גוגל הכריזה על שורה של שיפורים למוצר הדגל שלה המתחרה בחבילת ה-Office של מיקרוסופט, ה-Google Docs, עם חנות תוספים ייעודית.

החנות נגישה ישירות מתוך תפריט המסמך וכוללת כיום מעל 50 תוספים שונים כשעוד יגיעו בהמשך. לדברי גוגל, הרעיון הוא לאפשר למשתמשים לעשות יותר עם המסמכים שלהם ויכולות שכיום לא זמינות דרך מוצרי גוגל. כך אחד התוספים הנקרא Avery Lable Merge מאפשר למשוך נתונים ממסמך Spreadsheet (אקסל) לתוך מסמך כתיבה (וורד), תוסף אחר Mailchimp המאפשר לשלוח הודעות דואר מותאמות לרשימת תפוצה, Letter Feed עוקב אחר שינויים במסמך ומבקש אישור ממשתמשים אחרים, ו-Uberconference שיאפשר לבצע שיחות ועידה בתוך המסמך.

add-ons menu Docs

כל התוספים הללו זמינים כבר עכשיו דרך חנות התוספים של Google Docs ברשת כאשר בחברה מבטיחים תוספים רבים בהמשך ומציינת כי כל תוסף נבדק לפני שחרורו להורדה. בצעד זה גוגל מקווה להפוך את ה-Docs לפלטפורמה חדשה ומקצועית יותר והיא לקרוץ לעולם ה-Enterprise ומוסיפה שירותים חדשים המתחרים בעיקר בעולמה של מיקרוסופט שרוב שרותיה מתבצעים על המחשב האישי לעומת היתרונות (והחסרונות) של שירותי הענן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.