אם עד היום הייתם משתמשים בשירות הגוגל דרייב (Google Drive) גם כשירות אחסון בענן, וגם לעריכה ויצירת קבצי אופיס, כדאי שתכירו את החידוש הבא מבית גוגל: החברה השיקה שתי אפליקציות עצמאיות המיועדות לעריכה ויצירה של מסמכים וגליונות אלקטרוניים. האפליקציות יסונכרנו עם שירות האחסון לצורך שמירת הקבצים, אך ניתן גם לייצר קבצים באמצעותן באופן לא מקוון. שתי האפליקציות, אחת למסמכים ואחת לגליונות אלקטרוניים, זמינות כבר לאנדרואיד ול-iOS ובקרוב צפויה להצטרף אליהן אפליקציה שלישית ליצירת ועריכת מצגות.

למרות שגוגל משיקה שלוש אפליקציות, לא מדובר בשינוי משמעותי, שכן מרבית השירותים היו כבר זמינים באפליקציה אחת – אפליקציית ה-Drive. אחת התכונות החדשות מאפשרת, כאמור, יצירת מסמכים גם כאשר הסמארטפון או הטאבלט לא מחוברים לאינטרנט. "עכשיו, אם עולה לך רעיון מבריק לכתוב את רב המכר הבא בזמן שיטוט ביערות הגשם של האמזונס (או משהו סביר יותר, כמו בעת ההמראה טיסה) … אין בעיה. אתה יכול לרשום את הרעיון ביישום Docs בטלפון שלך, גם כשאתה במצב לא מקוון", נכתב בבלוג הרשמי של Google Drive.

אין ספק כי שירות האחסון בענן של גוגל הפך לשימושי במיוחד בקרב משתמשים רבים. אך לפני שניתן היה לאחסן בו כמעט את כל סוגי הקבצים, נקרא השירות Google Docs והיה ניתן לאחסן בו מספר מוגבל של קבצים הדומים לאלו שניתן להפיק באמצעות תוכנת האופיס של מייקרוסופט (Microsoft Office). כעת נדמה שגוגל מנסה לחזור לתקופה ההיא ולהעצים את ייעודה של כל אפליקציה בנפרד וגם להוות תחרות ישירה לגרסת ה-Office הרשמית של מיקרוסופט לאייפד. לגוגל יהיה קל יותר גם לשחרר עדכונים נקודתיים לכל אפליקציה, דבר שהיה מעט מסורבל עם כל כך הרבה תכונות שהיו קיימות באפליקציית ה-Drive.

אם תכנסו לאפליקציית ה-Drive ותרצו ליצור קובץ חדש, תופיע לכם בעוד כמה ימים, הודעה הקוראת להתקנה ושימוש באפליקציות הייעודיות לכך. מלבד אפליקציה המיועדת לעריכת מסמכים (Docs)  ומלבד זו המיועדת לגליונות אלקטרוניים (Sheets), תשיק החברה בקרוב גם אפליקציה המיועדת ליצירה ועריכת מצגות (Slides). ועדיין ניתן להשתמש באפליקציית ה-Drive בכדי להציג ולארגן את כל המסמכים, גיליונות אלקטרוניים, מצגות, תמונות ועוד.

להורדת Docs לאנדרואיד | להורדת Docs ל-iOS
להורדת Sheets לאנדרואיד | להורדת Sheets ל-iOS

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.