בעולם הסלולאר תמיד היה המסך נדבך חשוב, אך עם עלייתן של הסמארטפונים הפך המסך לחשוב אף יותר, שכן השליטה על המכשיר מתבצעת במחוות ולחיצות על מסך-המגע. אם בעבר טלפון פשוט היה יכול לקבל שיחות ולתפקד עם מסך שבור או לא תקין, הרי שכיום סמארטפון מבוסס מסך-מגע הופך לאבן שאין לה הופכין.

כשהוצג ה-iPhone 4 הוא הביא עימו לתודעת הציבור את הצורך בשימוש זכוכית מחוסמת, כמו זו המוכרת בשם "זכוכית גורילה" (Gorilla Glass) של חברת קורנינג שעמידה יותר מפני שריטות ושברים מאשר זכוכית רגילה. מאז רוב יצרניות הסלולאר דאגו ליישר-קו ולהשתמש בסוג הזכוכית הזו על-מנת להפוך את מכשיר הסמארטפון לעמיד מעט יותר. מכשירים רבים כמו ה-Galaxy S II, N9 ורוב מכשירי מוטורולה ונוקיה האחרונים משתמשים בזכוכית זו.

מההשקה של ה-Galaxy Nexus אנו כבר יודעים כי המכשיר יצויד במסך מסוג Super AMOLED HD בגודל של 4.65-אינצ', אך בהכרזה לא צוין דבר אודות השימוש בזכוכית מחוסמת. משתמשים אשר שאלו את חברת קורנינג אם ה-Galaxy Nexus יהיה מסוג "זוכית גורילה" זכו לתשובה המאכזבת כי בדגם הזה בחרה סמסונג שלא להשתמש במוצר שלהם.

בסמסונג בחרו להגיב ולציין כי עם ה-Galaxy Nexus הם בחרו להשתמש בזכוכית מחוסמת מסוג אחר אך לא ציינו באיזה סוג ושל איזה חברה. מעניין יהיה לראות אם הזכוכית בה סמסונג להשתמש תהיה שווה בחוזקה לזאת של חברת קורנינג שכבר קנתה לעצמה שם דבר. נראה כי נאלץ להמתין לביקורות והשואות ראשונות אשר לבטח יבחנו את חוזק המסך לעומת דגמים נוספים המתחרים על קטגוריית "מלך הסמארטפונים" כמו ה-Motorola Razr וה-iPhone 4S. (מקור)

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • שי

  זה אמור לבוא עם dragon tail שלפי הדגמות זה אפילו עמיד יותר בפני סריטות וחזק כמו גורילה גלאס

 • תומר

  באמת מצער, הוא יבוא עם זכוכית מחוזקת שחלשה הרבה יותר.

  מקור : http://www.engadget.com/2011/10/27/samsung-galaxy

 • אופיר

  חחחחח באייפון אין גורילה גלאס, אם היה המסך לא היה נשבר ממכה הכי חלשה…

  בגלקסי S2 כן יש, ואז מה שאין בנקסוס את זה, אני בטוח שהם לא ירדו מהרמה, אולי הם שמו משהו יותר טוב…

 • דביר

  לדיזייר אס היפה שלי יש גורילה גלאס

  לכן אני לא משתמש במגן מסך

  מרוצה ממנה מאוד, עמידה (הטלון כבר הספיק ליפול כמה פעמים, לא נשרטת ולא משפיעה על איכות המגע.

  אם סמסונג לא השתמשו בזכוכיות ממוגנת כלל – זו בעיה. אם הם השתמשו בזכויות ממוגנת של חברה אחרת, גם טוב.

 • מישל

  הם משתמשים בזכוכית חזקה במיוחד בשם DragonTrail מחברה בשם Asahi. זה לא נופל בשום צורה מGorilla Glass.

 • עס

  באייפון 4 יש גורילה גלאס ?

  אתם בטוחים ?

  כי באתר של קורנינג לא מצוין שלאייפון 4 יש גורילה גלאס …

  • לא בטוחים, יש מעט חוסר וודאות לגבי העניין אך כפי הנראה אפל משתמשת בזכוכית שונה. תוקן.

 • חיים

  חבל…