כחלק ממגמה בה תחום המציאות המדומה תופס חלק נרחב בשוק, גוגל (Google) משיקה את ה-Google Earth VR לטיול בעולם ב-360 מעלות.

Google Earth VR מאפשר לצאת לסיור וירטואלי ברחבי העולם מבלי הצורך לצאת מהבית. כרגע השירות זמין עבור משקפי המציאות המדומה HTC Vive VR, אך גוגל מסרה כי היא פועלת על מנת להרחיב אותו לפלטפורמות נוספות.

על מנת לצאת לסיור וירטואלי, כל שיש לעשות הוא לחבוש את המשקפיים ומיד יופיע כדור הארץ במלואו. מכאן ואילך השימוש זהה ל-Google Earth, כך שניתן במחווה פשוטה באמצעות בקרי השליטה של Vive, להתקרב לאזור מסוים ובאותה דרך גם להתרחק. כך גוגל מאפשרת לסייר ברחבי הערים השונות, לצפות בין היעדים השונים ממעוף הציפור ועוד.

זוהי אינה הפעם הראשונה בה גוגל מנסה לשנות את הדרך בה אנו צופים ב-Google Earth מהמסך המוכר. בשנת 2013 הציגה את Leap Motion שהיה בקר זעיר ואפשר ניווט ברחבי העולם בעזרת כף היד בלבד. דוגמה נוספת היא משנה שעברה כאשר גוגל השיקה שירות לניווט ברחובות בעזרת Street View ב-360 מעלות על ידי משקפי התלת מימד Google Cardboard.

Google Earth הוא שירות ותיק של גוגל אשר הושק לציבור ב-2005, ומאפשר גישה לתצלומי לווין בכל רחבי העולם. בשנים האחרונות, גוגל פעלה במטרה לשפר את השירות, והוסיפה לו תצוגת תלת מימד וגישה מלאה לרחובות. השירות מאפשר גישה לכל מקום בעולם: החל מהגרנד קניון (Grand Canyon) באריזונה ועד לגנים הבהאיים בחיפה. השירות זמין גם למחשב, לאנדרואיד (Android) וגם ל-iOS.