קרה לכם שצילמתם וידאו במכשיר החכם שלכם אך לא העליתם אותו לרשת החברתית בשל איכותו הירודה? אינסטגרם (Instagram) הודיעו אתמול על פתרון בדיוק עבורכם. אפליקציה חדשה בשם Hyperlapse תשתמש בטכנולוגיה מיוחדת בכדי לייצב את איכות הסרטון שלכם. כמו כן, באמצעות האפליקציה החדשה תוכלו להגביר את מהירות הסרטון ובכך להוסיף אפקט פופולרי שנהוג להשתמש בו בסרטוני וידאו קצרים. בינתיים נוכל למצוא את האפליקציה רק בחנות האפליקציות של Apple.

אז כיצד האפליקציה עובדת? היא מנסה לדמות את המנגנון בו משתמשים צלמים מקצועיים לייצוב תמונה, ועושה זאת באמצעות הנתונים שמגיעים מהג'יירוסקופ שבמכשיר ובאמצעות עיבוד תוכנתי. אם תחליטו להגביר את קצב נגינת הוידאו, תוכלו לעשות זאת עד למהירות הגבוהה פי 12 מהמהירות המקורית, והתוצאות – הן מדברות בעד עצמן. מצילום וידאו חובבני במצלמת המכשיר החכם שלכם, תוכלו לייצר קליפ בן כמה שניות שמזכיר לא פחות מאיכות צילום קטע קצר מסרט קולנועי. כך, למשל, באמצעות תרחישים שונים מחיי היום-יום, מדגימה אינסטגרם את התוצאות:

"מאז השקת אינסטגרם לפני כ-4 שנים, שמנו לעצמנו מטרה להביא לקהילה כלים פשוטים אך רבי עוצמה שיאפשרו לאנשים ללכוד רגעים שונים תוך ביטוי היצירתיות שלהם", נכתב בהודעת החברה. "היום אנו מתרגשים להכריז על Hyperlapse מבית אינסטגרם, אפליקציה חדשה שתלכוד סרטונים באיכות גבוהה אפילו תוך כדי תנועה", הוסיפה החברה.

נכון להיום, ניתן להוריד את האפליקציה החדשה רק למכשירי iPhone, אך ההערכות מדברות על כך שבעוד מספר שבועות נוכל למצוא אותה גם במכשירי אנדרואיד (Android). כמו כן, מדובר באפליקציה נפרדת, ולא כתכונה נוספת במסך צילום הוידאו שבאפליקציית האינסטגרם. מהלך זה מרמז אולי על הרצון של אינסטגרם להבליט תכונות חדשות ברשת החברתית שלה, זאת כפי שנהגה בהשקת אפליקציית Bolt המאפשרת שיתוף תמונות בקליק.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.