לראשונה מאז היווסדה ב-2010, הציגה אפליקציית אינסטגרם (Instagram) עדכון גירסה חדש, מספר 8, אשר משנה לחלוטין את העיצוב והנראות של ממשק המשתמש. בראש ובראשונה, האייקון של האפליקציה השתנה לאנימציה שטוחה וחדה, אשר עדיין מציג צורה של מצלמה אבל כעת הוא משורטט בקווי מתאר בלבד על גבי רקע צבעוני של כחול, סגול, אדום וצהוב.

אלא שכמעט בניגוד מוחלט ללוגו, ממשק המשתמש של האפליקציה השתנה לצבעי שחור ולבן בלבד עם סמלים פשוטים יותר, כשהמטרה היא לאפשר להתמקד בתוכן. בבלוג החברה פורסמה הודעה רשמית בה נכתב: "ביצענו שיפורים לאיך שנראית האפליקציה מבפנים. העיצוב הפשוט שם יותר מיקוד על התמונות והסרטונים שלכם מבלי לשנות את איך שאתם מנווטים בתוך האפליקציה".

Instagram

"קהילת אינסטגרם התפתחה במהלך חמש השנים האחרונות ממקום שבו אתם משתפים תמונות עם פילטרים להרבה יותר – קהילה גלובלית שמשתפת תחומי עניין ויותר מ-80 מיליון תמונות וסרטונים מדי יום. המראה המעודכן שלנו משקף עד כמה הפכו הסיפורים שלכם להיות חיים ומגוונים. תודה שנתתם לקהילה שלנו צבע".

בנוסף עדכנה אינסטגרם גם את אפליקציות הבת שלה Layout, Boomerang ו-Hyperlapse. העדכונים זמינים למשתמשי iOS ואנדרואיד, וכל שצריך לעשות הוא להיכנס לחנות האפליקציות הרלוונטית ולעדכן.