אחד היתרונות ברכישה של מכשיר נקסוס (Nexus) נעוצה בעובדה שגוגל (Google) מספקת את העדכונים בעצמה והיא גם מפיצה אותם במהירות בהשוואה למכשירים אחרים. עד היום כלל האצבע היה שמכשירי הנקסוס ימשיכו לקבל עדכונים לתקופה של שנתיים, אולם עד כה המידע הזה לא היה זמין ומצויין באופן מדוייק.

השבוע, גוגל עדכנה את אתר התמיכה למכשירי הנקסוס וכעת ניתן למצוא בו את המועד בו דגמים שונים יפסיקו לקבל עדכוני תוכנה גדולים. על-פי האתר, גוגל תספק עדכוני גרסה של אנדרואיד לתקופה של שנתיים מיום יציאת המכשיר, אך עדכוני אבטחה ימשיכו להגיע אל המכשיר למשך תקופה של 3 שנים או 18 חודשים מהמועד שבו הופסקה מכירת הדגם בחנות ה-Google Play המקוונת, המאוחר מבניהם. המכשירים הראשונים שהתמיכה בהם תופסק הם מכשירי ה-Nexus 6 ו-9 שהושקו ב-2014, אלו יפסיקו לקבל עדכוני תוכנה גדולים החל מאוקטובר 2016 ואילו מכשירי ה-Nexus 6P ו-5X שהושקו אשתקד יפסיקו לקבל עדכונים בספטמבר 2017.

למרות שהיינו מעדיפים שגוגל תמשיך לתמוך במכשירים לזמן ארוך יותר, מדובר בהחלט ביוזמה מבורכת המגבירה את השקיפות בנוגע לזמן התמיכה במכשיר. אנו מקווים כי גם יצרניות חומרה אחרות ינהגו כמו גוגל ויציינו את מועד הפסקת התמיכה במכשירים השונים שלהן.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.