קליפ בקליק. נגן המוזיקה ב-One

משנה לשנה היצרנית הטיוואנית HTC, מצליחה להתעלות על עצמה. היא עשתה זאת החל בדורות הקודמים של הטלפונים שלה, והצליחה גם מאוד ב-One X האחרון. עכשיו מתברר שהיא לא פספסה גם בדור הנוכחי. ה-One מצליח להראות כי HTC עדיין בטופ בכל הקשור לגימור מכשירים, וכן, גם יותר מאפל (Apple) ומאחרות. אבל איך היא בשאר התחומים? לקחנו את המכשיר לבדיקה מעמיקה במיוחד.

בהתבוננות ראשונית ניתן להתרשם כי מדובר במכשיר יוקרתי מאוד. השימוש באלומיניום בשילוב עם מעט פלסטיק וגוף אחוד (Unibody) הופך את ה-One למוצר מעוצב מאוד וחזק במיוחד. המסך תופס כמעט את כל החלק הקדמי של הטלפון, ובצידיו זוג רמקולים סטראופוניים. קצוות המכשיר מלוטשות באלכסון השובר את הפינות, וזה דומה לעיצוב בחלקו האחורי המכוסה כולו באלומיניום. מסגרת המכשיר היא כמעט הדבר היחיד שעשוי פלסטיק, אבל היא מתחברת באלגנטיות לגב המכשיר בחלק העליון והתחתון. הכפתורים והממשקים ממוקמים כמובן במסגרת הדקה: כפתור ההפעלה/כיבוי ממוקם בחלקו העליון של המכשיר ולצידו יציאת האוזניות. בחלק התחתון נמצאת כניסת MHL, ובדופן הימני כפתור השליטה בעוצמת השמע. חריץ ה-microSIM ממוקם בדופן השמאלי בתוך מגירה קטנה הנשלפת לאחר הכנסת המתאם לחור הקטן. ובתמורה לגימור הגבוה, את הסוללה אי אפשר לשלוף החוצה. בחלק העליון מסתתרת נורית חיווי קטנה ברמקול המתריעה על הודעות, פגישות וכדומה,  וגם על הצורך להטעין את הסוללה.

HTC-One-front-side-2גב המכשיר מעט מקומר, והתחושה בעת שאוחזים במכשיר היא שמבצעים פעולה טבעית מאוד. בכלל, ההרגשה מצוינת בעת השימוש, ולכך תורמת מאוד העובדה שמשקלו הכולל עומד על 143 גרם. עדשת המצלמה ממוקמת בחלק העליון מאחור, מה שלדעתנו יכול לגרום לשריטות במכסה עם הזמן. המסגרת סביב העדשה לא מספיקה כדי למנוע זאת, וחבל. נוסיף ונאמר כי מניסיוננו הציפוי במכשירים של HTC יורד יחסית במהירות. מכה קטנה מספיקה כדי לגרום לשריטה שבולטת לעין, במיוחד אם משווים למכשירים אחרים המיוצרים מפלסטיק. מכיוון שכך, אם אתם משתמשים שנוטים להפיל את המכשיר לא מעט, כדאי מאוד שתיקחו זאת בחשבון.

הבחירה של HTC במסך 4.7 אינץ', במקום 'ללכת עם הזרם' ולהציג מסך 5 אינץ' במכשיר הדגל, מעט מאכזבת (ולא, HTC Butterfly J לא נחשב). זה כמובן לא קטן עבור מי שברשותו מכשיר עם מסך 4.3 אינץ' או 4 אינץ' (אההמ אייפוניסטים), אבל כן היינו מרגישים טוב יותר אם לא היינו צריכים לחכות לדור הבא כדי שהוא יהיה מצויד במסך גדול יותר. עם זאת, איכות התצוגה היא משהו אחר. תרשו לנו להרעיף מחמאות. עם רזולוציית Full HD 1,920×1,080, וצפיפות של 469 נקודות לאינץ', הוא מציע מעט יותר מהמסך של Galaxy S4. עם זאת, שוב, הוא קטן יותר ב-0.3 אינץ' שלדעתנו משמעותיים למדי. מדובר באיכות מרשימה ביותר בכל מצב, גם באור שמש ישיר הוא נראה נהדר, והשימוש של HTC בטכנולוגיית ה-Super LCD3 מוכיחה כי היא לא פחות טובה מה-S.AMOLED Plus של המתחרה הגדולה, ויחד עם הגנת ה-Gorrila Glass 2, המסך הוא מהאיכותיים שיש כיום בשוק הטלפונים.

כפתורי המגע בתחתית הצטמצמו בדור האחרון של HTC. מה שנותר מהם הוא כפתור החזרה וכפתור הבית. הכפתור השלישי, שלרוב משמש ככפתור התפריט, פונה מהשטח לטובת הלוגו של HTC. לדעתנו הוא חסר. במקום זאת הממשק מכיל את הכפתורים הנסתרים ואילו כפתור הבית יכול לשמש, בלחיצה ארוכה, לצורך הגעה מהירה לחיפוש או, בלחיצה כפולה, למנהל המשימות. לחיצה וגרירה משמשים לצורך ביצוע חיפוש מהיר בגוגל (Google). בנקודה זו לדעתנו HTC פספסה. היא הייתה יכולה וצריכה, לנצל את הלוגו ככפתור לכל דבר.

Sense 5: הראה לי את הפיד שלך
משנה לשנה, ממשק ה-Sense של החברה המולבש על מערכת האנדרואיד רק הולך ומצטמצם. לדעתנו מדובר במהלך נכון. לא רק כי הוא חוסך בדרישות הזיכרון של המכשיר, אלא גם עומס המידע שהציג למשתמש, והשינויים הרבים שבוצעו מאז השקת הממשק המקורי, אינם נחוצים כיום. למעשה, רבים מוכנים לוותר עליהם . HTC עשתה נכון גם הפעם שוויתרה על שינויים כבדים במערכת. גרסה 5.0 של ממשק ה-Sense מציג התאמות באופן בסיסי יחסית. השינוי הגדול שמוצאים הוא במסך הבית. מדובר בממשק חדש בשם BlinkFeed המספק עדכונים רציפים למשתמש. Blinkfeed המתעדכן ממקורות חדשותיים יחד עם מידע  שמגיע מהרשתות החברתיות, היומן האישי, גלריית התמונות ואפילו תכני טלוויזיה. הממשק מזכיר במעט את ממשק ה-Timescape שהיה מותקן במכשירי העבר של סוני אריקסון (Sony Ericsson), רק שהוא עושה את העבודה הרבה יותר טוב, והוא נוח יותר לשימוש. ניתן לגלול מטה או מעלה וכל עדכון מוצג באריח משל עצמו. לחיצה על אריח מובילה לעדכון הרלוונטי – אם זה חלון להמשך קריאה או יישום נפרד. ניתן לחבר את חשבון הפייסבוק, הטוויטר, אינטסטגרם, פליקר ולינקדאין, ומבחינת עדכוני חדשות ניתן להירשם למגוון מקורות באנגלית (אין עברית כלל). כאמור, ניתן להוסיף את הלו"ז האישי וכן תמונות מהגלריה. אפשר גם לקבל טיפים ומידע, לבצע חיפוש ולשתף סטטוסים ישירות מהממשק, אולם לא יוצגו עדכונים ללא תמונה. BlinkFeed בסך הכל שימושי למדי לחובבי העדכונים, וזאת בזכות הגישה המהירה למגוון מקורות, רק חבל שאין מקורות ישראליים, או אפשרות להסיר זאת למי שלא מעוניין.

ממשק הסנס 5. מימין לשמאל: Blink Feed, מסך הבית ומגירת האפליקציות
ממשק הסנס 5. מימין לשמאל: BlinkFeed, מסך הבית ומגירת האפליקציות

 

גם מסכי הבית הותאמו לגרסת המערכת העדכנית, אנדרואיד 4.2.2, העדכנית ביותר נכון לכתיבת שורות אלה. גם כאן אפשר להבחין במהלך הצמצום. הטבעת הגדולה, המשמשת לפתיחת המכשיר מנעילה, נעלמה. בר ההתראות נותר כמעט ללא שינוי מהממשק הרגיל של האנדרואיד, וכמות הווידג’טים הזמינה הופחתה משמעותית.

לחיצה ארוכה על מקום פנוי במסך פתוחת את תפריט ניהול מסכי הבית באמצעותו ניתן להוסיף עד 5 מסכים שונים, לא כולל מסך ה-BlinkFeed שאינו ניתן להסרה. דרך התפריט הזה ניתן להוסיף גם ווידגט’ים, אפליקציות וקיצורים שונים באמצעות גרירת ווידג’ט או קיצור למסך הרצוי.  בתחתית כל מסך יש 4 קיצורים קבועים, כשניתן להחליף ולשנות אותם או ליצור תיקייה משותפת.

מסך הנעילה שונה גם הוא במעט. השעון מוצג בגדול במרכז לצד מזג האוויר הנוכחי, ובגרירה כלפי מעלה נפתח המכשיר מנעילה. בנוסף יש גם 4 קיצורים בחלק התחתון, אולם באופן מפתיע אי אפשר לבצע בהם התאמה אישית, וחבל שכך. מדובר בקיצורים שמוצאים גם במסך, ללא כל הבדל. גרירתם כלפי מעלה… ניחשתם נכון, תפעיל את היישום שלהם. כמו בממשק ה-Sense הקודם, יש מספר מסכי בית לבחירה תחת תפריט ההגדרות הראשי ומשם ניתן לבחור ממסך המציג אלבום תמונות, מוזיקה, פרודוקטיביות (הודעות, מיילים ושיחות) או בלי נעילה כלל. יש גם תפריט הגדרות לעיצוב מסך הבית ומסך הנעילה תחת הגדרות המכשיר. התראה חדשה או שיחה שלא נענתה תוצג במסך הנעילה, וגרירתה כלפי מעלה תפתח את ההתראה הרלוונטית.

שורת ההתראות נשארה כמעט כמו בממשק האנדרואיד המקורי. ההתראות מסודרות אחת אחר השנייה, גרירה ימינה או שמאלה תמחק את ההתראה. לחיצה על כפתור ה-X בחלק העליון מוחקת את כל ההתראות, ןלחיצה על הכפתור הסמוך מעבירה למסך חדש, שנוסף בגרסה 4.1 של אנדרואיד, בו ניתן להחליף משתמש, לכבות ולהדליק קישוריות, לבטל את הסיבוב ולצלם את המסך. חבל שהכפתורים הללו, לפחות בחלקם, לא זמינים דרך שורת ההתראות. מנהל המשימות זמין בלחיצה כפולה ומציג את היישומים האחרונים שהופעלו בצורת רשת עם תצוגה מקדימה. גרירה כלפי מעלה תעלים את היישום מהרשימה.

HTC-One-front-hand

מגירת היישומים עברה שינויים, אם כי עדיין HTC בחרה להישאר עם גלילה מלמעלה למטה. לשם שינוי, ניתן לסדר את היישומים ולגרור ממקום למקום, וגם יש אפשרות חביבה ליצור תיקיות בתוך כל הרשימה הנגללת, כך שבהחלט ניתן לעשות סדר כמו שצריך. בחלק העליון ממשיך להיות מוצג ווידג’ט השעון עם מזג האוויר, וגרירת הרשימה מטה פותחת תפריט נסתר בו ניתן לקבוע את הסדר של הרשימה, לבצע חיפוש ולהגדיר יישומים נסתרים.

כחברה צנועה, ב-HTC לא השקיעו יותר מידי בתוספות 'מלהיבותק כפי שעשתה סמסונג עם ה-Galaxy S4: לא נמצא כאן גלילה אוטומטית בעזרת העיניים, או הנפת היד לשימוש במחוות תנועה, לדוגמה. ה-Sense הוא ממשק מאוד פרקטי, פשוט,  נוח לעבודה אבל גם קצת משמים באופן מסוים. העובדה שאי אפשר להסיר את ה-BlinkFeed מרגיזה, והתאמות למשתמש, הוספת יישומים חדשים ועוד קצת תכונות היו רצויים לדעתנו.

ביצועים: עד הקצה
ה-HTC One הוא מהמכשירים הראשונים לאמץ את המעבד מרובע הליבות Snapdragon 600 של קוואלקום (Qualcomm), שפועל במהירות 1.7 ג'יגה-הרץ. בשבב משולב המעבד הגרפי Adreno 320, והוא מלווה ב-2 ג’יגה בייט זיכרון RAM ונפח אחסון פנימי של 32 או 64 ג’יגה בייט, זיכרון אשר לאכזבתנו לא ניתן לשדרוג. בשימוש היומיומי, המכשיר עבד נהדר. לא חווינו כל תקיעות או בעיות, רץ בזריזות למעט פעמיים בהן אחד היישומים קרס לו.

מהניסיון שלנו, קשה לומר מי מהיר יותר, וזה כמעט לא מורגש בהשוואה ל-Galaxy S4 ואף ה-Galaxy S3. בשביל זה הרצנו מספר מבחני ביצועים והתוצאות מרשימות: באפליקציית AnTuTu קיבלנו תוצאה של 23,477 נקודות, ב- Vellamo HTML קיבלנו 2,374 נקודות, ב-Vellamo Metal קיבלנו 786 נקודות וב-Quadrent קיבלנו תוצאה מסחררת של 12,458 נקודות. לשם השוואה, בסקירה של הגלקסי אס 4 קיבלנו באותם המבחנים תוצאות כמעט דומות של 12,836 נקודות ב-Quadrant אולם ב-AunTuTu ה-S4 היה מעט גבוה יותר עם 29,039 נקודות. כך, אפשר לומר כי ה-Snapdragon 600 הוא כמעט זהה ל-Exynos 5 Octa של סמסונג.

יש לציין כי המכשיר מתחמם מאוד בעת מאמץ ממושך כמו הפעלת משחקים כבדים, סרטים באיכות גבוהה או במקרה שלנו, יישומים למבחני ביצועים.

HTC-One-Back

צילום: כי לא צריך תמונות פוסטר
HTC הציגה ב-One שינוי משמעותי בהסתכלות החברה לעולם הצילום בנייד. עד כה המצלמות במכשירי החברה השונים הציגו איכויות לא מרשימות במיוחד, ממוצעות ופחות מכך בחלק מהמקרים, והעליה במספר הפיקסלים לא הביאה לשינוי משמעותי. בחברה כנראה הבינו זאת והציגו טכנולוגיה חדשה בשם Ultrapixel. הרעיון הוא פשוט: במקום תמונה גדולה עם מספר גדול של פיקסלים המגדילים גם את הרזולוציה, טכנולוגיה זו משלבת 3 חיישנים נפרדים של 4 מגה-פיקסל שבמיאות לתצלום ברזולוציה נמוכה יותר, אבל עם יותר פיקסלים . כך, שבמקום לצלם תמונות ענק ברזולוציות שמאוד מקשות על שיתופם בשל גודלם הגדול, טכנולוגיית ה-Ultrapixel מביאה למעשה איכות גבוהה ברזולוציה נמוכה. כך התמונות הן 'רק' ברזולוציה של 2,668×1,520 פיקסלים, גודל שמספיק לרוב השיתופים וגם להדפסת תמונות עד גודל מקסימלי של 50×90 ס"מ, אם רוצים.

והאיכות? על פי כל האמור, איכות התמונה שאמורה להתקבל איכותית יותר ובעלת פרטים רבים יותר בהשוואה לחיישני המצלמה המסורתיות. ואכן, התוצאה הסופית שהתקבלה הייתה טובה מאוד. תחילה ניתן להבחין כי התמונות בהירות יותר והרבה יותר אור נכנס לחיישן. האיכות גבוהה והצבעים עשירים למדי. גם בתאורה נמוכה לא ראינו רעש דיגיטלי כמעט ואף הצלחנו לצלם מספר תמונות תקריב (מאקרו) טובות מאוד כשעמדנו 8 ס"מ לפחות מהאובייקט. אבל, וזה אבל גדול, קשה לומר כי תמונות ה-4 מגה פיקסל שקיבלנו היו הרבה יותר טובות מה-13 מגה פיקסל של ה-Galaxy S4. אי אפשר עדיין להשוות את האיכות לזו של מצלמה דיגיטלית, וחלק מהתמונות יצאו לנו לא חדות במיוחד. כן, יותר אור נכנס לתמונות והתמונות בהירות למדי, הצבעים מצוינים אך אם נרצה לבצע עריכה מתקדמת, לחתוך פרט מהתמונה ולשתף, ברזולוציה הנמוכה הזו התמונות יצאו בסופו של דבר קטנות מידי, כך שאם משתפים תמונות לחברים, מצלמים לתיעוד, מעלים לפייסבוק או לאיסנסטגרם ולא צריכים להדפיס מעל הגודל שציינו, היא מספיקה בהחלט, אך אם רוצים עריכה מתקדמת יותר – אל תבנו על זה.

אינסטגרם בלחיצת כפתור
אפליקציית הצילום של ה-One (או ממשק ה-Sense) היא בין הנוחות שיש. כפתור גדול לצילום תמונות סטילס, כפתור גדול לצילום סרטוני וידאו – זה מה שצריכים. לא כפתור מעבר בין מצבים, לא חלילה להיכנס לתפריט כדי לשנות מצבים. פשוט ונוח. מעל כפתורים אלו מוצגת התמונה האחרונה ובלחיצה עוברים לגלריית התמונות. בחלק התחתון יש כפתור להוספת אפקטים לתמונה, ובעזרתו אפשר לבחור להחיל אפקטים רבים בזמן הצילום (Live View), כשחלקם מזכירים מאוד את האפקטים הקיימים באפליקציית האיסטגרם. לא חדש בממשק ה-Sense, ובהחלט שימושי. בחלק השמאלי יש את כפתור המבזק, HTZ Zoe והגדרות נוספות כמו בחירת מצלמה קדמית, מצב סצנה (שחבל שהוא לא ככפתור נוסף), הגדרות רזולוציה של וידאו ועוד. ניתן גם לקבע את המיקוד על ידי לחיצה על אזור במסך ולעבור בין המצלמות בתנועת סוויפ מעלה או מטה.

HTC-One-Camera-App
ממשק המצלמה. פשוט וקל לשימוש.

התוספת החדשה, ה-Zoe היא האלטרנטיבה של HTC ל-Sound and shot של סמסונג ב-S4. זוהי פונקציה המאפשרת לצלם צילום סטילס בשילוב וידאו באורך של 3.6 שניות והיא מתחילה לצלם 0.6 שניות לפני שהמשתמש לוחץ על כפתור הצילום בפועל. אחרי הצילום, ניתן לבצע עריכה מתקדמת, כמו הוספת אפקטים, אבל היתרון העיקרי של Zoe הוא בצילום קבוצתי. כך, לדוגמה, אם תצלמו מספר אנשים בתמונה, ניתן לבחור את הפרצוף המסוים שעצם את עיניו, ולעבור בין תמונות שונות שצולמו ב-Zoe ולבחור את הטובה ביותר. באותו האופן ניתן להחליק את עור הפנים, לשפר את העיניים, להסיר עיניים אדומות ולהוריד בוהק של הפרצוף, לכל אחד מהפרצופים בתמונה בנפרד. אם רוצים, ניתן גם לשתף את התוצאה הסופית או את כל הסרטון הקצר שצולם בקובץ MP4.

     
לתמונות נוספות

מעבר לגלריה הבסיסית, ישנה אפשרות עריכה מתקדמת לכל תמונה, ובדומה לעריכה בפונקציית Zoe, ניתן להסיר עיניים אדומות, לרטש פרצופים ועוד. יש גם אפשרות, שימושית, לצרף חשבונות של רשתות חברתיות כמו פייסבוק, פליקר, דרופבוקס ופיקסה. ניתן ליצור גלריית תמונות מונפשת בלחיצת כפתור, ולשתף אותה ברשת לכל החברים עם HTC Share כמו הדוגמה הזו.

סאונד משובח
השילוב של Beats Audio במכשירי החברה אינו דבר חדש, אבל ה-One שמגיע עם זוג רמקולים סטראופוניים זה כבר עניין אחר. קשה שלא להבחין ברמקולים שבצידי המכשיר. הם גדולים ועוצמתיים למדי – הלוגו של Beats מוצג בכל פעם שמושמעת מוזיקה או אפקטים, ברמקולים והן באוזניות – והם תורמים לאיכות מיטבית, ומרשימה למדי. גם נגן המוזיקה הפנימי הופך את החוויה למהנה יותר. הנגן מוריד באופן אוטומטי את תמונות האמנים והאלבומים הנמצאים בכרטיס הזיכרון, ומספק מידע רב על האמן או השיר דרך SoundHound. יש מצב שמכונה 'ערוץ מוזיקה' המציג אנימציה חביבה עם פרטי האלבום והעטיפה, מעין ערוץ MTV פרטי שכזה. אהבנו מאוד. נגן המוזיקה זמין גם דרך מסך הנעילה וכן דרך בר ההתראות לכיבוי ושליטה באופן מהיר.

קליפ בקליק. נגן המוזיקה ב-One
קליפ בקליק. נגן המוזיקה ב-One

נגן הוידאו הוא חלק מיישום הגלריה, והגדרותיו בסיסיות למדי. הוא תומך במגוון מקודדים (DivX/XviD/MP4/WMV) וגם יש אפשרות ללכוד תמונות תוך כדי ניגון. אנחנו הפעלנו קובץ MKV באיכות 1080p, ואנו חייבים לציין את חדות המסך המרשימה .

בשל מבנהו של ה-One, האחסון הפנימי אינו ניתן להרחבה, למרות שזה לא ממש תירוץ מבחינתנו לחסרון הזה. יש לו אמנם זיכרון לא מועט של 32 ג'יגה בייט (או 64 ג'יגה בייט) ועוד 25 ג'יגה בייט בדרופבוקס, אבל תמיד לא מזיק ואף רצוי חריץ הרחבה מסוג microSD.

בצד הקישוריות ל-One באמת שלא חסר דבר. מלבד תמיכה בתקשורת דור 3 GSM Quad-band יש דגם התומך ב-LTE. בצד של התקשורת האלחוטית יש WiFi בתקן a/b/g/n ו-DLNA יחד עם Bluetooth 4.0 ו-NFC. כל אלו זמינים לגישה מהירה דרך בר ההתראות. אפשרויות התקשורת האלחוטית הקיימת כברירת מחדל היא שיתוף WiFi הן דרך נקודה חמה והן דרך חיבור ה-USB או Bluetooth. ניתן להגדיר כי החיבור יתנתק במידה ואין תקשורת בין 5 עד 10 דקות כדי לחסוך חיי סוללה.

חיבור ה-MHL בתחתית המכשיר, ולא ברור לנו מדוע היא לא ממורכזת אלא ממוקמת בצד המכשיר (דבר המפריע לעתים בשימוש במתקן אחיזה אוניברסלי), מאפשר יציאה של HDMI עם מתאם (הנרכש בנפרד).

השימוש שלנו ב-GPS כלל בעיקר את אפליקציית הניווט Waze אשר עבדה מצוין, זיהתה את מיקומנו מהר למדי. אבל, וזה דווקא קשור לרזולוציית המסך – התצוגה הייתה קטנה מידי והכל היה נראה אמנם חד אך קטן.

אין לנו הרבה דברים חיוביים לומר על הדפדפן המובנה, המבוסס על הדפדפן הסטנדרטי הוותיק של מערכת האנדרואיד. פשוט ובסיסי מאוד, דורש לא מעט לחיצות כדי להגיע לדברים הרצויים. כך המעבר בין העמודים (החצים) מתחבאים בכפתור בבר העליון במקום להיות כחלק מהסרגל. גם הגישה לטאבים השונים היא בכפתור נוסף ואין תמיכה בסוויפ. כן יש אפשרות לגלישה במצב שולחני ותמיכה מלאה בפלאש, אף שאם רוצים אפשר לבטל זאת בלחיצת כפתור. להגנתה של HTC, דפדפן הכרום של גוגל מגיע כאן כברירת מחדל, כך שניתן להשתמש גם בו אם כי הוא אינו תומך בפלאש.

תוספת חדשה במכשירי הדור האחרון הוא משדר האינפרא-אדום המאפשר להשתמש במכשיר כשלט אוניברסלי. המשדר ממוקם בצורה אלגנטית בכפתור הכיבוי/הדלקה של המכשיר בקצה העליון, ועם אפליקציית הטלוויזיה המגיעה כחלק ממנו ניתן לשלוט ברוב השלטים בבית. לצערנו, פרט לשליטה בשלטים שונים לא נוכל לנצל את מלוא הפוטנציאל של האפליקציה, אשר מסוגלת לקבל מידע על תוכניות ושידורים של חברות כבלים ולווין ברחבי העולם, שכן כאן בישראל השירות אינו זמין.

סקירת וידאו

סוללה: סביר פלוס
ה-One מגיע עם סוללה מעל הממוצע, בעלת הספק של 2,300mAh. כפי שכתבנו לפני כן, הסוללה אינה מתפרקת ולכן לא ניתן להחליפה באופן פשוט. אנחנו השתמשנו במכשיר לא מעט במהלך הסקירה, ומצאנו כי הסוללה מצליחה להחזיק לנו יום שלם ללא בעיה, והצליחה להתמודד לא רע גם בימים עמוסים.

לסיכום, גם ל-HTC יש סוף סוף מוצר מנצח, כזה שיכול וצריך להתחרות בצורה שווה מול ה-Galaxy S4, ה-Xperia Z וגם ה-iPhone 5. מחירו נע כיום סביב 3,000 שקל, באופן מפתיע מעט יותר יקר מאשר מתחריו האנדרואידים. הוא איכותי מאוד, נראה נהדר ואין דומה לו בשוק. המצלמה לא מאכזבת ומספקת תמונות טובות, אם כי לא נוכל לומר כי הוא טובה בהרבה מהמתחרות,. גם ממשק ה-Sense 5 מספק חווית שימוש טובה בסך הכל ואיכות הסאונד משובחת בצורה יוצאת דופן. המסך אינו 5 אינצ' כפי שהיינו רוצים לראות אבל דווקא מי שמגיע ממסכים קטנים יותר ימצא את הגודל נוח ביותר. אנחנו הולכים לחפש דווקא את המסכים הגדולים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • oteny69

  איך אני מגדיר אותו כראווטר? יש לי VERZION על המכשיר איך אני מוחק אותו?

 • ירדן

  היי

  מישהו יכול להסביר לי איך אני מגדירה אור במסך כשאני מקבלת הודעה ? ולא רק צלצול .. לא מצאתי בהגדרות שום דרך לסדר את זה

 • dahod

  המכשיר באמת מיוחד מתאים למי שמחפש לשמוע סאוונד נקי ואיכותי מומלץ מאווד , הוא ממש עדין ונחמד לשתמש בו לגלישה משחקים ומוזיקה!!! במיוחד קל לשימוש, אייפטן 5 לא רע אבל במילה אחת ה htc יותר מעניין מי שלא מכיר לא לזלזל בו אני קניתי אחד בחו"ל צבע כסוף לבן מעוצב יפה מאוד , אפל לא בעניינים כבר הלכו לישון וה..htc אך ורק

 • ronen

  רכשתי מכשיר htc one אני לא מצליח להגדיר במכשיר כי בעת קבלת sms חדש כשהמסך מוחשך ידלק המסך כמו באייפון ויציג את שם השולח ותוכן ההודעה- אני מקבל התראה רק בצורת צליל ונורה ירוקה שנדלקת. האם ידועה לכם אפשרות להגדיר זאת ב- htc

 • טל

  עליתי על עוד בעיה.למרות את כל הכתבות לגבי המצלמה.היא ממש אבל ממש לא טובה.כל היתרון שלה שהיא מצלמת לא רע בחושך.אבל כאשר יש יום יפה עם שמש ,ז"א תנאים מצויינים לכל טלפון אחר ,אז הוא מצלם בצורה ירודה עם איזה רקע כחול מסביב .תמונות ביום יוצאות על הפנים.זה באג רציני שאולי יהיה ניתן לסדר את זה דרך עדכונים אבל אין כאלי כרגע ולא ברור עם יהיו.אצל יבואן כאילו לא שמעו על זה.זה מצחיק כי הם ראשונים צריכים לדעת על זה ועושים את עצמם כאילו הכל בסדר.ממש חבל שבנוסף לבקרת איכות גרוע (כל מני רווחים בין רמקולים לגוף עצמו של המכשיר) גם יש בעיה במצלמה.מכשיר מאוד יפה אבל עם הרבה בעיות בסיסיות.

 • אייר

  שלום אלי גם אני קניתי את המכשיר מטאצ גרופ ב18/7 ואני איתן עד היום ופשוטה נדהם ממנו כל יום מחדש

 • doron

  זהירות! אל תתקרבו לכל מה שמזכיר את חברת טאצ גרופ.
  כאחד שעשה את הטעות מטאצ גרופ, מכשיר htc one X במחיר גבוהה בהרבה ממחיר השוק. אני יכול לומר שבשנה האחרונה, המכשיר לי היה אצלם למעלה מחודשיים וחצי בתיקון, ב 2 בעיות שונות.
  חברת טאצ גרופ, לא לויאלית ללקוחות שלה,המעבדות שלהם, לא מקצועיות בלשון המעטה.
  בהזדמנות הראשונה, אחליף את המכשיר. בטח שלא HTC. מקווה שהצלתי לקוח אחד לפחות, מלעשות את הטעות שאני עשיתי.

 • האמת

  כאן התגובה הכי אמיתית שתקבלו , HTC זו חברה עם פלאפונים כושלים גלובאלית שנראים טוב, היה לי את ה ONE X
  ומה שאני יכול להגיד לכם שמעולם לא נתקלתי בשירות אימפוטנטי כמו של TOUCH GROUP,אפילו לא בביטוח לאומי, החזירו לי את המכשיר מתיקון 3 פעמים שהוא עם יותר נזקים, ועוד שיקרו לי לאורך כל הדרך שאין בעיות עם המכשיר למרות ש הכוונתי לפרסומים של HTC העולמית,כמעט לא מתייחסים ללקוחות, שולחים את המכשירים לתיקון ומשאירים אותם חודשים בשביל תיקונים של שעתיים,אין פיקוח ובקרה על מה הולך ומה צריך לחזור מתי כשרגל שמאל לא יודעת שיש רגל ימין, מניסיון שלי ושל רבים אחרים המכשירים שלהם לא מוצלחים והרבה פעמים יש בהם תקלות שלא תמצאו בחברות אחרות,בהתחלה הטלפון יעבוד מצויין ואז אחרי כמה חודשים מתגלים כל הסדקים ובעיות החומרה שפוגעות במכשיר, שלא תגידו שלא הוזהרתם, קחו בחשבון שבארץ אין אבא ואמא למכשירים גם אם קניתים מאבא של האמא, כל מה שאמרתי זה דעתי האישית ואם יש לכם ספק תתחילו לקרוא עוד תגובות ואל תסתכלו על דירוגים למכשירים שקנו אותו לפני כמה ימים אלא אנשים שעברו איתם מעל לשנה

 • עברתי ל HTC ONE מאיפון 4

  כתבתי קודם על התלאות שעברתי עם נסיון הקניה של ה OTC ONE (חזרתי לאיפון 4). ובכן, האיפון 4 שלי כבר הגיע לסוף חיי הסוללה שלו, עשיתי קצת חושבים והחלטתי שבכל זאת ה ONE הוא האחד עבורי. מכיוון שהמכשיר כבר נמצא במלאי בחנויות, קניתי את המכשיר במקום, בלי המתנה ומשלוחים. עכשיו אני יכול לסכם שבועיים עם המכשיר וחוויות של מעבר לאנדרואיד לאחר שש שנים עם IOS. קצת רקע על עצמי ועל הנסיון שלי עם סמארטפונים: אני מתכנת כבר 15 שנה, כך שיש לי נסיון עם כמעט כל מערכת הפעלה, כולל מערכות ניידות. את האיפון קניתי מספר חודשים לאחר שיצא לשוק, מייד לאחר שנמצאה פריצה למכשיר. הייתי חסיד של האיפון מהרגע הראשון. כמפתח תוכנה לא יכולתי שלא להעריץ את העבודה שאפל עשת בפיתוח המכשיר והתוכנה. פעם ראשונה שמישהוא באמת חשב איך להקל על חיי המשתמש. כל פעולה והגדרה נעשית תוך לחיצה או שתיים. בטלפון הנוקיה המשוכלל שהיה לי לפני כן, ספרתי שנדרשו 15 לחיצות במעבר בין תפריטים רק כדי לנגן שיר. אני לא מהאנשים שמתלהבים מכל פיפס חדש שיוצא לשוק ולכן אני לא מחליף מכשיר כל שנה. אפל גם משפרת את המכשירים במנות קטנות, כך שאין קפיצות גדולולת בין מכשיר למכשיר. את האיפון הראשון החלפתי לאיפון 4 מייד כשיצא, לאחר שהשוותי בעצמי למכשירים המובילים בשוק באותו זמן – ה HTC Desire HD והסאמסונג גאלקסי הראשון. המסך באיפון היה כל כך הרבה יותר טוב מהמתחרים שלא היה הרבה מה להשוות. מעבר לכך IOS היתה עדיין טובה ובשלה הרבה יותר מאנדרואיד באותה תקופה. זאת היתה קניה קלה מבחינתי למרות שהמכשיר עלה הרבה יותר מהמתחרים.
  כשהחלטתי להחליף את האיפון 4, האיפון 5 לא היה המועמד הראשון. המכשיר הוא לכל דבר ועניין איפון 4 משופר מעט. לא הרגשתי שיש כאן קפיצה לעומת המכשיר הישן בן השלוש שלי, זאת בסה"כ אותה מערכת הפעלה עם בדיוק אותם פיטשרים. המסך קטן מידי ולא מהווה קפיצה משמעותית לעומת האיפון 4. האיפון הבא יהיה איפון 5 משופר מעט ולכן אין טעם לחכות. חשבתי שאנסה קצת אנדרואיד עד שיצא איפון 6 עם מסך גדול יותר.

  טוב לאחר הרקע הארוך, חווית שימוש מה ONE:
  המעבר מהאיפון לאנדרואיד:
  זה הדבר הכי מפחיד, כמה זמן יקח לי ללמוד את המכשיר? האם אאבד את כל המידע והאפליקציות? ומה עם היציבות והחלקות המפורסמת של IOS?
  בקצרה – תוך כשעתיים היה לי מכשיר עובד, עם כל החומר שהיה על האיפון, עם כל האפליקציות שהיתי צריך למעט אחת. ל HTC יש תוכנה שמעבירה את כל החומר מהאיפון, כולל SMS, הגדרות, רקעים, מיילים, תמונות וכ"ו. עבד דיי יפה למעט כפילויות שנוצרו ביומן עקב סינכרון עם גוגל ואוטלוק. את המוסיקה העברתי ידנית דרך windows explorer בלי התיווך של איטיונס. להפתעתי , כל התמונות, האלבומים והמידע על השירים הופיעו בדיוק כמו באיפון. מסתבר שאפליקצית המוסיקה המובנית ב ONE מושכת אוטומטית את כל המידע משרת מוסיקה, כך שלא צריך להיות אשף איטיונס כדי לגרום לזה לעבוד.
  הרבה מאוד אפליקציות כמו gmail מגיעות כבר מותקנות על המכשיר, כך שלא היו לי הרבה התקנות.
  תוך עוד שעה שעתיים למדתי את כל מה שצריך ללמוד על תפעול המכשיר, הרבה יותר טוב ממה שחשבתי.
  איך התפעול של אנדרואיד למי שעבר מ IOS? קל ופשוט באותה מידה. צריך לסייג ולהגיד שה ONE מריץ את ממשק הסנס שהוא מצויין לדעתי. בקיצור כבר ביום הראשון היה לי מכשיר עובד עם כל האפליקציות עליו ושאני כבר רגיל לתפעל.
  איך המכשיר מתפקד ביחס לאיפון ו IOS?
  המכשיר מרגיש כמו מעבר מסובארו לאונה 1.6 אמינה אך עגלה לאלפה רומיאו ספורטיבית. כל לחיצה, הפעלה של אפליקציה, גלילה או אינטרקציה עם המכשיר עובדת מידית. אין יותר השהיות בכניסה למסך ההגדרות למשל, waze עולה תוך שניה (נצח באיפון 4), גלילה של מסכים בגלישה ברשת מהירה וחלקה לפחות כמו ב IOS. גם בהשוואה שעשיתי מול איפון 5, ה ONE מרגיש זריז הרבה יותר. מערכת ההפעלה עולה ממצב כבוי תוך מספר שניות, באיפון להשוואה זה לוקח כמעט שתי דקות.
  כל הסיפורים ששמעתי על חוסר יציבות, השהיות, לאגים, קריסה תכופה של אפליקציות וריסטים של המכשיר פשוט לא קרו.

  המכשיר עצמו:
  בכל יום שעובר אני נהנה יותר מה ONE. המסך פשוט מרהיב, גדול וחד. העיצוב לדעתי הכי יפה שיש היום. אני מאוד אוהב את הבלינק פיד ומשתמש בו כל הזמן. גיליתי שאני כמעט ולא משתמש יותר באיפד, כי המסך מספיק גדול ב ONE ואני לא מרגיש צורך לעבור לאיפד.
  המכשיר מרגיש מאוד קל ביד למרות המשקל האמיתי. האיפון 4 מרגיש כמו בלטה למרות שהוא קל יותר. בכיס לא מרגישים שום הבדל לעומת האיפון הקטן יותר. עוד תירוץ נפוץ לטובת האיפון מתנפץ אל מול המציאות.
  קניתי זרוע מקורית לרכב וזה פשוט שילוב מושלם! מכניסים את המכשיר בקלילות לתושבת (בלי קפיצים וסגירות) והמכשיר מייד נטען ,עולה אפליקצית הרכב והבלוטוט נדלק ומתחבר למערכת השמע ברכב – פשוט קל ומידי. זה משהוא שחסר מאוד ב IOS וכנראה שאף פעם לא יהיה.
  אי מקבל תזכורות ליומן כבר במסך הנעילה מהבוקר, כך שאני רואה את סדר היום שלי מתחילת היום ולא רק כשיש התראה. גיליתי שאני לא מפספס פגישות וארועים כמו באיפון, רק בגלל שהמכשיר היה בטעינה בזמן שיש התראה ולא שמתי לב.
  שמתי לב שאני פתאום משתמש בפייסבוק כי כל כך קל לשתף וגם אני רואה את כל החדשות בפייסבוק במסך הבלינקפיד.
  כמה דברים שלמדתי על המכשיר בשבועיים שימוש שלא רואים בסקירות:
  המצלמה בינונית מינוס. התמונות ניראות מעולה על מסך המכשיר וגם כשמעלים לפייסבוק, אך במחשב רואים שהתמונה מאוד גרעינית וחסרה חדות. לשימושים שלי זה בסה"כ מספיק כך שאין לי תלונות.
  הוסללה מחזיקה לי הרבה יותר מבאיפון. בשימוש רגיל שלי כשחלק מהזמן המכשיר נטען ברכב בזמן נסיעה, אני מגיע ל 10 בלילה עם 70% סוללה. באיפון היתי ב 30-40% באותם תנאים.
  הסוללה נטענת מאוד לאט כשל משתמשים במטען של HTC – שימו לב לזה, המכשיר אפילו נותן על כך התראה. בשימוש במטען המקורי, לוקח קצת יותר משעה לטעון מ 40% ל 100%.
  לוקח מספר טעינות להגיע לקיבול ולביצועים המלאים של הסוללה. זה מסביר את הסתירות בין ביקורות שונות על המכשיר. חלק כותבים שהסוללה חלשה וחלק כותבים שהיא טובה. מנסיון שלי הסוללה מצויינת.
  המסך כמעט בלתי קריא בשמש מלאה כשנמצאים על בהירות אוטומטית. אם משנים בהירות ידנית, המסך נראה מצויין. בבהירות מקסימלית אפשר לראות חד וברור גם תחת שמש מלאה בצהריים.
  אני לא אוהב את ה beats audio. זה נשמע טוב על הרמקולים המצויינים של המכשיר, אבל מעוות מאוד את המוסיקה כששומעים במערכת הסטיריאו של הרכב למשל. זה הופך את הצלילים לצורמניים מאוד.

  סיכום שלי לאחר שבועיים: אני משתמש במכשיר הרבה יותר מהאיפון. אני עונה למילים מידית ולא מחכה להגיע למחשב או לאיפד. אני קורא חדשות ועדכונים בבליקנפיד ומשתמש במחשב יותר לעבודה. גיליתי שהמעבר לאנדרואיד הוא חלק, מצאתי באנדרואיד הרבה מאוד יתרונות שלא חשבתי עליהם בכלל כשהיתי ב IOS, וכל החסרונות באנדרואיד שהפחידו אותי כל כך (חוסר יציבות, קריסות, לא אינטואיטיבי) התבדו לגמרי.
  אני לא מסוגל יותר להסתכל על המסך הקטנצ'יק באיפון, הוא נראה פתאום זערורי אחרי שמשתמשים ב ONE. אני כבר לא מחכה לאיפון 6, אם כבר אני מחכה למחליף של ה ONE בשנה הבאה.

  • עברתי ל HTC ONE מאיפון 4

   עוד יתרון חשוב ששכחתי לציין – המגע ב ONE הרבה יותר רגיש לעומת האיפון. אני רוכב על אופני הרים עם כפפות מלאות. את האיפון כמעט בלתי אפרי לתפעל עם כפפות, אפילו שיש לי כפפות מיוחדות למסכי מגע. להפתעתי ושמחתי, את ה ONE ניתן לתפעל עם אותן כפפות ממש כאילו אתה ללא כפפות. הצלחתי לשלוח SMS בלי טעויות בהקלדה עם כפפות על הידייים.

   • א.א.

    אתה מבין שההשוואה לא הכי הוגנת, נכון? אתה לוקח מכשיר ישן בן 3 מול מכשיר חדש בן מס' חודשים. מלבד גודל המסך שלא משתנה, הסוללה עוברת בלאי טבעי, המכשיר צריך התקנה מחדש של מע' ההפעלה וכו', החומרה לא ניתנת להשוואה..
    אני שמח שאתה נהנה ממכשירך החדש וגם אני חושב שאנדרואיד פותחת בפניך עולם חדש של אפשרויות, אך למען ההגינות,ייתכן שאם היית עובר מאייפון 5 לזה, חלק מההבדלים לא היו כה בולטים.

    • עברתי ל HTC ONE מאיפון 4

     השוותי את ה HTC ONE גם לאיפון 5 , לגאלקסי S4 וגם לסוני אקספריה Z. כמובן שהאיפון 5 טוב יותר מהאיפון 4, זאת לא חוכמה גדולה. מצד שני ההבדלים לא כאלה גדולים. המסך קצת יותר גדול, הביצועים קצת יותר טובים. בסה"כ שני המכשירים נותנים חויה דומה מאוד ומה שחיפשתי זה שינוי גדול יותר.

     • א.א.

      הוא מכשיר חזק מאוד (אגב, גם אני מעדיף אנדרואיד) ואין ספק שאתה הולך להנות ממנו.רק רציתי לומר שייתכן שמי שהיה עד עכשיו עם אייפון 5 יראה זאת מעט אחרת, לא מבחינת גודל מסך וממשק, כמובן, אלא מבחינת מהירות שוטפת של תפעול, כי למרות כמה לאגים בעומס מצטבר, האייפון 5 הוא מכשיר מהיר מאוד והוא כמעט בן שנה.

  • טל

   תבדוק בבקשה אם באזור הרמקולים למעטה ולמעלה יש לך רווחים.יש המון מחשירים שהם לא מודבקים הרמטית.לפתחים האלו נכנסים לחות ואבק.זה לא רואים כאשר לא מודעים לכך לכן תשים לב.אני כבר החזרתי אחד כזה לחברה.

   • טל

    בבקשה לינק לתמונות של המכשירים שמחזירים לחנויות.
    תבדקו טוב טוב לפני שקונים.תבקשו לפתוח אריזה לפני שמשלמים כי אחר כך זו בעיה כבר להחזיר כסף.
    http://mobiltelefon.ru/post_1364230465.html

 • טל

  יש בעיה רצינית מאוד אצל htc one שמשום מה אף אחד לא כותב כאן.זו מסיבה אחד שאף אחד לא השתמש בו עדיין.אז כך.הטלפון בגימור זוויתי.איפה שמקומות של רמקולים החלקים לא מודבקים. אני קניתי בגרמניה את המכשיר כאשר הייתי בטיול עכשיו באוגוסט ואחרי כמה ימים החזרתי אותו כי כל החלק העליון לא מודבק כמו שצריך. אני פתחתי ביחד עם המוכר עוד שתי קופסאות כי גם לו היה מעניין וכל המכשירים היו עם אותה בעיה רק במקומות שונים. חלק לא היו מודבקים למעטה וחלק למעלה.יש מלא תמונות שאנשים שמים ברשת עם הדבקה לא עטומה באזור הרמקולים.אני בדקתי בעוד חנויות באוסטריה ומצאתי רק חנות אחד שבתצוגה היה מכשיר עם הדבקה מעולה. אז תבדקו לפני שמשלמים כי כאן בארץ בכלל אין סטנדרטים למושלמות מה שלא נופל לגמרה נחשב כי בסדר ותקין

 • goooooo

  ממשק הסנס 5 גס מאוד לדעתי

 • dodge

  אני חושב ש-HTC עשו טעות נוראית עם הורדת הסנס כמעט לחלוטין. הייתי חסיד של HTC עם הסנסיישן XL, ה-ONE X וה-ONE S והייתי גם קונה את הבטרפליי אס או ה-ONE אם הם היו מזכירים לפחות במשהו את הדורות הקודמים. נראה ש-HTC החליטה להפוך

 • נבו

  לבעלי המכשיר-
  האם ניתן להקליט שיחות ללא שימוש ברמקול ?
  אשמח לדעת ממישהו שניסה.

  תודה

 • חזרתי לאיפון 4

  ברצוני להודות ל HTC וליבואן המהולל שלה בארץ Touch group שגרמו לי בעקשנות ובעקביות לחזור לאיפון 4 שלי. אם זה לא היה קורה לי הייתי חושב שהסיפור לא אמיתי, אבל תאמינו לי שהכל אמת.
  לפני חצי שנה החלטתי להחליף את האיפון 4 שלי מאחר והוא קצת איטי והמסך קטן לי. לא התלהבתי יותר מידי מהאיפון 5 בעיקר בגלל המסך הקטן. והנה הוכרז ה HTC ONE, מכשיר מעוצב בצורה מושלמת, מסך full HD 4 4.7" , כמו שכותרת הסקירה אומרת, קרוב למושלם. החלטתי לתת צאנס לאנדרואיד למרות שלא אהבתי את מערכת ההפעלה בכל הפעמים שניסיתי אותה וניסיתי הרבה. חיכיתי לסוף פברואר כדי להזמין את המכשיר מחו"ל, אבל משום מה המכשיר לא נמכר. HTC הודיעו שיש בעיות ביצור, המכשיר ימכר במרץ. טוב לא נורא, נחכה קצת. טוב הגיע חודש מרס, שלפתי את כרטיס האשראי והתחלתי לחפש מכשיר להזמנה באתרים אנגלים, אבל אופס נגמר המלאי בדיוק כשהזמנתי. אחרי שבוע קיבלתי הודעה שאין מלאי, ההזמנה שהיתה אמורה להגיע, לא הגיעה ו HTC לא מודעים לספק מתי יהיה מלאי חדש. אחרי שבועיים המתנה גיליתי שיש מלאי בארה"ב ולכן ביטלתי את ההזמנה באתר האנגלי והזמנתי באתר הרשמי של HTC בארה"ב.
  תוך שתי דקות קיבלתי הודעה שההזמנה בוטלה, בלי שום הסבר וסיבה לביטול. נכנסתי שוב לאתר ומתברר שאין מלאי. אבל מה, יש תקווה! באותו יום מוציא היבואן הישראלי טאצ'גרופ הודעה שהמכשיר ימכר בסוף החודש. טוב, בדיוק בזמן, נקנה בארץ. סוף אפריל הגיע אבל מכשיר אין, היבואן מודיע לעיתונות שהמכשיר ימכר בסוף מאי. טוב, נחכה לסוף החודש. בתחילת יוני הודיע היבואן שהמכשיר ימכר בסוף יוני סופית. טוב נחכה , טסתי לגרמניה בסוף יוני כך שהנחתי שהמכשיר כבר יהיה בחנויות כשאחזור עם אחריות יבואן רשמית. בנתיים שיחתקי לא מעט עם המכשיר בגרמניה, בהחלט מכשיר מרשים, אבל החלטתי לא לקנות במקום כי אני עוסק מורשה ואני מעדיף לקבל חשבונית מקומית ולא להסתבך עם תשלומי מכס. חזרתי לארץ ב 7/7 אבל להפתעתי המכשיר עדיין לא נמכר.אבל כמה ימים אחר כך, היבואן מודיע שהמכשיר הגיע סוף סוף! תמה ההמתנה, אפשר להזמין החל מה 11/7 ברמי לוי והחל מה 21/7 אצל היבואן. יש!!! מיד הזמנתי ברמי לוי. הכותרת מודיעה בגדול "הזמן היום,קבל את המכשיר מחר!" קיבלתי אישור הזמנה במייל עם מספר מעקב. מייד לחצתי על הקישור ואני רואה הודעה שההזמנה בטיפול, צפוי עיכוב של עד ארבעה ימי עסקים. טוב בטח יגיע בסוף השבוע, נתאפק עוד קצת. בנתיים קראתי קצת את המפרט הטכני באתר של רמי לוי ופתאום אני מגלה באותיות קטנות – הספקה 9 ימי עסקים. כלומר שבועיים לפחות! טוב חיכיתי עד עכשיו מה זה עוד שבועיים. באתר של רמי לוי, יש את אותה הודעה קבועה, צפוי עיכוב של 4 ימי עסקים שכבר עברו .אחרי שבועיים (13 ימי עסקים) ניגשתי לסניף לרמי לוי כי אי לא הצלחתי להשיג את שירות הלקוחות שלהם במשך שלושה ימים. הודיעו לי שיש בעיות אצל היבואן ואין מכשירים, יהיה בשבוע הבא (השבוע הזה). טוב כאן כבר היתי מעוצבן כהוגן על רמי לוי ושירות הלקוחות הלא קיים שלו ועל היבואן המתמזמז לו לאיתו. עוד באותו יום התנתקתי מרמי לוי ועברתי לגולן טלקום ( שלושה חודשים בחינם ופתאום יש קליטה אצלי בבית).
  החלטתי לתת צאנס עד יום א (היום), אם המכשיר לא מגיע אני מבטל את ההזמנה. אתמול קראתי סקירה על המכשיר באתר ynet ואחריו קראתי את התגובות. מה שחזר כמעט בכל התגובות זה סיפורי זוועה על קילקולי מכשירים ועל חוסר השירות של היבואן בארץ. מכשירים תקועים חודש במעבדה ולאחר מכן חוזרים מקולקלים יותר ממה שנמסרו. מכשירים שהלכו לאיבוד במשלוח לחו"ל, תקלות סדרתיות בלוחות אם , מכשירים מתחממים, חוסר קליטה של WIFI ,מסכים שמתקלקלים פעם אחר פעם, חוסר בעדכוני תוכנה ולקוחות מיואשים. נוסיף לכך את העובדה שאת ה ONE כמעט בלתי אפשרי לתקן. לא ניתן לפתוח את המכשיר בלי לגרום נזק למעטפת היפה וכל הרכיבים מודבקים אחד לשני. אין אפשרות לתקן את המכשירים בארץ ולכן על כל תקלה צריך לשלוח את המכשיר לחו"ל. למזלי הצלחתי לבטל היום את ההזמנה. המכשירים כמובן שלא הגיעו עדיין לרמי לוי נכון להיום 28/7, כלומר כמעט חצי שנה לאחר שהמכשיר הוכרז! בספטמבר כבר צריך לצאת מכשיר מעודכן.
  החלטתי להשאר בנתיים עם האיפון 4 הקטן, והמשעמם שלי, תגידו מה שתרצו, אבל עדיין עובד ללא תקלה כבר מעל שנתיים וחצי למרות שנפל על הרצפה אין ספר פעמים ואפילו נפל למים פעם אחת. המכשיר לא נתקע אפילו פעם אחת במהלך כל התקופה. עברית עובדת כמו שצריך, כל תוכנה שהתקנתי גם עובדת שלא כמו באנדרואיד. למדתי להעריך מחדש את היתרונות של אפל למרות כל הביקורת שיש לי עליהם.
  טוב נקווה שהמכשיר יחזיק עד שיצא איפון 6 עם מסך גדול יותר, כי האיפון הבא הולך להיות גרסה משופרת באופן שולי של האיפון 5.

  • אמיר

   שמע. אתה הבן אדם אם הכי הרבה סבלות שיש בעולם…… אין דברים כמוך

   בכל מקרה יש שפע של מכשירי אנדרואיד מצויינים
   במיוחד של סמסונג ושל סוני

   או של גוגל הנקסוסים.. או יותר טוב תחכה עוד קצת לMOTO X המכשיר הראשון של מוטרלה וגוגל

   • חזרתי לאיפון 4

    כן, נשמע קצת מצחיק, אבל יש לי סמארטפון פועל ואני לא ממש ממהר. באמת שאני לא מצליח להבין את HTC ובטח לא את היבואן טאצ'גרופ, מה הם לא רוצים למכור? עד שיצא להם מכשיר מוצלח, הם מורחים את הזמן ומתעללים בלקוחות כאילו שאין אופציות נוספות בשוק.
    יש שפע מכשירי אנדרואיד אבל יש מעט מאוד מכשירים ברמה גבוהה ובלי בעיות רציניות. את מכשירי הפלסטיק של סאמסונג אני לא אוהב. זה מרגיש מכשיר של 100 ש"ח ולא מכשיר ב 3000 ש"ח. המסך של הגלקסי S4 נראה מצויין, הגודל והמשקל נכונים, אבל הממשק, התגובה של המכשיר וגוף הפלסטיק פשוט לא זה. הסוני אקספריה יותר מתאים לי בגלל עמידות למים אבל העיצוב פשוט לא לעניין והמסך ממש גרוע.
    ה ONE מעוצב מדהים, מרגיש מעולה ביד ואהבתי את הממשק ואת התגובות המידיות שלו. את ההתחממות בהחלט מרגישים אבל זה לא ממש נורא.
    לא נורא, בעוד חודש כבר יוצא מכשיר מעודכן כנראה עם מעבד snapdragon 800 וגם ה ONE MAX נראה מעניין. הבעיה עם HTC היא האמינות המאוד נמוכה של המכשירים שלהם. בחו"ל אתה נכנס לחנות ומקבל מכשיר חדש במקום מכשיר מקולקל והאחריות היא לשנתיים. בארץ שמעתי כבר סיפורים על אנשים שטירטרו אותם שלושה חודשים ובסוף החזירו להם מכשיר מקולקל יותר ממה שנכנס לתיקון. מה שבטוח שאם בכל זאת אחליט לקנות HTC אני אקנה ישירות מחו"ל ובטח לא מהיבואן שלהם בארץ. יש אופציות צבעים לבחירה, אחריות לשנתיים ומלאי מידי (בדרך כלל).

  • אביעזר

   שלום לחוזר לאייפון 4,
   נהנתי לקרוא את תגובתך המושקעת ואני מזדהה עם תלאותיך.

   בברכה,
   א.

  • Fandroid

   מוזר קצת, הרי הone מקבל ביקורו טובות בכל העולם. בphonedog הוא נמצא במקום הראשון בשביעות לקוחות כבר כמה וכמה שבועות ולא נראה כי הוא מתכוון לרדת משם. אני משתמש עכשיו בנוט 2 עם hawkish עליו והוא עובד מצויין. היה לי מכשיר htc בעבר (sensation xe) שהיה מצויין, אך כמו שטענת היבואן בארץ זוועתי.
   אני ממש לא חושב שהמכשיר מלא כל כך בבעיות. דרך אגב, אחותי משתמשת באייפון 5 (לא פרוץ) והוא כבר מלא בלאגים. אז נכון, היא לא אשפית טכנולוגיה, אבל זו הטענה של אפל לא? just works? אני טועה?

   • א.א.

    היא במקרה על IOS 6? כי להבנתי, יש שם באג שגורם ללאגים בעת קבלת/שליחת/קריאת הודעות.
    אני זוכר כי קראתי על זה כשחבר סיפר לי על כך. יש גם המדווחים שעומס שרשורי הודעות ולוג של יומן שיחות גם עלול לגרום לכך.
    מקור מחיפוש קצר ברשת: https://discussions.apple.com/thread/4384011?start=0&tstart=0

    נסה לעדכן לבטא של IOS7, סביר להניח שזה תוקן.

 • עידו

  מכשיר ממש טוב אבל רכשתי גלקסי נוט 2 ואני ממש מרוצה ממנו ולא מחליף בשום מכשיר אחר היה לי HTC One X לפני והייתי מרוצה ממנו מאוד

 • asaf2

  Asaf . U R so wrong!!!

 • נבו

  האם גם במכשיר זה אין אפשרות להקליט שיחות במכשיר ?
  כבעל טלפון HTC ישן יותר נתוודעתי לפוליסה של HTC לא לאפשר הקלטת שיחות מתוך המכשיר.
  בעלי המכשירים נאלצו להקליט מהרמקול של המכשיר בחזרה לטלפון.

  האם הפוליסה הנ"ל עדיין בתוקף ?

 • א

  לידיעתכם הוא תומך בwifi מסוג ac

 • Gr

  יש בעיה אחת מרכזית עם המכשיר בארץ ובכלל. מאד מאד מאד קשה לתקן אותו. וכרגע לאף חנות כולל ליבואן אין את הידע והיכולת לתקן אותו. מניסיון. אני כבר שבועיים תקוע עם מכשיר אחרי שחנות אחת (וי מובייל) כבר פתחה אותו והרסה אותו והם לא יודעים להחליף לו את המסך. גם שיחה עם היבואן הרשמי לא עזרה כי אין להם את הכלים או הידע עדיין בשביל לתקן כמו שצריך. גם יש המון כתבות על זה מכל העולם על הקושי בתיקון. אז מי שקונה שייקח בחשבון שכל תיקון הוא מסובך ויקר ובמיוחד בארץ לא ממש מצליחים להתמודד עם זה רק לשלוח לחו"ל. בניגוד למכשירים המתפרקים כמו סמסונג שנוחים יותר לתיקון. שיקול חשוב.

  • shmulik

   ליבואן כנראה אין ידע או רצון לתקן אף מכשיר. לא שמעתי אפילו על לקוח מרוצה אחד של היבואן הזה, תלונות לעומת זאת יש בכמויות. כשקונים מכשיר צריך לקחת בחשבון את האחריות, אחרת זה לא נעים להתקע ללא מכשיר כמה חודשים.

 • אלי

  חברה אני רכשתי אותו מטאצ גרופ שבוע שעבר מכשיר מעולה תפנו ישרות ליבואן

  • לא הגיוני

   איך רכשת מהיבואן בשבוע שעבר, אם הוא התחיל למכור את המכשיר רק ביום א' השבוע? בנוסף זמן ההספקה הוא 5 ימי עבודה, ככה שמי שרכש ביום א' יקבל אותו במקרה הטוב בשבוע הבא.
   התקשרתי לפני יומיים ליבואן לבדוק מה קורה עם ההזמנה ואמרו לי שמכשירים יגיעו בעוד יומיים שלושה.

 • שמוליק

  מכשיר מצויין, צריך להחזיק אותו ביד כדי להבין. חבל רק שהיבואן עדיין לא מוכר אותו כמעט חצי שנה אחרי שהושק. הרי אמרו שמהכשיר נמכר ברמי לוי מה 11/7 ואצל היבואן מה 21/7? אז אמרו, מכשירים אין! עכשיו היתי ברמי לוי לבדוק מה קורה עם ההזמנה ומסרו לי שיש בעיות עם הספקת המכשירים מהיבואן ואולי הוא יגיע בשבוע הבא, אבל אולי לא.
  נראה לי שאבטל את ההזמנה, צריך לצאת מכשיר מעודכן בעוד חודש. בפעם הבא אזמין ישר מחו"ל.

 • עידן

  מכשיר נחמד, אבל אני מעדיף יותר את GALAXY S4

 • אסף מורז

  המכשיר הטוב בעולם ועוד יותר טוב בגרסה הנקיה – נ.ק.ו.ד.ה.

  • אנדרואיד מס' 1

   אסף אולי לך הוא הכי טוב בעולם אבל אני קראתי שגלקסי אס 4 קבל את התואר המכשיר אהוב ביותר הוואן הוא מכשיר טוב מאוד אבל הוא לא מביא את הדברים שאני צריך כמו מצלמות יותר טובות מעבד יותר חזק והממשק שלו אני לא אוהב בכלל הוא ניראה יותר מידי מסובך….

 • יוסף פישבך

  Sence או touch wiz ?

  • Mr google

   ממשק הסנס יותר טוב כי הוא יותר מושקע גם העיצוב
   והוא יותר דומה למערכת האנדרואיד המוכרת בגרסה הנקייה המקורית והוא גם טיפה יותר
   קליל ולא כבד כמו הטאצ'וויז ,
   עדיף את הסנס ובעיקר את הסנס 5.0

   • גלקסיה

    ממש לא .
    על עיצוב אתה לא יכול לדבר כי זה עניין של טעם אני חושב שהTW יותר יפה.
    החל מה גלקסי 3 הTW הפך לממשק קליל ביותר לאומת זאת הסנס תמיד היה נחשב לממשק כבד
    איפה בדיוק הוא יותר דומה לממשק המקורי של אנדרואיד ? הממשק הנקי של אנדרואיד הרבה יותר דומה לTW אם זה במסך הנעילה , במגירת ההתראות בדפי הבית. איך בדיוק הסנס יותר דומה לממשק המקורי ? הכל שם שונה בהרבה מהממשק המקורי, המסך נעילה שונה,מגירת ההתראות שונה,עמודי הבית שונים לחלוטים בגלל התוספת המיותר של הניוזפיד הסגור שלהם… פליפבורד עדיף בהרבה… מה שכן אולי בהגדרות הHTC יותר דומה אבל זה פחות נחשב.
    אז לא צריך להטעות אנשים ….

    • אם יש משהו ש-TouchWiz הוא לא זה קליל, יש מלא תוכנות נוספות, ואני לא מדבר על יישומים נוספים, אשר דובר כבר על כך שהם תופסים מלא מקום על המכשיר וגם רצים בזיכרון ברקע – ע"ע Touch Flow ודומיו.
     ב-Sense 5 יש בהחלט הרגשה של קיצוץ, נכון המעטפת עצמה פחות דומה למעטפת של גוגל ועדיין היא הרבה יותר קרובה לכך מגרסאות קודמות (ולדעתי האישית גם יותר יפה).
     החברה קיצצה בהמון גימיקים שרצו ברקע, היו מותקנים ותפסו זיכרון מערכת סתם.

    • יוסי כהן

     מגירת ההתראות בסנס הרבה יותר דומה לסטוק מאשר הממשק של סמסונג…
     כך גם החייגן שניתן לעבור בו בסווייפ בין הכרטיסיות וכך גם ההגדרות וממשק אנשי הקשר…
     תסביר לי למה לעזאזל הגלאקסי אס 3 מקרטע כמו לא יודע מה במצב שמירת סוללה?
     כל שאר המכשירים לא עושים זאת… תשובה: טאצ'וויז כבד מאווווד!
     אני מריץ אנדרואיד נקי על HTC ONE X עם ערכת נושא של סנס 5( שינוי ממשק כללי אייקונים טקסטורות ותפריטים.) וזה מדהים!

  • ASAF

   OF COURSE SENSE

 • טד

  טוב שנזכרתם , תכף יוצא יורש

 • ami

  המסך הוא 1080x 1920