הרדיפה אחר החדשנות הטכנולוגית הפכה כיום לדבר שבשגרה כאשר היצרניות השונות מקפידות להשיק מדי שנה מכשיר דגל חדש, ורבבות הלקוחות קופצים על הזדמנות כדי להחליף את מכשירם בחדש. לאחרונה, נערך סקר הבוחן בצורה מדוייקת יותר מיהם אותם המשתמשים שנוהגים לרכוש מכשיר חדש ובאיזו תדירות. התוצאות אינן מפתיעות.

הסקר, שנערך ברחבי ארה"ב וכלל חתך של כל שכבות הגילאים ממגוון האוכלוסיות ניסה להשוות, בין היתר, בין מחזיקי אנדרואיד למשתמשי האייפון. באופן מפתיע יש לומר, רק כשני אחוזים מכלל הנשאלים בסקר הצהירו כי יחליפו לדגם חדש של סמארטפון ברגע שיוכרז – לא משנה מה מצבו של הסמארטפון הקודם. אגב, בשני המחנות העיקריים כנראה חושבים זהה, לכן שני האחוזים מייצגים גם את משתמשי האנדרואיד וגם את משתמשי האייפון שנחלקים ביניהם באופן שווה.

עם זאת, מירב המשתמשים חושבים בצורה הפוכה לגמרי ממה שחושבים המשתמשים ה"המכורים": 51 אחוזים ממשתמשי האייפון הצהירו שיחליפו לדגם חדש כל שנתיים, בעוד כ-40 אחוז ממשתמשי האנדרואיד יפעלו באופן זהה. יחד עם זאת, חשוב לציין שתקופת ההתחייבות למפעילה סלולרית בארה"ב עומד גם כן על שנתיים – כך שסביר שזו אחת הסיבות בגינה ענו המשתמשים.

החלק הארי של הסקר טמון בתשובותיהם של מירב המשתמשים שהצהירו כי אין טווח זמן מסויים עד אשר ישדרגו לדגם חדש. כ-47 אחוז ממשתמשי האייפון טענו כי יחליפו למכשיר חדש יותר רק כאשר הקודם יחל לקרטע או כאשר ישבוק חיים לגמרי. לעומתם, כ-58 אחוז ממשתמשי האנדרואיד הצהירו כי יחליפו למכשיר חדש (לא משנה מאיזו יצרנית), רק כאשר המכשיר הקודם שברשותם ישבוק חיים.

smartphone-upgrades

למען הסדר הטוב, הסקר כלל גם משתמשים שאינם בעלי מכשיר המבוסס על אחת משתי המערכות המובילות ואצלם התוצאה הייתה שונה לגמרי: כשני אחוזים ממשתמשים אלו הצהירו שיחליפו לדגם חדש כאשר זה יהיה זמין, 21 אחוזים הצהירו כי יחליפו מדי שנתיים וכ-76 אחוזים מסרו כי יחלפו רק כאשר המכשיר שברשותם ישבוק חיים לגמרי.

מה ניתן ללמוד מהתוצאות? קשה לומר. ייתכן, כי המצב בארץ מעט שונה מהסקר שכן בארץ אינה קיימת התחייבות למפעילה סלולרית כזו או אחרת ותדירות החלפת המכשירים כאן הולכת וגדלה. ומה אצלכם? כל כמה זמן אתם מחליפים מכשיר? ספרו לנו בתגובות.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Shay Ben-Shimon

  אני קניתי לפני חודש Meizu M1 Note זבל של פלאפון ואחרי זה עברתי לפני שבועיים לGalaxy S5 פלאפון פשוט פצצה לא הולך להחליף אותו בזמן הקרוב פשוט שווה כל שקל ונותן ביצועים טובים לא צריך יותר מי זה

 • Matanh Haz

  כל הנקסוסים אוכלים תמכשירים האחרים בלי מלח.נקסוס שבע הטאבלאט כמעט אותו דבר כמו גאלקסי שלוש החדש ואוכל אותו בלי מלח.וגם יש לי נקסוס תשע.מסקנה.לקנות רק נקסוסים

 • Asaf Moraz

  אין לי זמן קבוע להחלפה! אם אני ממש רוצה מכשיר חדש אני יכול להחליף גם לאחר מספר חודשים. עם זאת, מכשיר הנקסוס 5 שהוא הסמארטפון האחרון שרכשתי, שובר אצלי שיאים ואנחנו שותפים כבר מעל לשנה וחצי וכפי הנראה כרגע, אני גם אסחב איתו אל מעבר למחסום השנתיים שזה דבר מאוד נדיר אצלי.

  יש כמה סיבות שבגללן אני מחזיק בו עד היום:

  1. הוא מכשיר מצוין! רץ חלק, מקבל עדכונים בזמן, נוח לאחיזה ביד וכו'.
  2. טרם יצא מכשיר נקסוס או מכשיר גוגל אדישן "קטן" יחסית – עם מסך שלא גדול יותר מ- 5 אינצ', והיות ואני לא מעוניין בפאבלט אלא בסמארטפון, אני ניאלץ להחזיק בנקסוס 5. כן, יש מכשירים קטנים אחרים אבל אני חולה על AOSP עם העדפה ברורה לסדרת הנקסוס, ואחרי 3 נקסוסים קשה לי להחליף למכשיר אחר…

 • Matanh Haz

  היה לי לפני שנתיים תגאלקסי אס שלוש המתקדם עם דור ארבע.מכשיר נוראי.לפני ארבע חודש שהמכשיר הקודם כבר היה צב גרוטאה.החלפתי לנקסוס שש המעולה.שווה כל שקל

  • Asaf Moraz

   נקסוס 6 הוא באמת מכשיר משובח שאוכל את שאר המכשירים בלי מלח. הייתי רוכש אותו אם היה לו מסך מסוג IPS או מכל סוג אחר למעט Super Amoled בעל בעיות הצריבה הידועות לשמצה, ואם גודלו היה קטן יותר. זו אחת מהסיבות שבגללן אני נשאר עם הנקסוס 5 ומחכה ומצפה בכיליון עיניים להכרזה על הנקסוסים החדשים.

 • K

  לא נמאס לך כבר מסמסונג

 • Ariel Shostak

  בממוצע אני מחליפ לפחות כל שנה וחצי עם החלפה אחת של כמעט חצי שנה באמצע אז ככה ואלה שמות:
  2008 – סוני אריקסון t-700
  2009-10 – sony ericsson hazel
  2010 – 2012 – Galaxy S GT-I9000
  2012 – 2012 – Samsung wonder ewww
  2012 – 2013 – galaxy S3 GT-9300
  11.11.14 – Galaxy note 4

 • אנונימי

  אני מחליף את האייפון שלי כל שנה מיד כאשר מגיע הדגם החדש.
  אני עושה את זה אחל מה3GS.
  אני מוכר את הקודם שתמיד נשמר במצב מצוין ולכן ההשקעה במכשיר החדש לא חוצה את ה1000 שקל.

 • Rafi Eliaev

  יש לי אייפון 4s שעובד ומתפקד מצוין, אבל אני רוצה להחליף לאייפון 6 פלוס רק בגלל המסך הגדול. פשוט נמאס לי כבר ממסך ה-3.5 אינץ' הזה! אם לא המסך הגדול של האייפון 6 פלוס, לא הייתי מחליף את ה-4s שלי. הוא משרתני נאמנה עד היום ואני מרוצה ממנו(חוץ מהמסך הקטן כמובן ). אני אחליף ברגע שיהיה לי קצת כסף פנוי(אייפון זה עסק יקר… ;))

 • משה

  פעם בשנתיים ואני קונה אייפון זה אומר כל מספר אייפון כמו 5 ל 6

 • Osher Abergel

  המכשיר הראשון שלי היה מיני גלקסי 1 מלפני 4 שנים,אז "התקדמתי" ל- Nokia N8 הזוועתי ואז Galaxy S1 ומשם לבלקברי (בחירות גרועות,כן…)
  אחרי דשדוש ארוך בתחתית אני כרגע עם ה – Nexus 4 המזדקן כבר חצי שנה ומצפה לקנות את ה Galaxy S6 היפיוף 😊

 • Hagay

  נחמד שכמעט כולם פה מחליפים טלפון בגלל "בעיות תוכנה".

  בעיות תוכנה קל לפתור על ידי איפוס מלא של המכשיר דרך recovery ולהגדיר הכל מחדש (מה שגם ככה סביר להניח שצריך לעשות בטלפון חדש)

  כמי שיש לו oneplus one כבר כמה חודשים טובים, אין סיבה הגיונית לקנות את ה oneplus 2 בטח לא בגלל 4 גיגה ram או קורא אצבעות, אותו כנ"ל לכל מכשירי הדגל האחרים.

  גם בשאר הטלפונים אין כבר חידושים "מרעישים" כמה שנים טובות, עיקר החידוש מגיעה מכיוון התוכנה ששם היצרניות לא זזות.
  מה לעשות הן מוכרות חומרה ומתן שדרוגי תוכנה פוגע בהן, לכן לא משדרגות אותה (s2 מ 2011 מריץ יפה מאד אצל אשתי אנדרויד 5.1.1 של CM)

  בקיצור, אם אין נזק פיסי למכשיר , אין סיבה אמיתית לשדרג , אלא אם המכשיר היה low end עוד מההתחלה.

  • אנונימי

   יש אנשים שהסמארטפון נועד אצלהם לקצת יותר מלקבל ולהוציא שיחה.

  • Asaf Moraz

   ומה אם יש מישהו שכבר סוחב עם מכשיר מספיק זמן ואין לו One Plus One כמוך, האם לא שווה לו לרכשו את ה- One Plus 2? וזה לא חייב להיות מכשיר Low End, זה בהחלט יכול להיות HTC M7 או סמסונג גלקסי S4 למשל…

 • ….‬‎

  לי היה גלקסי וונדר, מכשיר מעפן שלא שווה שקל, אחרי קצת יותר מחצי שנה החלפתי לגלקסי טרנד פלוס, עושה את מה שצריך אבל המסך די קטן והמעבד די איטי. אני איתו כרגע.

 • Ariel Gilady

  אני מחליף בין שנתיים לשלוש שנים.
  כל מכשיר סלולרי שהיה לי עד היום החליט לשבוק חיים בתקופת זמן הזאת, או סתם לקרטע.
  אז מבחינת אנדרואיד, הייתי 3 שנים עם הגלקסי אס 2 ועכשיו אני עם הג'י 3 לפחות עוד שנה (הוא בן שנה מחר חחחח) אם לא יותר.

 • התמני

  כל מכשיר שלי אחרי שנתיים מתחיל עם הבעיות…
  אבל בלי עד 3 שנים….

 • תמיר ש

  אני עם הרוב להבנתי, מחליף את הטלפון כשזה שיש לי כבר לא משרת אותי נאמנה. אבל יש לציין שזה לא בהכרח אומר שהוא מקרטע, יכול להיות שגם פשוט הצרכים שלי השתנו ואני צריך מכשיר טוב יותר.

 • נתנאל

  היה לי נקסוס 5 אחרי חודשיים החלפתי ל G3 ואחרי שלוש חודשים החלפתי לנוט 4 עכשיו יש לי G4 ואני הולך לקנות גלאקסי 6 אייג' !!

  • ….‬‎

   לא כדאי לך להחליף לגלקסי S6 אדג׳ הוא לא יותר טוב מה-G4

 • Or Alkobi

  כל שנה 😅

 • My

  אני מחליף כול שנתיים-שלוש בלי קשר למצב המכשיר
  עד לפני ארבעה חודשים הייתי עם אייפון 4 שהשתמשתי בו קרוב לשלוש שנים עכשיו אני עם z3 עוד שנתיים פלוס מינוס אתקדם לפלא' הכי טוב בשוק לא משנה אם זה אנדרואיד או ios

 • אור

  היה לי נוקיה n8 שלוש שנים ועכשיו אני עם G2 כ, ר שנה 6חצי, לא מתכוון להחליף בקרוב.

 • Samsung Galaxy Note 4

  היה לי Galaxy Young שהסתבכתי עם המקלדת בגלל הגודל שלו אז לאחר חצי שנה נפטרתי ממנו,קניתי Galaxy S3 שהיה קשה לתפעל אותו ברמה שלא היה ניתן למחוק תמונות בלי שיצא מהגלריה ולא היה ניתן לחייג אפילו אז נפטרתי גם ממנו,כיום אני עם Samsung Galaxy Note 4.😃

 • Roy

  כמשתמש אנדרואיד, היה לי גלקסי 2 שנתיים ועכשיו הM7 גם שנתיים. הרעיון אצלי, זה להחליף כאשר הקודם עושה לך לאגים בתפעול או שהחומרה נפגעת מצלמה וכו' (הנוכח שלי בלי מגנים בכלל). או שיש טכנולוגיות חדשות ומעניינות, זה בדרך כלל קורה באותו זמן. אז עברתי לONE בגלל הרמקולים והמתכת. עכשיו אני אעבור ל1+2 בגלל הקורא טביעות אצבע ו4G RAM. וגם הוא בחצי מחיר מהיצרניות האחרות. וכפי הנראה יכלול גם רמקולים קדמיים, אז בכלל תזמון מעולה.

 • Yossi Cohen

  כשהוא מתלא משרת אותי יותר לצרכיי(מאבד תמיכת רומים חחח) או כשאני מקבל חדש בצורה רנדומאלית לחלוטין ממישהו שלא צריך יותר את שלו והדגם שלו יותר טוב…
  בינתיים עם HTC ONE X כבר שנתיים וחצי כרגע עם אנדרואיד 5.1.1

 • Josef Ovethski

  אני קניתי xiaomi mi2 במרץ 2013, אחרי שנה ומשהו קניתי mi2s, אחרי עוד חצי שנה מכרתי והחלפתי ל G2 ועכשיו כבר שבעה חודשים יש לי G2 ויש לי G4 בבית שאני הולך למכור למה הוא מתחמם בצורה מפגרת. אני הולך לחזור ל xiaomi אני אוהב מאוד את miui.

 • ינון בן עמי

  אני מחליף בדרך כלל כל שנה עד שנה וחצי ..לא משנה מה מצב המכשיר הישן..