"גוגל דרייב", שירות אחסון הקבצים של גוגל, סיפק השבוע עדכון גרסה לאלו המשתמשים בו באמצעות אפליקציה לאנדרואיד. במרכז השיפורים עומדת יכולת חדשה המאפשרת לייצר קבצי PDF באמצעות מצלמת המכשיר, כאילו אתם נושאים בכיסכם סורק מסמכים משוכלל. התוכן המופיע במסמכים הסרוקים מזוהה כטקסט באמצעות התוכנה, כך שניתן לחפש אחר מילות מפתח בודדות המופיעות בו.

כשבדקנו את יכולות האפליקציה נוכחנו לגלות כי היא אכן מצליחה לזהות בצורה אוטומטית את הטקסט מתוך כל שטח הדף. ניתן לייצר בה קבצי PDF  בני יותר מעמוד אחד, אך מנוע ה – OCR, זה היודע להמיר את התמונה לטקסט ולחפש בתוכו, עבד במהלך הניסיון שלנו רק בשפה האנגלית, וסביר להניח כי הוא לא ידע להתמודד בעתיד הקרוב עם שפת הקודש.

לצד יכולות הסריקה, מבצעת גוגל מתיחת פנים לממשק הוויזואלי של האפליקציה. באמצעות החלקת האצבע מקובץ לקובץ זכינו לקבל תצוגה מקדימה של הקבצים וכן מספר פרטים עליהם. בנוסף, ניתן להוריד כל קובץ כעותק מקומי עבור האנדרואיד שלכם.

יכולות עריכת הטקסטים שופרו גם כן, אם כי בצורה מינורית. כעת נוספה לאפליקציה היכולת לבחור באיזה גופן לכתוב (מבחר הגופנים חל על האנגלית בלבד), באיזה צבע וכן האופציה ליישר את הטקסט לימין, שמאל, למרכז ולשני הצדדים. פונקציית הדפסה מרחוק, באמצעות שירות Cloud Print Ready של גוגל, הוטמעה גם כן באפליקציה.

"גוגל דרייב" הוא שירות אחסון קבצים על גבי שרת מרוחק של גוגל. באמצעות השירות ניתן לאחסן קבצים מכל סוג עד נפח אחסון של 5GB  ללא תוספת תשלום. בנוסף מאפשר השירות צפייה ועריכה בסיסית למרבית סוגי הקבצים שמייצרת חבילת התוכנות "אופיס". לאחרונה הכריזה גוגל כי תרחיב את נפח האחסון הניתן ללא תשלום.

להורדת האפליקציה למכשיר האנדרואיד.