היה ברור שהשנה מיקרוסופט (Microsoft) הולכת על כל הקופה. הכרזתה לפני מספר חודשים כי תפתח את מערכת ההפעלה Windows Phone למספר יצרניות חומרה נוספות, ובחינם למכשירים עם מסכים בגודל של עד 8 אינץ', הייתה למעשה יריית פתיחה שהציפייה ממנה הייתה גל של מכשירים מבוססי Windows Phone שצפויים להפגין נציגות מרשימה השנה.

על אף שאינה ידועה במיוחד כיצרנית טלפונים חכמים, חברת האלקטרוניקה הסינית הייסנס (Hisense), היא החליטה להראות שגם היא יכולה לייצר טלפון מבוסס Windows Phopne, והמכשיר הראשון שיצא תחת מיתוגה הוא ה-MIRA6. מכשיר זה מזכיר בצורתו החיצונית דווקא את מכשיר הדגל של אפל (Apple), בכוונה או במקרה., מלבד חזית המכשיר שכוללת את שלושת כפתורי השליטה המוכרים בתחתיתו. עוביו נאמד בכ-7.18 מ"מ בלבד, עבה בכ-12 מיקרו-מטר בלבד ממכשירי ה-iPhone 5/5s.  גם גבו של המכשיר, עם הפינות המעוגלות, וודאי יכול לבלבל לרגע ולחשוב כאילו מדובר מכשרי האחר.

Hisense-MIRA6---official-renders (1)
זה אייפון, לא?

אולם, מלבד צורתו החיצונית שמזכירה את ה-iPhone, מפרטו של המכשיר נמוך בהרבה מזה של האייפון ומציג למעשה חומרה יחסית נמוכה בהשוואה לסטנדרטים הגבוהים של היום: מסך המכשיר הוא בגודל של 5 אינץ', והוא מציע מצלמה קדמית ברזולוציית 5 מגה-פיקסל לצילומי סלפי ואחורית ברזולוציה של 8 מגה-פיקסלים. המערכת על שבב היא ה-Snapdragon 200 של קוואלקום (Qualcomm) מרובעת הליבות במהירות שעון של 1.2 ג'יגה-הרץ, וזיכרון העבודה הוא בנפח של 1 ג'יגה-בייט. המכשיר מגיע עם זיכרון מובנה בנפח של 8 ג'יגה-בייט שניתן להרחיבו באמצעות כרטיס זיכרון סטנדרטי מסוג microSD.

למעוניינים להניח את ידם על המכשיר החדש, יצטרכו לטוס כפי הנראה לסין מאוחר יותר השנה, שכן אינו צפוי לעבור השקה בינלאומית ולהימכר מחוץ לגבולותיה של מדינה זו.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.