גלקסי אס 7

אין ספק כי אחד השיקולים המרכזיים ברכישת טלפון חכם הוא אורך חיי הסוללה, ולא משנה אם מדובר בטלפון דגל או לא. אבל מה אם מדובר בשני דגמים שונים של אותו מכשיר דגל? זה בדיוק מה שהעלתה בדיקה לגבי אורך חיי הסוללה של מכשירי הדגל של סמסונג (Samsung) – הלא הם Galaxy S7 (גלקסי אס 7) ו-Galaxy S7 Edge (גלקסי אס 7 אדג') הנמכרים במקומות שונים בעולם. אם הבחינה שנעשתה אכן משקפת את השימוש היומיומי במכשיר, מחזיקי הדגם שמיובא ביבוא רשמי לישראל יזכו לאורך חיי סוללה הגדול בכ-71% מזה של מכשירים הנמכרים בארצות הברית.

על פי הבדיקה שהגיעה לידי אתר PhoneArena, השינוי נובע בגין ערכת השבבים עליה מבוססים המכשירים: בעוד שברוב העולם S7 ו-S7 Edge מבוססים על ערכת שבבים מתוצרת סמסונג המכונה Exynos 8890 Octa, בארצות הברית משווקים דגמים המבוססים על ערכת שבבים של קוואלקום (Qualcomm) מסדרת Snapdragon 820. מעבר לכך מדובר במכשירים זהים למעשה.

LG G5 ו-HTC 10, מכשירי דגל שהושקו השנה ושמבוססים גם כן על ערכת השבבים Snapdragon 820, נכנסו גם להשוואה ואלו נבחנו בכמה בחינות: צריכת סוללה בעת הזרמת וידאו מ-YouTube ומ-Netflix, צריכת סוללה בעת הזרמת אודיו מ-Spotify ומ-Tidal ומשך הזמן בו נשארו המכשירים דולקים עד שהתרוקנה הסוללה. בכל הבחינות ניצח ה-S7 שמבוסס על 8890 Exynos ופתח פער משמעותי בהשוואה ל-S7, ל-G5 ול-HTC 10 המבוססים על Snapdragon 820.

מתודולוגיית בדיקה בעייתית?

אך האם הבדיקה באמת משקפת את השימוש היומיומי במכשיר? קשה להגיד וזו גם תגובתה קוואלקום, יצרנית ערכת השבבים שנמצאה כפחות יעילה: "מתודולוגיה הבדיקה שמבוססת תוכנה ושהוזכרה במאמר פותחה במקור למפתחי אפליקציות שמעוניינים להבין את הכוח והביצועים הדרושים להפעלת תרחישים מסויימים במהלך הפיתוח… נדרשות בדיקות נוספות כדי להבין את הביצועים של ערכת השבבים עצמה ללא שאר רכיבי המכשיר המשפיעים על התוצאות".

כך או כך, נראה כי הסערה לא תגיע לחופי ישראל, אלא אם מישהו יבצע רכישה בחוץ לארץ או באמצעות ייבוא מקביל של מכשיר שמבוסס על המעבד של קוואלקום.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • arnon

  זהו … זה הקש ששבר את גב ה"מאמץ הראשוני" ….
  הא זה בכלל ביונייטד סטוץ אוף אמריקקה…
  אז מה נפלתם עלינו?
  מי שיקנה דרקון בסנאפ…
  אז שיאכל סרט סנאף … הא…

 • itamar4444

  יכול להיות שההבדל נובע מזה שלשבב של סמסונג יש 8 ליבות. 4 מהם חלשות ומשמשות רק בפעולת שלא דורשות כוח גדול. עם המבחן כלל רק פעולות קלות למעבד אז יהיה יתרון גדול על 820 שלו יש רק 4 ליבות חזקות. בשימוש יום יומי עם מגוון פעולות ההבדל יהיה קטן יותר.

 • רון ויצמן

  הבדל של 71% ?? נשמע לי הזוי.

  • itamar4444

   לא הזוי עם בונים את המבחן במיוחד כדי להשיג תוצאה כזאת. כלומר מבחן שמנצל במיוחד את 4 הליבות החסכוניות שיש ב-8890 ואין ב820 ששם יש רק 4 חזקות.
   יכול להיות שבמבחן אחר עם משימות קשות לא יהיה הבדל או אולי יתרון קטן ל820.

 • ✡ Netanel ✡

  זו לא בעייה להשיג את הדגם G930F בארה"ב.

  • רון ויצמן

   בוודאי שזה בעיה. הרשתות בארה"ב ודרום קוריאה עובדות בתדרים שונים משאר העולם. תדרים שכמעט ולא קיימים בדגם הבינלאומי. לכן אין לשם יבוא של המכשיר הזה. (לא מחשיב את האפשרות לרכוש מאיביי).

 • Dan.R

  אני חושש שסמסונג תעשה הרבה טעויות השנה…
  גם זה גם גרסת הם גיגה לנוט 7 שהפכה את כל מי שקנה נוט 7 "רגיל"