תקנה חדשה של ארגון בתי הקולנוע בארה”ב (MPAA) ו-Motion Pictures קובע כי מעתה לא ניתן להכניס יותר לקולנוע את משקפי גוגל, ה-Google Glass. הסיבה? היכולת של המשקפיים לבצע צילום וידאו עלולות להוות דרך נוספת לצלם וידאו בסתר והעלאתו לרשת בצורה קלה ופשוטה.

“כחלק מהמאמצים המתמשכים שלנו להבטיח כי לא נעשה שימוש במכשירי הקלטה בבתי הקולנוע, קבענו כי את כל הטלפונים יש להשתיק ושאר מכשירי ההקלטה, כולל מוצרים לבישים, חייבים להיות כבויים ומונחים בצד בזמן ההקרנה”. נאמר בהודעה.

המדיניות אמנם לא חדשה, אך עד כה רשות הקולנוע בארה”ב לא דיברה על מוצרים לבישים, אולם ככל שהם הפכו ליותר פופולריים יש צורך בהדגשת האיסור, לכן מעתה כל מוצר לביש, בין אם מדובר במשקפי גוגל או מוצרים אחרים העתידיים לבוא בעלי יכול הקלטה, לא יורשו לשימוש בעת ההקרנה. בעל המכשיר יידרש לכבות את המכשיר ולהשאיר אותו לשמירה מחוץ לאולם.

משקפיים או לא, נראה כי תחום המוצרים הלבישים גורם לחשש מוגבר מפני פיראטיות, גם אם זה לא הפתרון הפשוט ביותר לצלם איתם סרטון באורך מלא, אבל בעתיד זה רק ישתפר כך שוודאי הפיראטיים ינסו לנצל זאת לרעה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.