גוגל משיקה עיצוב מחודש לשירות הדואר הפופולארי שלה, ג'ימייל, המיועד בראש ובראשונה לעזור למשתמשים להתמודד ולארגן את תיבת המיילים שלהם בצורה טובה יותר מבעבר. החברה מציגה, סוף סוף, אפשרות להכניס אימיילים תחת טאבים מסויימים, או יותר נכון תחת קטגוריות מסויימות, שיעזרו לכם לפנות את המסך הראשי של ההודעות ולהבין בדיוק איזה מייל שייך לאיזו קבוצה, ומהי רמת החשיבות שלו.

טאב לכל אירוע
נכון להיום, כל מי שמשתמש בג'ימייל בדסקטופ או במובייל נתקל בבעיה חמורה של חוסר סדר וארגון, כאשר כל האימיילים הופיעו במסך הראשי של התיבה. בעוד שגוגל אפשרה לנהל את אותם אימיילים באמצעות תגיות או חוקים שונים, עבור רוב המשתמשים מצב זה היווה עומס ובלאגן, שגרמו לכך שאותם משתמשים טבעו בהררי האינפורמציה שהגיעה אליהם, ללא אפשרות למיין בצורה פשוטה ומהירה מה חשוב יותר, ומה פחות.

בבלוג הרשמי של החברה כתב איתמר גלעד, מנהל מוצר בגוגל, כי השדרוג הנוכחי הגיע לאור הבנה זאת ולאור העובדה שהמשתמשים מקבלים כיום מספר סוגים שונים של מיילים: מהחברים, מהפלטפורמות החברתיות אליהן הם מנויים וכמובן פרסומות והצעות שאינן דורשות את תשומת ליבם המיידית, אך כן מעמיסים על התיבה הראשית.

לכן, החליטה גוגל להשיק את תיבת הדואר המחודשת שלה, המיועדת למשתמשי הדסקטופ והמובייל במטרה לעזור להם להחזיר את השליטה לידיהם, או לפחות אל תיבת המייל שלהם. עבור משתמשי הדסקטופ תאפשר החברה להגדיר עד חמישה טאבים שיופיעו בחלקה העליון של התיבה, שלמעשה יחלקו את האימיילים לקטגוריות שונות.

כך לדוגמה, תוכלו ליצור טאב עבודה, טאב משפחה וטאב "אימיילים לא מעניינים בכלל שאנחנו חייבים לשמור", ופשוט לגרור את ההודעות מהמסך הראשי ישירות אליהם, בלי הגדרות, חוקים או התעסקות נוספת. כמובן שלצד ממשק הגרירה יוכלו המשתמשים להגדיר משתמשים או הודעות מסויימות שיגיעו ישירות אל הטאב הרצוי, בצורה דומה להגדרת התגיות בממשק האימייל של החברה.

מסננים גם במובייל
משתמשי ג'ימייל בפלטפורמות אנדרואיד ו-iOS יזכו גם הם להפרדה המדוברת, כאשר תיקיית ה-Primary תציג למעשה את הקטגוריה הראשית של האימיילים, ובאמצעות התפריט הצדדי יוכלו המשתמשים לנווט בין הטאבים השונים שהגדרנו. כך שגם במידה ואתם בדרכים או ממהרים לפגישה, תוכלו להיות בטוחים שלא יהיה עליכם לברור בין עשרות אימיילים, אלא פשוט להכנס את הטאב המתאים ולשלוף את האינפורמציה משם.

Gmail for android and iphone

גוגל גם מרגיעה את המשתמשים ומבהירה כי במידה ואינם אוהבים את העיצוב החדש, הם יכולים להמשיך ולהשתמש בתיבת הג'ימייל במראה הקלאסי והנוכחי שלה, ואינם חייבים לאמץ את השינוי.

גוגל החלה לגלגל את העדכון בשעות האחרונות והוא צפוי להגיע אל משתמשי הדסקטופ והמובייל במהלך השבועות הקרובים. על מנת לבדוק אם כבר קיבלתם את תיבת הדואר החדשה, תוכלו לגשת אל תפריט ג'ימייל (גלגל השיניים הנמצא בצידו הימני העליון של התיבה), ללחוץ על Settings ולבחור בטאב ה-Inbox.

פורסם לראשונה באתר Geektime

-פרסומת-