גוגל (Google) השיקה מקלדת וירטואלית למכשירי ה-iOS המכונה Gboard עם גישה מהירה למנוע החיפוש שלה וכמה תוספות שגם משתמשי אנדרואיד יכולים בהחלט לקנא.

השמועות בחודש מרץ האחרות התבררו נכונות וכי ענקית החיפוש הביאה את המקלדת המוכרת שלה הקיימת מזה שנים במערכת האנדרואיד גם למשתמשי אפל עם האפשרויות הסטנדרטיות למדי כמו הקלדת בהחלקה (סוויפ), חיזוי מילים באופן אוטומטי ועוד, כך שעל פניו לא נראה שינוי גדול במיוחד וגוגל בעיקר יישרה קו עם המקלדות האחרות.

גוגל בדלת האחורית

אולם ההבדל הוא בכפתור חדש שנוסף המוצג עם הלוגו של גוגל, אשר באמצעותו, ניתן לבצע חיפוש מהיר כמו חיפוש תמונות מונפשות (GIF), כתובות ונקודות עניין, אמוג’י ולמעשה כל דבר שאפשר למצוא דרך גוגל. מהתוצאות המוצגות בתוך חלונית המקלדת ניתן להעתיק את הנדרש ישירות לשיחה, מה שמייעל את אופן השימוש וחוסך את הצורך להיכנס לגוגל בנפרד.

בזכות אפשרויות החיפוש הבנויות בתוך המקלדת, מנוע החיפוש של גוגל זמין בכל מקום ובכל אפליקציה כמו SMS ודואר אלקטרוני ובכך גוגל גורמת למשתמשי iOS לבצע חיפושים בגוגל ובעקבות כך להשתמש בשירותיה. למעשה, מקלדת Gboard משתמשת באותו רעיון של Now on tap המאפשר לבצע חיפוש מהיר מכל מקום במערכת האנדרואיד (גרסה 6.0 ומעלה).

ומה לגבי משתמשי האנדרואיד? גוגל עובדת על להביא יכולות אלה למקלדת שלה בהמשך, בינתיים אפשר רק לקנא.

להורדה ל-iOS. כרגע זמינה רק בחנות האמריקאית.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • odme10

  אני לא מצליח להוריד את האפליקציה

 • Liron

  זה שימושי מאוד לדעתי.
  שמתי לב שגוגל מתחילה לחסוך למשתמשים מעבר בין אפליקציות, קודם עם Google Translate באנדרואיד, וכעת זה ב-iOS, אם כי תהרגו אותי – לא מבין למה זה קודם ב-iOS ולא בבית שלה באנדרואיד, אבל שיהיה.

  • מאור

   כי לאפל קל יותר לשלב אפליקציה מאשר לאנדרואיד, יש חנות אחת מסודרת וכולם כמעט עם אותה גירסה לכן יש פחות באגים ופחות שינויים שנדרש לעשות למערכות שונות

   • Liron

    זו לא סיבה מספיק טובה, האינטרס שלהם הוא לקדם את מערכת ההפעלה שלהם ולא של המתחרים, ועצם זה שהמתחרים מקבלים פיצ'רים לפני מערכת ההפעלה שלהם, איזו מן צורה יש לזה?
    שישקיעו יותר זמן ויפתחו קודם כל לאנדרואיד, אף אחד לא איים עליהם עם אקדח לרכה להוציא את הפיצ'ר הזה דווקא היום, בשעה הזו, בשנייה הזו, אין פה דד ליין.

    • מאור

     כנראה שהסיבה הזאת מספיק טובה כי הרבה מאוד אפליקציות ופיצרים יוצאים קודם כל לאפל ורק אז לאנדרואיד, אולי מתוך עצלנות של מפתחים ואולי מסיבות אחרות של אני ולא אתה נדע

    • מאור

     ואגב האינטרס של גוגל זה דווקא לא מערכת ההפעלה שלהם אלא מנוע החיפוש ושירות הפרסומות שלהם, בשורה התחתונה זה מה שמביא להם את שורה הרווח הגדולה ביותר ועם כל הכבוד לאנדרואיד הם ימשיכו להשקיע בזה קודם

 • RuR

  גימיק. אין שום דבר לקנא.