אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer), לגרסותיו השונות, הוא עדיין הדפדפן המוביל, ובגדול, בתחום ה-PC. כך עולה מהדו"ח של NetMarketShare לדצמבר 2012. למעשה, הדפדפן מסיים את השנה עם עוד עלייה קטנה ל-54.77%, נתח השוק הגדול ביותר שהיה לו מזה שנה. לפי חברת מעקב השווקים הזו, כרום (Chrome) של גוגל (Google) עדיין נמצא במקום השלישי אחרי פיירפוקס (Firefox) של מוזילה (Mozilla) עם 18.04% ו-19.82% בהתאמה. כל שאר הדפדפנים אינם משמעותיים, במיוחד מכיוון שאפל (Apple) בחרה שלא להמשיך ולהוציא מהדורות חדשות לספארי (Safari).

כשבוחנים את שוק דפדפני ה-PC לפי גרסאות דפדפנים, ולא באופן כולל, מגלים שוב כיצד רבים ממשתמשי חלונות לא דואגים לעדכן את הדפדפן שלהם. לא פחות מ-23.29% עדיין משתמשים בגרסה 8 של אינטרנט אקספלורר, לעומת 21.35% בגרסה 9. שלא במפתיע, לאור מהירות הוצאת הגרסאות של כרום ושל פיירפוקס, הפער מהמקום השלישי גדול יחסית: 15.42% לגרסה 23 של כרום. פיירפוקס גרסה 17 עם 10.74%. שאר הדפדפנים נמצאים הרבה יותר נמוף ומה שמפתיע מאוד הוא שעדיין כמעט 6 אחוזים משתמשים באינטרנט אקספלורר 6 הנורא.

בחינת שוק הדפדפנים מבחינת נקודת המבט הניידת, קרי טלפונים חכמים וטאבלטים, לא משאירה כמעט ספק לגבי השליטה של אפל בשוק. לא פחות מ-60.56% הוא נתח השוק של הספארי בנקודות הבדיקה של NetMarketShare, וזה רחוק מהשיא באוגוסט אז עמד נתח השוק על 66.43%. אז אולי אפשר לומר שמשתמשי iOS גולשים יותר ממשתמשי האנדראויד (Android), אבל הפער עצום – 22.10% לדפדפן ברירת המחדל של אנדרואיד, ירידה של 4% לעומת החודש שעבר. אז הנכון שלאנדרואיד יש מבחר גדול יותר של דפדפנים זמינים, אבל הם לא ממש משמעותיים. ל-Opera Mini 4 לגרסאותיה יש כ-6.5 מהשוק ולפיירפוקס 18 יש 1.75% מהשוק בלבד.

 

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • בולי

  חייב להגיד שמאז Mountain Lion הספארי פשוט טס ואין צורך לעבוד עם כרום יותר. עשו שיפור גדול וגם iCloud Tabs.

  בעבר עבדתי עם כרום על המק היום כבר אין צורך.

 • שאול

  נו באמת. זה דפדפן מצוין ויש בו יתרונות וחסרונות, ממש כמו בדפדפנים האחרים. זה שמשתמשי כרום חושבים שהם מבינים בטכנולוגיה זה פתטי…
  מי שבאמת מבין משתמש לכל משימה בדפדפן המתאים ביותר.

  • .

   נו ובוא, "מבין גדול בטכנולוגיה", תגיד למה בדיוק אסקפולרר מתאים יותר?

   • אביעזר

    אני משתמש בעיקר בדפדפנים מבוססי טכנולוגיית וובקיט: סאפארי וכרום.

    אני מפעיל אתר מכירות שמתאחסן אצל ספק שמסיבות שאינן ברורות לי ניתן לגשת למימשק הניהול של האתר רק מתוכנת IE.

    • Lear

     אכן תאימות זה בעיה גדולה, אך לא מאשמת גוגל או אפל, אלא מאשמת האתרים שהוציאו גרסא אחת שעובדת ולא מוכנים להתגמש ולשלם לעוד אתר שמותאם לדפדפנים אחרים.

 • דנימזומני

  מכל האנשים שאני מכיר וכל האנשים שהאנשים שאני מכיר מכירים – None users of internet explorer!…

  מדהים אותי לגלות את זה .

  • א.א.

   אנשים, שלא מתמצאים במיוחד בטכנולוגיה, מקבלים אותו מובנה בווינדוס ולא מודעים לחלופות או מסתפקים בו. משם מגיע הנתח העצום הזה.