אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer), לגרסותיו השונות, הוא עדיין הדפדפן המוביל, ובגדול, בתחום ה-PC. כך עולה מהדו"ח של NetMarketShare לדצמבר 2012. למעשה, הדפדפן מסיים את השנה עם עוד עלייה קטנה ל-54.77%, נתח השוק הגדול ביותר שהיה לו מזה שנה. לפי חברת מעקב השווקים הזו, כרום (Chrome) של גוגל (Google) עדיין נמצא במקום השלישי אחרי פיירפוקס (Firefox) של מוזילה (Mozilla) עם 18.04% ו-19.82% בהתאמה. כל שאר הדפדפנים אינם משמעותיים, במיוחד מכיוון שאפל (Apple) בחרה שלא להמשיך ולהוציא מהדורות חדשות לספארי (Safari).

כשבוחנים את שוק דפדפני ה-PC לפי גרסאות דפדפנים, ולא באופן כולל, מגלים שוב כיצד רבים ממשתמשי חלונות לא דואגים לעדכן את הדפדפן שלהם. לא פחות מ-23.29% עדיין משתמשים בגרסה 8 של אינטרנט אקספלורר, לעומת 21.35% בגרסה 9. שלא במפתיע, לאור מהירות הוצאת הגרסאות של כרום ושל פיירפוקס, הפער מהמקום השלישי גדול יחסית: 15.42% לגרסה 23 של כרום. פיירפוקס גרסה 17 עם 10.74%. שאר הדפדפנים נמצאים הרבה יותר נמוף ומה שמפתיע מאוד הוא שעדיין כמעט 6 אחוזים משתמשים באינטרנט אקספלורר 6 הנורא.

בחינת שוק הדפדפנים מבחינת נקודת המבט הניידת, קרי טלפונים חכמים וטאבלטים, לא משאירה כמעט ספק לגבי השליטה של אפל בשוק. לא פחות מ-60.56% הוא נתח השוק של הספארי בנקודות הבדיקה של NetMarketShare, וזה רחוק מהשיא באוגוסט אז עמד נתח השוק על 66.43%. אז אולי אפשר לומר שמשתמשי iOS גולשים יותר ממשתמשי האנדראויד (Android), אבל הפער עצום – 22.10% לדפדפן ברירת המחדל של אנדרואיד, ירידה של 4% לעומת החודש שעבר. אז הנכון שלאנדרואיד יש מבחר גדול יותר של דפדפנים זמינים, אבל הם לא ממש משמעותיים. ל-Opera Mini 4 לגרסאותיה יש כ-6.5 מהשוק ולפיירפוקס 18 יש 1.75% מהשוק בלבד.

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.