כאשר נוקיה הציגה את מכשיר ה'נוקיה 808' בעל מצלמת ה-PureView, עלו לאוויר תהיות מדוע החברה טרחה להשיק מכשיר עם מצלמה כה איכותית עם מערכת הפעלה אשר לחברה אין כל כוונה להשקיעה בה, מאז עלו לרשת שמועות כי בחברה הפינית עובדים על מכשיר בעל מצלמה זהה אשר יריץ את מערכת ההפעלה המיקרוסופטית והוא זכה לשם הקוד "EOS".

אמש צצו ברשת תמונות אחדות של השלדה של המכשיר המסקרן, אך תמונות שעלו ל-GSM Arena ולחשבון הטוויטר ViziLeaks מציגים תמונות נוספות של המכשיר בשלמותו ובשלל זוויות – כפי שניתן לראות מהתמונות האלמנט הבולט, תרתי משמע, הוא חיישן המצלמה אשר יוצא מגב המכשיר ואת חיישן 41 מגה-פיקסל ואת פלאש הקסנון בחלקו העליון. על-מנת ליהנות מהיתרונות החיישן המפלצתי המקור טוען כי בנוקיה עובדים על יישום צילום ייעודי לשליטה והתאמה אישית גבוהה של התמונות.

בגזרת המפרט על-פי השמועות המכשיר צפוי לכלול מסך OLED וזיכרון פנימי בנפח 32GB ומערכת ההפעלה Windows Phone. על-מנת לא לפגוע בשלמות גוף ה-Unibody יש מקורות שטוענים כי המכשיר לא יכלול חריץ להרחבת זיכרון, כמו-כן ניתן לראות כי בנוקיה שומרים על השפה העיצובית שמאפיינית את קו מכשירי הלומיה עם עיצוב עגלגל וחלק וצבעים בוהקים – שכן על פי תמונות נוספות שעלו לפורום הסיני WPXAP ניתן לראות כי מיוצרות מעטפות פוליקרבונט בצבעים נוספים כמו 'אדום עז'. הכרזה רשמית על המכשיר צפויה להגיע באזור יולי כחלק מתוכנית "קיץ של הכרזות" של החברה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • ייי

  מה זה כמו ללככת אם מצלמה בכיס איזה גודל של עדשה מה הם חשבו לעצמם פלאפון אמור להיות נוח ודק כאשר יש כזאת עובי למצלמה הוא מכוער ולא דק ולא נוח

 • אהרון

  מצלמה 41 מגה פיקסל ?! וואו מטורף !ללא ספק אין לי מה לעשות עם כזה דבר…
  שישדרגו חומרה ואת המערכת הפעלה שלהם

 • עומר

  המכשיר יפה אך המערכת סגורה

 • עע

  המכשיר הבא שלי

 • עידן

  מעניין מה יהיה המחיר

 • NexusFun

  המכשיר כל כך יפה!

 • אלי

  למה היא עשתה לי את זה נוקיה. עברתי לסמסונג בלית ברירה. לא מסוגל לגעת בווינדוס פון הזאת. לא מסוגל!

 • yti

  נראה טוב