היצרנית הסינית Huawei הכריזה בתערוכת הסלולר בברצלונה על מכשיר הדגל החדש שלה, ה-Ascend P2 עם עיצוב דקיק של 8 מ”מ, מסך 4.7 אינצ’ ומעבד 1.5Ghz. המכשיר הוא צאצא נוסף לדגם ה-Ascend D2 שהוכרז ב-CES, ומצויד במאפיינים דומים.

המסך נמתח מקצה לקצה, עם מסגרת דקיקה או כפי שהחברה מכנה זאת, “Infinity Edge”, אך גודלו מעט יותר קטן ועומד על 4.7 אינצ’ ברזולוציית 720p, מסוג IPS עם שכבת הגנה של Gorilla Glass 2. בגבו, באופן לא ממש צפוי היא מצלמת 13 מגה פיקסל עם צילום HDR ווידאו 1080p, כשהוא רץ על מעבד מרובע ליבות 1.5GHz  ו-1 ג’יגה ראם, אשר אמורים לספק את הביצועים הדרושים לתקשורת המהירה של LTE. כך באירוע הציגה Huawei את יכולתו להגיע לקצב הורדה של 150 מגה-ביט לשנייה, זאת בהשוואה ל-100 מגה-ביט לשנייה בגלקסי אס 3 והאייפון 5 ברשת LTE.

על פי הפילוסופיה של החברה שהוצגה במסיבת העיתונאים, כל מכשיר מכונה לפי מאפייניו השונים. האות D מתייחסת למכשירים בעלי הטכנולוגיה האחרונה ביותר, האות P לעיצוב אופנתי, G לתמורה אל מול מחיר ו-Y למכשירים מוזלים. לפיכך, ה-Ascend P2 מתאים לליין האופנתי, למרות שאנחנו לא בטוחים שזה הצד החזק שלו.

המכשיר גם מגיע עם טכנולוגיית הטעינה Quick Power Control אשר לדברי החברה, מסוגלת להפחית את צריכת הסוללה והקטנת זמן הטעינה עד 25 אחוז בהשוואה למכשירים אחרים. המכשיר מריץ את מערכת האנדרואיד בגרסת 4.1 עם ממשק מותאם של החברה.

תג מחיר כבר יש, והוא עומד על 345 פאונד, או 1,950 שקל לפני מיסים ויושק בממלכה הבריטית תחילה ככל הנראה כבר בחודש הבא ובהמשך הוא יגיע למדינות נוספות.

MWC-2013 Samsung