לאחר זמן רב של אי ודאות סביב הנושא, בגוגל (Google) החליטו להחזיר עטרה לישנה: באנדרואיד לוליפופ (Android Lollipop) תוחזר אחת האפשרויות הכי מבוקשות – היכולת של האפליקציות לאחסן מידע בכרטיס ה-microSD.

למעשה, כבר ב-KitKat גוגל החלה להחזיר חלק מהפונקציות הישנות המאפשרות לכל אפליקציה לכתוב מידע על כרטיס microSD. ניתן היה להעביר את רוב רכיבי האפליקציה, ובכך לחסוך מקום בזיכרון הפנימי של המכשיר. גוגל הודתה שהצעדים שנעשו ב-KitKat לא מספקים, ובאנדרואיד 5.0 היא החלה לפרסם מספר API-ים שיעזרו למפתחים לגשת בקלות לאחסון ה-microSD המצוי במכשיר.

לאחר שתינתן ההרשאה בעת הורדת האפליקציה, הכל יחזור להיות כפי שהיה. אפליקציות יוכלו לאחסן ולרשום מידע על כרטיס ה-microSD בקלות רבה יותר, ולמשתמש תוחזר האופציה להעביר את כל האפליקציה אל ה-microSD, כשאפשרות זו שימושית במיוחד במשחקים בעלי גרפיקה גבוהה ונפח גדול שתופסים מקום רב וחשוב בנפח הפנימי של המכשיר. בנוסף, בגרסה החדשה תינתן הרשאת כתיבה לאפליקציות רק לתיקייה שלהם בכרטיס, כך שאפליקציות לא יורשו לצפות והגיע לשלל הקבצים שנמצאים אצלנו במכשיר ולמשתמש תהיה שליטה בנעשה.

ומה נותר למשתמש לעשות? להמתין ולחכות שעדכון ה-Lollipop יגיע למכשירו ושהמפתחים יעדכנו את אפליקציותיהם במהירות האפשרית.

-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".