גרסה 10 של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer), דפדפן הבית של מיקרוסופט (Microsoft) הולך ומתחזק ומתקרב למקום הראשון בין כל הדפדפנים בבדיקת שוק המחשבים לפי גרסאות הדפדפנים שמציפות אותו.

לפי נתוני חברת המחקר NetMarketShare, במהלך אוגוסט חיזק IE10 את מעמדו בשוק והגיע לנתח של 18.65% כשהוא מצמצם את הפער מ-IE8 שעומד על 21.65%. במקום הרביעי נמצאת גרסה 28 של כרום (Chrome) עם 9.97% ומיד אחריה עוד גרסה של אינטרנט אקספלורר, הפעם 9 עם 9.02%.

בשני המקומות הבאים נמצאים פיירפוקס (Firefox) בגרסאות 23 ו-22 עם 7.15% ו-6.7% בהתאמה, ואחר כך, באופן שאולי עוד קשה להאמין לו, בעיקר לאור הלחץ שמיקרוסופט עצמה מפעילה, IE6 עם 6.08%.

מלחמת הדפדפנים, אוגוסט 2013, נתוני NetMarketShare
מלחמת הדפדפנים, אוגוסט 2013, נתוני NetMarketShare

בשוק הנייד ממשיכים המכשירים של אפל (Apple) לשלוט בשוק הגלישה באינטרנט, וזה אומר שספארי (Safari) מוביל בגדול. גרסה 6.0 של הדפדפן מבית אפל מובילה עם 39.8% נכון לאוגוסט 2013, כשגרסה 5.01 נמצא במקום השלישי עם 5.09% וגרסה 5.36 נמצאת במקום הרביעי עם 5%. במקום השני נמצא דפדפן ברירת המחדל של מכשירי האנדרואיד בגרסתו הרביעית עם 21.93%, ו-Opera Mini סוגר את החמישייה הראשונה עם 3.02%. לפיירפוקס אין עדין נוכחות של ממש בשוק הזה.

אפל ממשיכה לשלוט בשוק הדפדפנים הניידים לפי NetMarketShare
אפל ממשיכה לשלוט בשוק הדפדפנים הניידים לפי NetMarketShare
שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • אלכס

  אני לא משתמש בו מסיבה אחת. אין לו תוסף addblock כמו לכרום.

  • יוסי כהן

   יש לו… אני לא משתמש רק כי אין לי דרך להעביר את סרגל המועדפים מכרום לIE

 • E לידעתך

  IE10 עשו עבודה נהדרת בעדכון האחרון שלהם. הגלישה מהירה יותר ללא תוספות מסביב. אף על פי שאני משתמש בכרום מדי פעם אני כבר חוזר להשתמש באינטרנט אקספלורר 10 וכבר פחות מרגישים הבדלים. אני לא מדבר על קוסמטיקה כמובן.

 • E

  פשוט הזוי שאנשים עדיין משתמשים ב-IE…
  זה כמו ללכת על הברכיים בכוונה כשאתה יכול ללכת רגיל ואף לרוץ…

  • יוסיHD

   אינטרנט אקספלורר 10 ו 11 מדהימים
   אני מתכוון שהם טובים מאוד

  • אמיר

   כי יש אנשים שמאמינים שגוזל יכול לעוף ולא להשאיר גוזל.

  • אני

   התגובה שלך הזויה
   אקספלורר הוא לא ריגולון כמו כרום
   לא סובל מניהול זיכרון בעייתי כמו פיירפוקס אקספלורר 10 עובד מהר וחלק הרבה יותר מגרסאות קודמות. ברור, יש לו שטיקים ושטויות, כמו לכל תוכנה, אבל סה״כ אני מרוצה. כנראה שאני לא היחיד לפי המספרים האלה.