כמה שבועות בלבד לאחר שהשיקה את מכשירי הדגל החדשים שלה, Huawei P10 ו-P10 Plus, השיקה וואווי (Huawei) בפועל גם את החבר השלישי והזול יותר במשפחה: P10 Lite. אמנם הודעה רשמית על השקת המכשיר טרם שוחררה, אבל הוא כבר הספיק לצוץ באתרי מכירות בהולנד, עם תג מחיר של 349 יורו (כ-370 דולר). בנוסף, מתברר במלזיה הוא כבר הושק יחד עם שני המכשירים הקודמים, לפי דיווח של האתר המקומי SoyaCincau.

P10 Lite מציע גוף מתכתי בצבעי שחור, לבן או זהב, כאשר כל הכפתורים הפיזיים שלו ממוקמים בצד הימני של המכשיר בלבד. הוא מבוסס על מסך 5.2 אינץ' ברזולוציית FHD, והמערכת על שבב היא HiSilicon Kirin 655 מתומנת הליבות, כולן Cortex-A53, אך ארבע במהירות 2.1 ג'יגה-הרץ ו-4 במהירות של 1.7 ג'יגה-הרץ, מערכת לשוק הביניים ששחררה החברה אחרי Kirin 960. בנוסף מצויד הטלפון ב-4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ונפח אחסון פנימי של 32 ג'יגה-בייט.

בניגוד לאחיו הגדולים, ל-P10 Lite יש מצלמה אחורית אחת בלבד עם חיישן 12 מגה-פיקסל, ומצלמה קדמית של 8 מגה-פיקסל. בנוסף מכיל המכשיר חיישן טביעות אצבע בגב המכשיר, מחבר USB-C בתחתית עם יכולות הטענה מהירה וסוללת 3,000 מילי-אמפר/שעה.

המכשיר מגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 7.0 נוגט היישר מהקופסה, כשמעליו, כרגיל, ממשק ה-Emotion UI של וואווי בגרסה 5.1 שהינה המעודכנת ביותר. מחירו הרשמי של המכשיר טרם נחשף, אך יש להניח שהוא יהיה זול יותר מ-370 דולר.