דבר שתמיד נראה תמוה בממלכת תמנון האינטרנט, גוגל, היא ההפרדה בין הדפדפן כרום, לאפליקציית הדפדפן אשר קיימת במכשירי האנדרואיד אשר זכתה לשם "דפדפן" אך מעולם לא כרום. אפילו באפל השכילו למתג את הגרסה הניידת של הדפדפן במכשירי ה-iOS, כ"ספארי" וזאת על-מנת להדגיש כי מעתה אתרי אינטרנט על גבי מכשיר הסמארטפון לא יהיו עוד גירסאת Wap חיוורת ו"נכה", אלא אתרי אינטרנט מלאים אשר נראים בדיוק כפי שהיו נראים על-גבי המסך הגודל. לימים התסבוכת הזאת התרחבה ועם עלייתן של אפליקציות הרשת ו-HTML 5, בגוגל מתכננים להפוך את הדפדפן לסביבת הפעלה "רזה" ולראיה מערכת-ההפעלה Chrome OS ופילוסופיית ה"חיים בענן".

אך נראה כי בגוגל מתכננים איחוד גרסאות וכי הדפדפן כרום עתיד להגיע גם אל מכשיר האנדרואיד הקרוב אליכם, כך סבורות הערכות לאחר שבדף יומן הגרסאות של Chromium, פרויקט הקוד הפתוח של הדפדפן כרום, ניתן למצוא קריאה 8008026 אשר נסגרה (מה שאומר שהטיפול בה הסתיים) ודנה בנושא ההתאמות הדרושות על-מנת לעבוד בסביבה של אנדרואיד.

מעניין לראות האם תהיה מדובר באפליקציה להורדה דרך המרקט בתור דפדפן נוסף כמו אופרה, דולפין או פיירפוקס, או שמא גוגל מתכננת כי הדפדפן כרום יחליף את הדפדפן אשר היה קיים עד-כה במכשירי האנדרואיד השונים. עוד יותר מעניין יהיה לדעת אם הדפדפן יהיה מסוגל להריץ אפליקציות רשת אשר נכתבו לסביבת כרום, דבר שלדעתנו עשוי ליצור בלבול לא קטן שכן יהיה מדובר ב"אפליקציה בתוך אפליקציה".

קרא עוד:  גוגל ליצרניות: אפשרו למשתמשים לעקוב ולהגביל את זמן השימוש בטלפון

כנראה שנאלץ להמתין עד ה-11 באוקטובר, מועד ההכרזה שעל-פי השמועות בו תוצג Ice Cream Sandwich, הגרסה הבאה של מערכת אנדרואיד ומכשיר הדגל הידוע בשם הקוד Nexus Prime. מי-יודע אולי בגוגל מתכננים להפתיע אותנו עם הכרזה נוספת. (מקור)