה-6Y75 יפעל במהירויות של 1.2 ו-3.1 ג'יגה-הרץ, והמהירות המרבית של השבב בגרפי תהיה 1 ג'יגה-הרץ.

יש לציין שה-6Y75 וה-6Y57 תומכים בנוסף ב-vPro ובטכנולוגיית הביצוע המאובטח של אינטל. כל השבבים תומכים בוירטואליזציה מסוג VT-x ו-VT-d, מצוידים בממשק PCIe בעל 10 ערוצים, תומכים ב-2 ערוצי SAT III, ומציעים 6 חיבורי USB חלקם 2.0, חלקם 3.0. הם גם תומכים ב-USB OTG.

כזכור מעבדי ה-Core M יושבים מבחינת אינטל בין ה-Atom x לבין ה-Core i7 עבור מי שרוצה נייד דקיק עם יותר ביצועים ממה שמציע מעבדי ה-Atom אבל תוך הקפדה על צריכת כוח נמוכה. קשה לומר שבדור הראשון שלהם הם זכו להצלחה רבה מדי, אבל אינטל לא מוותרת, כפי שניתן להבין.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.