אנחנו כבר ב-PlayStation 4, אבל אם נסתכל אחורה, אל עבר ה-PlayStation 2 המזדקנת, נגלה שם ספריית משחקים גדולה ומרשימה. מבין כל המשחקים, מעטים אלו שלא זוכרים לטובה את GTA San Andreas. המשחק יצא ל-PS2 אי שם בשנת 2004, אחרי GTA III ו-Vice City, והיווה קפיצת מדרגה גדולה והצלחה ענקית. עכשיו, כמעט עשור מאוחר יותר וכפי שהבטיחה, הוא מגיע לניידים ומבטיח לעשות את אותו הדבר, רק הרבה יותר טוב.

על פי רוקסטאר המפתחת, המשחק כולל כעת שיפורים בגראפיקה, תצוגה חדה יותר, אפקטים חדשים, ומראה דמויות משופר יותר, כאשר למשתמשי האייפון 5 ומעלה והאייפד 4 ומעלה מובטחים ביצועי גראפיקה ואפקטים טובים יותר. כמו במשחקים הקודמים שהומרו לניידים, יש גם תמיכה בשמירה בענן, מה שמאפשר לגשת למשחק מכל מכשירי אפל (במידה והם מחוברים ל-iCloud) ולהתחיל בדיוק מהיכן שהפסקנו במכשיר אחר, אך כאן, לראשונה, יש תמיכה בבקרים שיוצרו במיוחד לעבודה עם iOS (נקרא גם Made-for-iOS Controllers). בהקשר לשליטה, גם כאן המירה החברה את הסטיקים לסטיקים אנלוגיים ומבטיחה אפשרויות שליטה רבות וכמו כן אפשרות להזיז את כפתורי המגע על פני הצג כאוות נפשנו.

כזכור, GTA San Andreas מספר את סיפורו של קארל ג'ונסון (CJ) שחוזר ללוס סאנטוס לשכונת מגוריו לאחר מות אימו. הוא שהה בליברטי סיטי (העיר שמוצגת ב-GTA III) וניסה להתרחק מחיי הפשע, אך נראה שהחזרה לסאן אנדראס תחזיר אותו לשם. אחיו וחבריו לא מרוצים מכך שעזב, ומסתבר שהשכונה היא לא אותה שכונה שהייתה כשעזב. מכאן הסיפור רק מתפתל ומתפלפל והופך לאחד הסיפורים הכי טובים שנראו איי פעם במשחק מחשב.

GTA San Andreas iOS

GTA San Andreas זמין לרכישה ב-AppStore במחיר של $6.99 תומך באייפון 4S ומעלה (הפעם האייפון 4 נשאר בחוץ), באייפוד טאצ' מהדור החמישי, באייפד 2 ומעלה, ובשני הדורות של האייפד מיני. המשחק דורש iOS 4.3 לפחות ומותאם למסכים הגדולים יותר של 4 אינץ'. בעלי האנדרואיד ו-Windows Phone יאלצו להמתין עוד שבוע נוסף.