משמעות המילה הגרמנית Zeitgeist היא "רוח הזמן", וזהו גם כינויו של הדו"ח השנתי של ענקית החיפוש גוגל (Google). הדו"ח פורסם השבוע ומסכם את החיפושים הפופולריים ביותר שבוצעו באמצעות מנוע החיפוש המצליח. לצד תחומים רבים ומגוונים אותם גוגל מדרגת, בולטים גם הסמארטפונים שחיפשנו הכי הרבה בשנת 2013 המסתיימת. בראש הרשימות עומד, לא אחר מהאייפון 5S, מכשיר הדגל של אפל (Apple) שהושק השנה.

בקטגוריית האלקטרוניקה המסחרית הגלובלית מוצבים, בחמישייה הפותחת, שני מכשירי אנדרואיד (Android) לצד האייפון 5S: במקום השני בכמות החיפושים מדורג הגלקסי S4 של סמסונג (Samsung Galaxy S4), ובמקום החמישי מדורג הנקסוס 5 שיוצר בשיתוף פעולה של גוגל עם היצרנית LG. במקומות השלישי והרביעי מככבות 2 קונסולות משחקים אחריהן, מסתבר, חיפשו גולשים רבים בגוגל: PlayStation 4 של סוני, ו-Xbox One של מייקרוסופט, בהתאמה.

אל החמישייה הפותחת מתווסף במקום השישי ה-HTC One, אחריו, במקום השביעי, ה-iPad Air והסמסונג גלקסי נוט 3 קיבל רק את המקום התשיעי.

ומה קורה ברשימה הישראלית? בקטגוריית המובייל ניתן למצוא קשר חזק לרשימה העולמית הבוחנת את קטגוריית האלקטרוניקה המסחרית, כאשר אצלנו ניתן למצוא במקום הראשון אתה-iPhone 5S, במקום השני עומד הגלקסי S4, אחריו, במקומות השלישי, רביעי וחמישי, ניתן למצוא את הנקסוס 5, נקסוס 4 ואייפון 5c, בהתאמה.

הנתונים מופיעים באמצעות שירות Google Trends שלא מסתפק רק בדירוג פופולריות החיפושים. בלחיצה על כל מכשיר ומכשיר ברשימת החיפושים הפופולריים מופיע גם גרף המתאר את מידת התעניינות הגולשים בו לאורך השנה. על הגרף גם מצויינות ידיעות חדשותיות חשובות שפורסמו ברשת האינטרנט בתקופת זו. עוד ניתן לנתח באמצעות השירות מהיכן מגיעים החיפושים בעולם ובאלו מילות מפתח השתמשו הכי הרבה.

לצד קטגוריות העוסקות בנושאי אלקטרוניקה ומובייל ניתן למצוא גם מסעדות, מפלגות, כוכבי ריאלטי, ובכלל – את עשרת החיפושים המובילים מבחינה עולמית ואף מבחינה מקומית.

ומה הכי מעניין את גולשי TGspot? ענו על הסקר שלנו (וגם תוכלו לזכות בפרס) שאותו נפרסם ב-31 לדצמבר.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.