אם אתם מתכננים לרכוש את אחד ממכשירי האייפונים החדשים שיגיעו לארץ בקרוב, בוודאי שאלתם את עצמכם מהו הצבע שכדאי לבחור. כמובן שהפעם הבחירה קשה מתמיד. על לפני כמה שנים כל מכשירי האייפון היו בצבע שחור בלבד, כאשר הלבן החל אט אט לחלחל לשוק וכיום הוא שולט כמעט בכל הטלפונים, אך בזוג האייפונים החדשים, ובמיוחד ב-5s, הבחירה הופכת קשה עוד יותר עקב התווספותו של צבע הזהב. מנתונים חדשים שפרסם מכון המחקר CIRP, עולה כי צבע הזהב דווקא לא כל כך פופולרי כמו שמקובל לחשוב.

הסקר נערך בארצות הברית ומתייחס לכל האייפונים החדשים (5s/5c) שנמכרו עד היום. על פי הסקר, הצבע הפופולארי ביותר באייפון 5s הוא ה"אפור חלל" (Space Gray) עם 43% ואחריו הצבע הכסוף (30%), כאשר הזהב נשאר מאחור עם 27%. בהקשר ל-5c, כל הצבעים מתחלקים כמעט שווה בשווה, פרט לצבע הצהוב שנזנח על ידי הלקוחות. על פי הנתונים, הצבע הפופולארי ביותר בקרב רוכשי ה-5c הינו הכחול (27%), אחריו הלבן (25%), אחריו הירוק (21%), אחריו הוורוד (20%), ואחרי כל אלו, בהפשר ניכר, הצבע הצהוב עם 7% בלבד.

iphonecolorpreference

עוד עולה מהסקר כי בקרב גברים צבע הזהב של ה-5s תופס רק 26%, אחוזים דומים לנתונים של צבע הזהב בקרב נשים, כאשר בקרב הנשים הצבע הכסוף היה פופולארי יותר מאשר האפור, נתון הפוך אצל הגברים. הגיוני. בקרב גברים, הצבע הפופולארי ביותר של ה-5c הינו לבן, ובקרב נשים הצבע הפופולארי ביותר הוא וורוד. בשני המקרים, גם אצל גברים וגם אצל נשים, הצבע הכי פחות פופולארי ב-5c הוא צהוב.

אז כן, הפתעה. אחרי הנהירה אל עבר הזהב, אפשר לאמר שכנראה שיש הרבה יחידות בצבע זהב במלאי. האם ככה יהיה גם מצב המלאי בארץ? נדע רק בשבוע הבא.

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • Mr Google

  אני אהבתי יותר את האפור ,הזהב קצת נשי
  אבל אנשים קנו הרבה מאוד אייפונים אפורים בגלל שלא היה צבע זהב במלאי .

 • פיפוש

  האמת שה״אפור חלל״ ממש יפה, יצא לי להשתמש בו קצת והוא פשוט נראה טוב.
  אבל התוצאות האלו לא משקפות, פשוט אין להשיג צבע זהב נכון לעכשיו, יש מחסור רציני במלאי.
  כמו כן, האייפון 5C ממש הפתיע אותי באיכות חומרי הגלם שלו. יצא לי להחזיק אותו והוא פשוט מפתיע ברמת הגימור שלו, אתה לא מצפה לזה מטלפון שעשוי מפלסטיק. (אני חושב שחלק מתחושת העמידות נובעת ממסגרת המתכת שיש בתוך ה-5C שמשמשת גם כאנטנה)

 • חסוי

  זה סתם חרטא !! בעולם היה מחסור רציני במלאי של הזהב וגם מחסור במלאי של הלבן לכן כל כך הרבה אנשים קנו את האפור המכוער הזה ראיתי הרבה אנשים ביוטיוב שעשו פתיחת קופסא ל 5S ואמרו שרצו זהב ולא היה אז רצו לבן וגם לא היה אז לא הייתה להם ברירה לקנות שחור ..

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   זה שמעליי תכלס.