האם יצרנית סינית תייצר את הנקסוס הבא? דיווחים חדשים שמגיעים מפי אנליסטים סיניים מאשרים שוב כי Huawei (וואווי) תהיה זו שאחראית על מכשיר הדגל החדש של גוגל שצפוי לכלול שינויים מרחיקי לכת.

לפי המידע האחרון, ייתכן כי גוגל תבחר לראשונה ביצרנית סינית שתייצר בעבורה את מכשיר הדגל הבא שלה ובכך תוותר למעשה על LG הקוריאנית, לה נזקפו מכשירי הנקסוס 4 והנקסוס 5 הנחשבים למכשירים הטובים ביותר עד כה בסדרת מכשירי הנקסוס המצליחה של גוגל. וואווי שהשיקה לא מזמן את מכשיר הדגל החדש שלה וצפוייה למכור, כך מעריכים אנליסטים סיניים, סך של כ-100 מיליון סמארטפונים עד תום שנת 2015.

הדיווחים שופכים גם מעט אור על חומרת המכשיר עצמו, וגורסים כי גודל המסך יהיה בגודל 5.7 אינץ' – מעט קטן יותר ממכשיר הנקסוס הנוכחי שנמדד ב-5.96 אינץ', אם כי יותר סביר כי גוגל עצמה תעדיף להקטין עוד יותר את המסך עד לגבול ה-5.2 אינץ' על מנת להתאים אותו לקהל רחב יותר של משתמשים. בנוסף, כך גורסים הדיווחים, המכשיר הבא בסדרה המוצלחת יזכה לרזולוציה של 2k, בזהה לדגם הקודם בסדרה, ויפעם בליבו מעבד מתומן ליבות על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 810 בארכיטקטורת ה-64 ביט.

רמז למהלך עתידי שכזה קיבלנו כבר לפני מספר שבועות, אז דווח כי גוגל בוחנת את האפשרות שיצרנית סינית תייצר את מכשיר הדגל הבא שלה. אם אכן כך פני הדברים, וגוגל אכן תעדיף את היצרנית הסינית וואווי על פני יצרניות אחרות, ללא ספק זוהי עליית מדרגה מבחינתה של וואווי שתקרב אותה עוד יותר לעולם המערבי.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • moshe

  חנקו אותנו עם מסכים ענקיים… יותר מ 5.2" = לא נוח לבן אנוש נורמטיבי עם ידיים בגודל סביר.

 • Yossi Cohen

  לאאאאאאאאאאאא! לא QHD!!!!!
  QHD זה זבל…
  זהו סתם בזבוז משאבים וגורם למשחקים לקרטע כמו לא יודע מה…

 • סתםצאחד

  לא מבין את גוגל..
  עיקר הרעיון סביב הנקסוס היה התמורה למחיר.
  גוגל עוד לא הבינה שאנשים מוכנים ״להתפשר״ על ביצועים וחומרה לטובת מכשיר טוב, איכותי ועם תמיכה לטווח ארוך של היצרנית?!
  בשביל משתמשי האנדרואיד אני מקווה מאוד שגוגל תתאפס ותפנים את זה לפני השקת הנקסוס החדש

 • גניה

  הוא צריך להיות קטן יותר, למשל 5.2 או גג 5.5 ועם כל מעבד חוץ מה810 לצשל הkirin 950 אחרת הוא פשוט יהיה גרוע…

  • harelp

   ישר לפסול? אמרו לך שההתחממות טופלה ,עדיין להשמיץ? גוגל לא תיתן לך מכשיר עם בעיות,אחרת הייתה משחררת את ה6 עם sd810 ,הבעיות טופלו עכשיו,לכן , היא שיחררה אותו עם sd805 .
   מה שכן אני מקווה זה שהם לא יורידו את קיבולת הסוללה באופן משמעותי.

   חייב לציין שאני נהנה מהמכשיר כל רגע! (נקסוס 6 )
   ניתראה עוד 2.5 שנים בערך עם הנקסוס הבא.

 • צחי

  2k לא לראשונה.. גם ב6 קיים..
  אבל יהיה נחמד לראות מעבד 64 בנקסוס