וודאי אתם זוכרים כי בעת אירוע ה-WWDC של אפל (Apple) שנערך בתחילת החודש, ניצל טים קוק את הבמה לרדת על גוגל ומערכת האנדרואיד. קוק ציין כי רק 9% משתמשים במערכת האנדרואיד מריצים כיום את גרסת KitKat, זאת לעומת 89% ממשתמשי אפל אשר עדכנו ל-iOS 7.

כתגובה לכך, באירוע Google I/O 2014 שנערך השבוע, ציין סונד פיצ’אי כי חווית האנדרואיד כבר לא מגיעה מעדכוני מערכת ההפעלה. במקום זאת היא מגיעה מעדכונים של אפליקציות ושירות ה-Google Play Servicese אשר כיום, 93% ממשתמשי אנדרואיד מריצים את הגרסה האחרונה. פיצ'אי ציין כי החוזקה של המערכת מגיע מגרסת ה-Framwork האחרונה שלה, וכי הפיצ'רים אותם גוגל מעדכנת מגיעים משירותי ה-Google Play Services המתעדכנים כל 6 שבועות.

כיום, גוגל מפיצה את עדכונים השונים של האפליקציות ושירותי ה-Play ישירות דרך חנות האפליקציות ומבצעת עדכונים אוטומטיים למשתמשים, כך שבכל הקשור לחווית האנדרואיד אין הדברים שונים מביצוע עדכון של מערכת. כן יש לציין כי עדכוני המערכת מגיעים גם כדי לתקן באגים שונים הקיימים בליבת המערכת וכן לסגור פירצות אבטחה ולהוסיף חידושים נוספים. פיצ'אי מציין בהקשר הזה כי בזכות כך גוגל מאפשרת לבצע עדכוני מערכת הפעלה תכופים יותר מאשר כל מערכת אחרת.

אבל לא רק גוגל נוקטת בשיטה זו. גם HTC, מוטורולה, סמסונג ואחרות כבר מפרידות בין אפליקציות לעדכוני ליבה, כך שהן מסוגלות להפיץ עדכונים תכופים יותר של ממשק המערכת, האפליקציות השונות ועוד ובכך להביא את חווית השימוש המלאה מבלי שהמשתמש ייאלץ להמתין לעדכון שלעיתים מתעכב זמן רב.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • לאמיר

  על מה אתה מדבר?
  רוב מוחלט של משתמשי באייפון מרוצים מעל בראש ואומרים בפה מלא שיחליפו רק לאייפון חדש בעוד משתמשי אנדרואיד ברובם ממש לא מרוצים (ממכשירים שאינם מכשירי הדגל) ושמעניקים להם חוויה מתסכלת..

 • Nachum37

  הכשל הלוגי במשפט הוא שאין חיה כזאת "חוויית אנדרואיד". גם משתמשים עם מכשירי הדגל האחרונים מוצאים עצמם מתוסכלים עם ‏Touch Wiz‏ פסיכי.
  אולי משתמשי הנקסוס 5 מקבלים חוויית אנדרואיד איכותית, מה שאי אפשר לומר בכל מקרה על מכשירים ישנים, ובטח לא מול החווייה של משתמשי ‏iPhone 4‎‏.

  • אמיר

   הכשל הלוגי הוא שאנשים מדקלמים את המשפט השטותי שיש חווית שימוש באייפון.
   מכשיר מוגבל מבחינת יכולות, מסך פצפון, סוללה עלובה , חסום להרבה אפשרויות שקיימות באנדרואיד.
   אין פלא שאפל בחרה להעתיק הרבה מיכולות האנדרואיד שקיימות שנים למערכת ההפעלה שלהם – ios 7,8.
   אולי עכשיו יוכלו משתמשי האייפון לעבוד עם מכשיר פחות מוגבל. סוף סוף תעריכו איך מכשיר אמור לעבוד.
   בגלל "חווית" האייפון מלא משתמשים שאני מכיר עברו לאנדרואיד ( מאייפון ) ולא מסתכלים אחורה.

   • Nachum37

    הכשל בדבריך הוא שהתיימרת לענות על תגובה שכלל לא הבנת מה כתוב בה.
    ענית כמו ילד טרול שחושב שאם יש לו מכשיר אנדרואיד אזי צריך לשמור נפשית על הידיעה שזה המכשיר הטוב ביותר ואין בלתו, אחרת לא תוכל להרדם בלילה.
    בנוסף לכך, תוכן הדברים שענית הוא שטויות מגובבות על שטויות. אני בספק אם הבנת מה שכתבת. נראה שאתה מנסה לשכנע את עצמך.

    בכלל לא התכוונתי לדבר על חווית שימוש באייפון מול אנדרואיד. התכוונתי שבתוך אנדרואיד גופא קשה למצוא את החוויה עליה גוגל מדברת, שקיימת בעיקר בנקסוס, ובתוך אנדרואיד גופא אין שום בסיס לומר שחוויית האנדרואיד לה זוכים משתמשי נקסוס 5 היא החויייה לה זוכים משתמשי גלקסי מיני.
    לעומת זאת במוצרי ‏iOS‏, בכל המכשירים הזוכים לעדכון מע' ההפעלה לאותה הגרסה, חוץ מהיכולות הטכניות השונות ממכשיר למשנהו כולם מקבלים את אותה חוויית ‏iOS‏! אמנם לא אותה חויית אייפון, כנ"ל, אבל להשוות את זה לעדכוני גוגל זה בדיחה.

    גילוי נאות: אין לי קשר לגוגל / אפל, אין ברשותי מכשיר אנדרואיד / ‏iOS‏.

 • סתם אחד

  לאבי..

  כלום.. אתה יכול לטעון את זה על כל המכשירים בכל הגרסאות של כל הפלטפורמות. הפונקציונליות הבסיסית לא משתנה אבל חווית השימוש היא שמיים וארץ.
  אין מה להשוות החווית השימוש בין 2.3 ל 4.4 מבחינת ביצועים וחוויה. לא טענתי שאי אפשר לעשות משהו.. לעשות השוואה של מערכת בת 3 (מתוך סה״כ 5 עדכונים גדולים) למערכת חדשה ולטעון שהן זהות מבחינת יכולות (מתחת למכסה המנוע) הוא שטות מוחלטת! שמזלזלת במשתמש וגם גוגל יודעת זאת!

  • ניר

   רוב המשתמשים לא יודעים איזו גרסת אנדרואיד יש להם ומה יכולותיה.
   סה"כ רוב שינויי האנדרואיד נעשו מתחת למכסה המנוע, כך שמשתמש פשוט לא יבחין בכך.
   עדיין עדיף להיות על גרסה מעודכנת למרות שמבחינת יכולות אין כמעט חידוש.

 • סתם אחד

  הגיג!!

  בגוגל יכולים לטעון שבגרסאות החדשות החוויה היא כמעט זהה (עיניין של טעם אישי) אבל השוות את 2.3 ל 4.4 או ל iOS 7?! בלבול בי*** רציני..
  זה מצתרף לאמירה האומללה שאנדרואיד בטוחה יותר מ iOS ושוב מראה עד כמה גוגל מזלזלת באינטליגנציה של הלקוחות שלה

  • דני

   כל מה שאפל הוסיפה ושידרגה בגרסאות ה-7,8 היו קיימים כבר בגרסאות אנדרואיד ישנות.

  • אבי

   לסתם אחד,
   מה אתה יכול לעשות היום מבחינת פונקציונליות באנדרואיד 4.4 שלא יכולת באנדרואיד 4.2.3?
   אל תדבר איתי על Google now שלא עובד כרגע בעברית ללא תחמונים או על ווידג'טים במסך הנעילה ( שגם כבר אז היו מסכי נעילה אחרים).
   רוב השינויים בפונקציונליות האנדרואיד היא מתחת למכסה המנוע.
   בכל אופן האנדרואיד לפני כמה שנים היה גמיש יותר ופונקציונלי מה-IOS היום.

 • אריק

  במילה אחת – שטויות.

 • להלה

  על מה הוא מדבר לעזאזל?..
  "חווית אנדרואיד מלאה" ? בחיים לא שמעתי על הדברים שהוא מדבר עליהם

 • האמת

  גוגל יודעת שהיא לא מצליחה לשלוט במערכת שלה כבר אז היא נותנת לעובדים שלה להגיד כאלה דברים. גם אריק שמידט יודע שההודי שהוא נתן לו את הטקסט גם לא מאמין בשטויות האלה.

 • פיפוש

  אוי נו באמת, בולשיט מארץ הבולשיטים.

 • אבי

  אנדרואיד גם בגרסה 2.3 ומטה כלל יותר פיצ'רים ויכולות מה IOS עכשיו.

 • S3

  רק שבאנדרואיד שכחו גודל לספר, שהחוויה נוראית.
  עכשיו ירד לי העדכון לs4 mini, קיטקט 4.4.2.
  המכשיר כבד הזיכרון בקושי יורד מ40% ניצולת. לא נעים לאחוז בו בשל פליטת החום, אוי אוי סמסונג. והסוללה מעכשיו כנראה תרד לאצילות גרוע יותר.

  • תקנה גלקסי S5 ,המיני הוא איטי רצח -מעבד גרוע …!

   מה אתה קונה את המיני -המעבד שלו גרוע ,ברור שהוא איטי !!
   תקנה את ה S5 או ה One m8 או נקסוס 5 ותראה איזה מהירות
   ועוד עם העידכון החדש (אנדרואיד L) המהירות עוד יותר גבוהה מ 4.4 !
   קונה מכשיר גרוע ומתבכיין -מה זה ?!
   רוצה מהירות טובה -קנה מכשיר דגל עם מפרט עוצמתי ומעבד ברמה גבוהה ו RAM גבוהה !

   • אריק

    עוד הפעם?!
    האיש קנה כבר את המכשיר הזה, שהוא לא רע בכלל אגב.
    אתה מודע לתקציב שלו שאתה כותב כאלו שטויות?

    • S?

     העניין הוא העדכונים של גוגל, מקבלים עדכון ומכשיר מתחיל להיחנק, אצלי זה ה cpu, אצל אחר זיכרון, זה קורה לרוב המכשירים, בכל בית יש בערך 4 מכשירים ברמות שונות וכולנו מבואסים. קיטקט היה אמור לשדרג את המכשיר ואפילו להטיב עם דגמים חלשים, אז הלו מה קשור הדגם. בכל העולם צריך להתעורר בעניין. החברות מרווחות פה מיליארדים ולא סתם הם שמחים שהעדכון יוצא עקום

  • הגכידאיקרעאחגח

   כל הרעיון באנדרואיד שאתה יכול לבחור בין לקנות מכשיר טוב ויקר לבין מכשיר גרוע וזול. קנית טלפון זול אז אל תצפה לביצועי פרימיום…

   • אריק

    הוא ממש לא זול.

 • T.Y

  בנוסף הגוגל פליי סרוויסס הם פגיעה אנושה במכשירים ישנים עם מעט זיכרון.. כשהיה לי גלקסי Ace עד לא מזמן הם היו סבל כי הם תפסו המון זיכרון יחסית לזיכרון האפסי שהיה בace ושום אפליקציה של גוגל כמעט לא עבדה בגללם ונאלצתי למחוק אפליקציות אחרות.

  • T.Y

   *בלעדיהם לא בגללם

 • יוסי

  חח מאלו השטויות הלו?? הגוגל סרוויס הם לא משנים כלום ובטח בטח שלא משנים על חווית השימוש המקסימלית.. הרי זה ברור כי רק הגרסא האחרונה ברמת מעידה על חווית המערכת הפעלה בצורה הכי טובה בקיצור שטויות ואפל בקטע הזה מנצחת לגמרי….

 • יוסי כהן

  כן אבל לא משנה מה הם יעשו אנדרואיד 2.3 לא יגלול כמו 4.4 ולא יראה נורמאלי.
  האפליקציות החדשות נראות כמו נטע זר באנדרואידים ישנים.