לאחר זמן רב של אי ודאות סביב הנושא, בגוגל (Google) החליטו להחזיר עטרה לישנה: באנדרואיד לוליפופ (Android Lollipop) תוחזר אחת האפשרויות הכי מבוקשות – היכולת של האפליקציות לאחסן מידע בכרטיס ה-microSD.

למעשה, כבר ב-KitKat גוגל החלה להחזיר חלק מהפונקציות הישנות המאפשרות לכל אפליקציה לכתוב מידע על כרטיס microSD. ניתן היה להעביר את רוב רכיבי האפליקציה, ובכך לחסוך מקום בזיכרון הפנימי של המכשיר. גוגל הודתה שהצעדים שנעשו ב-KitKat לא מספקים, ובאנדרואיד 5.0 היא החלה לפרסם מספר API-ים שיעזרו למפתחים לגשת בקלות לאחסון ה-microSD המצוי במכשיר.

לאחר שתינתן ההרשאה בעת הורדת האפליקציה, הכל יחזור להיות כפי שהיה. אפליקציות יוכלו לאחסן ולרשום מידע על כרטיס ה-microSD בקלות רבה יותר, ולמשתמש תוחזר האופציה להעביר את כל האפליקציה אל ה-microSD, כשאפשרות זו שימושית במיוחד במשחקים בעלי גרפיקה גבוהה ונפח גדול שתופסים מקום רב וחשוב בנפח הפנימי של המכשיר. בנוסף, בגרסה החדשה תינתן הרשאת כתיבה לאפליקציות רק לתיקייה שלהם בכרטיס, כך שאפליקציות לא יורשו לצפות והגיע לשלל הקבצים שנמצאים אצלנו במכשיר ולמשתמש תהיה שליטה בנעשה.

ומה נותר למשתמש לעשות? להמתין ולחכות שעדכון ה-Lollipop יגיע למכשירו ושהמפתחים יעדכנו את אפליקציותיהם במהירות האפשרית.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • יוסיHD

  סוף סוף!

 • Mikel

  בהשוואה למה?
  באיזה אנדרואיד אין תמיכה בsd?

  • U!

   ב-4.4 היה הגבלות אבטחה של יצירת תיקיות דרך אפלקציות שונות על ה-SD,
   כדי לפתור את הבעיות האלו הייתה צריך רוט עכשיו זה השתנה…

   • Mikel

    אז בעצם זה היה באג נקודתי.
    ממה שהבנתי גוגל לא תתמוך בלוליפופ בהתקנה מלאה על הsd של אפליקציות אלא רק העברה של data למשל וידג'טים לא רצים מהsd, זה יחייב רוט ועדייו לא יעבוד מושלם גם ב5, תקנו אותי אם הבנתי לא נכון.

   • Yossi Cohen

    אם לא הייתה לאפליקציות גישה ליצור תיקיות… אז למה יש לי 20 תיקיות בשורש של כרטיס הזיכרון?(הוירטואלי)
    במקום שאפליקציות ייצרו תיקות בSD/ANDROID/DATA
    או ישר בSD/DATA הן מפזרות את חלקיהן בכל רחבי הזיכרון וזו עוד סיבה למה אנשים שונאים את אנדרואיד!
    אני צריך ברוט(SDCARD) שיהיה רק DATA MUSIC DOWNLOADS PICTURES VIDEOS DCIM DOCUMENTS BLUETOOTH ואולי עוד איזה 2 3 תקיות לא איזה 100 תיקיות!

    • U!

     ובאפל ממש יש לך אפשרות ל-SD!
     גוגל פתרו את השטות שלהם ב-5.0 (לא בצורה מלאה אבל ללא רוט)