נוזקה באנדרואיד

בעת ביצוע הורדה של יישום מחנות היישומים לאנדרואיד, 'גוגל פליי', גוגל מעבירה אל המפתחים פרטים אישיים של רוכש היישום. האם מדובר במחדל אבטחה, טעות תמימה או שמא תכונה הגיונית?

הארנק של גוגל ואני

גוגל רוצה את כל המידע שלכם.

מפתח אוסטרלי בשם דן נולאן (Dan Nolan) חלק עם קוראי הבלוג שלו טענה שהוא מכנה "מחדל פרטיות בחנות הגוגל פליי" – בפרסום הוא מציין כי הופתע לגלות באזור המפתחים פרטים אודות המשתמשים שהורידו את היישום שלו, ביניהם ניתן למצוא שם מלא, כתובת דואר-אלקטורני וגם כתובת מגורים. לטענתו של נולן המידע יכול לשמש מפתחים באופן זדוני על-ידי כך שיוכלו לאתר משתמשים אשר השאירו ביקורת שלילית אודות היישום שלהם.

על-פניו, נראה כי הבעיה נעוצה בשימוש ב'גוגל וולט' (Google Wallet), יישום הארנק של גוגל המהווה את פלטפורמת התשלומים המקוונת של החברה. מדובר בפלטפורמה שנועדה לאפשר תשלום לא רק עבור הורדה של יישומים מהחנות המקוונת של גוגל, אלא גם ביצוע תשלומים באינטרנט ומחוצה לו, ואף להתחרות בפלטפורמות תשלומים אחרות כמו 'פייפאל' (PayPal). בעת ביצוע רכישה, מעבירה גוגל אל החנות את פרטי הלקוח שיש בידיה כדי לאפשר, במידת הצורך, משלוח של מוצר או חשבונית לכתובת המען.

על-פי נולאן יש כאן בעייתיות – לא ברור מדוע החברה שולחת מידע כמו כתובת מען בעת רכישה של מוצר 'וירטואלי' לחלוטין כמו יישום. בנוסף, החברה לא מודיעה בעת ביצוע הרכישה למשתמש כי מידע זה יועבר הלאה ולא מאפשרת לבטל את האפשרות לשליחת הפרטים האיישים. על-פי נולן מדובר על לא פחות מ"מחדל פרטיות משמעותי ביותר".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.