זוכרים את חברת i-mate? זוכרים את החברה שמכרה טלפונים שהכינה עבורה HTC והיו מבוססים בעיקר על Windows CE? כדי למצוא אותה ככל הנראה תצטרכו לחזור לכתבות מלפני כמה שנים טובות. אבל בברצלונה, בשקט בשקט הרחק מהכותרות, היא הציגה טלפון חדש שאולי יחזיר אותה לעניינים, כזה שגם אינטל (Intel) מאוד תשמח לראות, במיוחד שהיא עזרה לחברה. במיקרוסופט (Microsoft) אולי ישמחו קצת פחות. הם בכל זאת רוצים לקדם את ה-Windows Phone בתחום הטלפוניה.

אמרו שלום ל-Intelegent, טלפון חכם עם מסך בגודל 4.7 אינץ' שאולי נראה יפה, אבל ברגע הראשון הוא נראה כמו עוד טלפון שמריץ את Windows Phone 8. אז זהו, שלא. ה-Intelegent מריץ אמנם גרסת מערכת הפעלה של חלונות, אבל מדובר ב-Windows 8 Pro. בדיוק, במערכת ההפעלה השולחנית של מיקרוסופט, כך שלמעשה מדובר במחשב לכל דבר, עם מסך קטן, שמשמש גם לשיחות טלפוניה.

ה-SoC שיושבת בלב הטלפון/מחשב הזה הוא ה-Atom Clover Trail של אינטל והוא מגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ועם 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. הפרטים הנוספים שנודע עליהם הם תמיכה בLTE 4G לביצוע שיחות וב-+HSPA. הסוללה, לפי דיווח של החברה, אמורה להספיק ל-10 שעות שיחה.

ל-Intelegent מרכזיה מיוחדת שהופכת אותו למחשב ויותר

אבל מה שבאמת מיוחד ב-Intelegent, אם העובדה שהוא מריץ Windows 8 Pro לא מספיקה, היא המרכזייה המיוחדת שפותחה כדי לאפשר לעבוד איתו בקלות גם בסביבה שולחנית. פשוט מניחים את הטלפון במקום, ומיד אפשר לעבוד עם מסך, מקלדת ועכבר, ומדובר במסך בגודל של 23 אינץ' שתומך במגע. המרכזייה עצמה מאפשרת לבצע שיחות באמצעות רמקול, ואם זה לא מספיק, החבילה גם כוללת טאבלט שמתחבר למרכזיה שמציע מסך 10.1 אינץ' ברזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים. ללא ספק מרשים. מכיוון שמדובר במערכת הפעלה שולחנית לכל דבר, למעשה אין צורך בכל התאמה מיוחדת בעת שעוברים מסביבת עבודה אחת לאחרת. מדובר בשילוב שיכול למשוך מאוד דווקא את הקהילה העסקית.

המחיר לטלפון בלבד אמור להיות כ-750 דולרים, ולערכה כולה 1,600 דולרים. לא זול בכלל, אבל בהחלט מעניין מאוד. גם לא ידוע מתי יגיע המכשיר הזה לשוק.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

 

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.