אחד המדדים החשובים ברכישה של מכשיר חדש מלבד גודל המסך הנלווה אליו, הוא באיזו מידה תופס המסך את חלקו הקדמי של המכשיר, או במילים אחרות: כמה מקום מת וחללים ריקים שאינם מנוצלים, קיימים במכשיר בהתאם לגודל המסך ולעובי המסגרת. 

לצד השמועות הרבות אודות מכשיר האייפון הבא מבית אפל שיכלול מסך בגודל 5.5 אינץ' ללא מסגרות כך שיכסה את מרבית פני המכשיר, ולצד הכרזתו אמש של מכשיר הדגל החדש של חברת LG, ה-G Pro 2, בעל מסך הענק ה-5.9 אינץ' שלטענת החברה מהווה כ-77 מחלקו הקדמי של המכשיר, נערכה אינפוגרפיקה (תרשים זרימה) המתארת באיזו מידה באמת תופס המסך את חזית המכשיר.

כפי שניתן לראות בתרשים, חברת LG ממשיכה במגמה החיובית ומובילה את התרשים עם מסך ה-5.2 אינץ של ה-G2 המנצל כ-75 אחוזים מחזית המכשיר, לעומת מכשיר הדגל הקודם ה-G Pro, המנצל "רק" כ-73 אחוזים. בפער לא רחוק, ניצב לו מכשיר הדגל של חברת סמסונג, הגלקסי S4 בעל מסך ה-5 אינץ' המנצל כ-72 אחוזים מהמכשיר, כמו גם מכשיר הנקסוס 5 בעל מסך ה-4.95 אינץ'.

על אף היותו מכשיר מוביל, ניצב לו מכשיר ה-HTC One בעל מסך ה-4.7 אינץ' רחוק באופן משמעותי מהמובילים האחרים, בהם ניתן אף למצוא את מכשיר ה- Lumia 1320 שמסכו מנצל כ-70 אחוז מחזית המכשיר ומכשיר הדגל הקודם מבית סמסונג, הגלקסי S3, המנצל כ-66 אחוזים, אך ניתן לייחס זאת לרמקולים הכפולים המצויים בחלקו העליון והתחתון של המכשיר.

באופן מפתיע למדי, את התרשים סוגרת יצרנית הסמארטפונים הראשונה, החל ממכשיר האייפון 3Gs המיתולוגי ועד למכשיר ה-4S בעלי מסכי ה-3.5 אינץ' המנצלים כ-55 אחוזים מחזית המכשיר. אולם, חשוב לזכור ולציין את גילם של המכשירים הנ"ל, שהושקו בשנים בהן סטנדרט המסך לא היווה פקטור מהותי. כראייה לכך, הגדילה אפל בצורה משמעותית את שטחיהם של מכשירי האייפון 5 והאייפון 5S שמסכיהם מנצלים אומנם רק כ-61 אחוזים מחזית המכשיר, אך חשוב לזכור את הימצאותו של חיישן טביעת האצבע במכשיר האייפון האחרון, התופס את רוב חלקו התחתון של המכשיר.

מה דעתכם? האם גודל המסך/אופן ניצולו על החזית משפיע עליכם בבחירת המכשיר?

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.