בימים בהם שעונים חכמים הפכו למוצר נפוץ בקרב האוכלוסייה, ומערכת ההפעלה Android Wear מופיעה ביותר ויותר מוצרי מיחשוב לביש, כדאי להציץ גם בהמצאה הבאה: פרויקט גמר של שני סטודנטים ישראלים להנדסת תוכנה מציג את הדבר הבא בתחום בקרי השליטה הממוחשבים – הכפפה שתתלבש על ידי האדם ותחליף את המקלדת ואת העכבר המסורתיים.

הכפפה עשירה בחיישנים המותקנים במקומות שונים לאורך כף ידו של המשתמש ועד המרפק. באמצעות תזוזת האצבעות יכול המשתמש לשלוט במחשב בדומה לכל בקר שליטה אחר, החל מתפעול תוכנות בסיסיות ועד למשחק חוויתי במשחקי רשת מרובי משתתפים. בסרטון ההדגמה של המוצר ניתן לראות כיצד ניתן להיעזר בו בקלות לביצוע עיצובים גרפיים באמצעות תוכנת הפוטושופ (PhotoShop) וכן תפעולו של משחק האסטרטגיה Dota 2 מול שחקני רשת אחרים.

המפתחים, מיכאל לחובר ורומי פיילו, הם שני סטודנטים במגמת הנדסת תוכנה בשנקר. עיצוב הכפפה, אותה פיתחו במסגרת פרויקט הסיום שלהם, נעשה בהשראת משחק רשת בשם "The Secret World", בו מקבל השחקן את כוחותיו על ידי בליעת חרק, ולכן מזכירים הכפפה והבגד החיצוני מבנה גוף של פרפר לבן. הנורות שנוספו לכפפה ולבגד מאירות גם כשבמהלך המשחק מותקף השחקן על ידי היריב, ובכך מתעצמת חווית השימוש ונעשה ניסיון לגשר בין העולם הוירטואלי לבין המציאות.

"החזון שלנו להמשך הדרך כולל כפפה חכמה יותר, המתחברת למשחק באופן אלחוטי, נגישה וידידותית יותר למשתמש, שתאפשר שליטה מוחלטת במחשב ללא האמצעים המסורתיים: עכבר ומקלדת", מסבירים המפתחים. ועד שנזכה לראות את המוצר על המדפים (אם בכלל) נאמר רק שהרעיון מרתק, ההדגמה מעוררת התפעלות וישנם עוד שימושים רבים ומגוונים שיכולים להתבסס על הפיתוח המעניין הזה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.